Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kanalizāācijas sistēma un tās reģistrēšana

laukupele

Aloja

Katram savs
Reku ir.

Ūdens analīzes

• Notekūdens

Pēc idejas viņiem ir jābūt vienalga, vai rēķinu apmaksā fiziska, vai juridiska persona.

Katram savs

Aloja
Pēc idejas viņiem ir jābūt vienalga, vai rēķinu apmaksā fiziska, vai juridiska persona.
Nezinu, Rīgas ūdens pateica, ka privātpersonām netaisa.

Un tik un tā paliek jautājums - kā paņemt notekūdeņu paraugu no iekārtas, kurai tas nav paredzēts. Es runāju par to, ka tie noteikumi ir aplami. Nav paredzēts monitorēt mājsaimniecības bio notekūdeņus. Apkopes - jā, tās var prasīt.

Godfather

Valsts grib izķemmēt tos kuriem ir parastie septiķi. Lai pāriet uz bio attīrīšanu.

Agri vai vēlu jau visus piespiedīs. 2 varianti ja nav centralizētās kanalizācijas:

Bio iekārta ar sertifikātu vai izsūknējama tvertne/aka ar čekiem par asenizatora pakalpojumiem.

Godfather
Principā jau tikai bio, jo tvertni vajadzēs katru mēnesi izvest (vai reizi 2 mēnešos, ja mazs patēriņš) un tas maksās pilnīgu kosmosu. Asenizācija ir dārgs pakalpojums.

Godfather

JanisB

bio attīrīšana, ilgtermiņā ir daudz, daudz lētāka nekā asenizācija. Ierīkošas izmaksas un iekārtas gan var būt sastāda 2-3k, bet tālāk visas izmaksas nedaudz w elektrības un biezumu izsūknēšana 1x 1-2 gados. Ja infiltrācija neaizaug ciet. Ja nolaiž grāvī tad mazāk risku.

laukupele

Nu šis ir vnk kosmoss

Un to, ko izsūcām izlējām uz lauka, jo tur jau tik tāds pabiezs ūdens bija...

Tas tāpat kā lauku cilvji metāla mucās svilina pilnīgi visu, kas vien var degt. Un rad ar putām uz lūpām stāsta, ka laukos dzīvot ir labi un veselīgi.

eseni

Jūs vispār zinat, kas ir biokanalizācija. Man no uzstādītājiem ir sertifikāts, ka nekas tur nav videi kaitīgs un tos nosēdumus var izmantot mēslojumam.

Kad lielajām attīrīšanas iekārtām ir apkope, tur cisternām izved tos nosēdumus uz laukiem, ar ko tad mans spainīts ir sliktāks.

Upene

laukupele
teorētiski, saskaņā ar MK noteikumiem izsūkētās dūņas vismaz gadu ir jānostādina, jāuztaisa analīzes un tikai tad drīkst liet uz lauka.

Papildināts 13.10.2021 19:41:

laukupele
Zinu, man pašai ir iekārtas. Un es esmu strādājusi ar kanalizāciju sistēmu izbūvi. Dūņas IR jānostādina. Pa taisno nevar gāzt.

Katram savs

Nez, varbūt tās iekārtas ir dažādas. Man tajā bundulī, ko reizi gadā sūc ārā, ir vakardienas, atvainojiet, kakas, kaut arī izšķīdušas un uz aci neredzamas. Es to savā dārzā nelietu. Bet tiešām, varbūt tās konstrukcijas atšķiras.

laukupele
Un tu domā pašvaldības SIA piederošām kanalizācijas attīrīšanas iekārtām nav desmit dažādas kvalitātes prasības un nepieciešamība regulāri veikt analīzes utml?? Lielākiem uzņēmumiem pat ir štatā savi laboranti, kas ar to tik vien nodarbojas, kā veic ūdens un kanalizācijas analīzes un uzmana, lai viss ir ok pēc prasībām!

Arī automašīnai taču katru gadu veic gan apkopi (ok, šo var veikt pats), gan brauc uz tehnisko (šis gan ir tikai konkrētās vietās). Nav taču tā, ka nopērc auto un tad brauc 10 gadus kā gribas, jo redz, Tev taču ir ražotāja papīri.

Pēdējās izmaiņas: JanisB, 14.10.2021 09:06.
Pēdējās izmaiņas: JanisB, 14.10.2021 09:06.
Pēdējās izmaiņas: JanisB, 14.10.2021 09:08.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18423183