Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pensiju 3. līmenis jeb kur jūs liekat lieko naudu?

Laasminja

Ar ko jārēķinās, to atverot?

Ir banku komisijas maksas, var izņemt no 55 gadiem, var saņemt IIN atpakaļ. To zinu.

Bet vai ir jāveic izmakas katru mēnesi? Vai tur skaita procentus? Vai varu izvēlēties citā iestādē, nekā man ir 2. pensiju līmenis? Vai labāk izvēlēties tajā pašā, kur ir ikdienas konts?

No kāda vecuma jūs sākāt krāt 3. līmeni?

Palasiju veco diskusiju par Uzkrājošo dzīvības apdrošināšanu un sapratu, ka 3. limenis laikam ir labāks variants, kur likt naudu, kas paliek pāri. Ik mēnesi tie būtu ap 50 eur, nu tād ir mērķis vismaz.


Iemaksas iemaksā cik un kad vēlies. Vari izvēlēties citu iestādi, pat vairākas. Procentus skaita līdzīgi kā 2. līmenī. Kā paveicas.

pelēkais nezvērs

3. limenis laikam ir labāks variants, kur likt naudu, kas paliek pāri. Ik mēnesi tie būtu ap 50 eur, nu tād ir mērķis vismaz.

Vai tad tā ir nauda? Nopietni?


Opsā lillā, abi gali pillā. Sukā, runcīt, kažokā.
Цинизм - это искусство называть вещи своими именами. А. Г. Невзоров
La Femme Fatale ..   

Ne daudz, ne maz, 50 mēnesī, jeb 600 gadā ir standarts ko cilvēks parastais šajā līmenī iemaksā.


pelēkais nezvērs

Jēga iemaksāt ir tik daudz, lai katru gadu dabūtu no VID maksimālo IIN atmaksu. Uz procentiem neko dižu nenopelnīsi, var arī zaudēt.
Ja cilvēks parastais gadā nopelna bruto 20 tūkstošus, tad viņam pensiju fondā jāiemaksā 2000, lai dabūtu max iespējamo IIN atmaksu - 400 . Tā es savulaik darīju, tā citi zināmi cilvēki dara. Protams, jauniem cilvēkiem nav jēgas tādas summas iesaldēt līdz 55 gadu vecumam, bet ap 50 jau ar šo var nodarboties.
Krāt krāšanas pēc un niecīgas summas ir vispār bezjēdzīgi.


Opsā lillā, abi gali pillā. Sukā, runcīt, kažokā.
Цинизм - это искусство называть вещи своими именами. А. Г. Невзоров
La Femme Fatale ..   

Laasminja
Tu pareizi izspriedi, ka 3. līmenis ir labāks ieguldījumu veids nekā uzkrājošā apdrošināšana - pirmkārt, komisijas ir mazākas, un otrkārt, pieejamie plāni/fondi ir labāki.

Es ieteiktu sākt krāt 3. līmenī no 30-35 gadiem, jo tad parasti dzīve jau ir stabilāka un alga arī vairs nav iesācēja līmenī.

Ar ko jārēķinās? Ne ar ko, tikai katru gadu būs jāiesniedz deklarācija, lai dabūtu nodokļa atmaksu.

Kā izvēlēties labāko plānu? Šeit nu nevajag skatīties uz to, kuras bankas pakalpojumus tu izmanto ikdienā. Pelēkais nezvērs saka, ka ar procentiem neko dižu nenopelnīsi, bet tās ir muļķības. Procenti ir ļoti svarīgi. Piemēram, ja tu 30 gadus katru gadu iemaksāsi 600 €, kopā tu būsi iemaksājusi 18,000 €. Ja tavs plāns nekādus procentus nepelnīs, tad tik tu arī dabūsi atpakaļ (plus vēl nodokļa atmaksu katru gadu). Bet kā būtu, ja tava nauda pelnītu arī procentus?

3%: 28 545 €

5%: 39 863 €

7%: 56 676 €

Tu redzi, cik liela ir atšķirība? Tev arī noteikti gribas, lai beigās uzkrājums būtu pēc iespējas lielāks, tāpēc ir vērts iepazīties ar visiem piedāvājumiem un izvēlēties labāko.

Un kā tad izvēlēties to labāko? Pirmkārt, indeksu plāni ir labāki par "parastajiem". Otrkārt, skaties, kas ņem mazākas komisijas. Treškārt, akcijām ilgtermiņā ir daudz lielāks ienesīgums nekā obligācijām - īpaši mūsdienās, kad procentu likmes ir zemu zemās.

Ja tu vēlies konkrētu ieteikumu, tad es iesaku Indexo 3. līmeņa plānu, to es arī pati izmantoju. Bet citi indeksu plāni arī ir apdomas vērti. Uz tiem, kam ne nosaukumā, ne aprakstā nav minēts vārds "indekss", vari vispār neskatīties.

Nauda procentus nepelna.

Tiek nopirktas akcijas un tām aug vērtība.

Un katra nākamā iemaksa nopērk ar vien dārgākas akcijas, mazākā daudzumā, ar mazāku ienesīgumu.

Papildināts 06.11.2021 07:33:

A akcijām aug vērtība tikai noteiktu laiku un plus mīnus inflācijas apjomā.

Apmēram tā ka visi pērk tesla, no tā teslāi ceļās vērtība, no tā tesla ir saraksta augšā, no tā to vairāk pērk.

Bet ja Masks nedod dies beigts, visa cena sabrūk.

evicevi
Labi, paldies par skadrojumu. Jau papētīju SEB un Luminor un Swedbank piedāvājumu - komisijas visam lielākās nekā Indexo, turklāt baigi viltīgi mājas lapā saliktaa - pa daļām, ka pirmajā momentā liekas, ka ir mazākas Tātad pareizi saprotu, ka komisija par šie pie Indexo ir tie 0.64%?

Tagad iemāksāju, piemēram 1000, saņemu no vid par šo gadu atpakaļ 200 eur, bet Indexo par gadu samaksāju 6,40 eur? Un kad un kā tos ienesīguma % plānam skaita - es redzēšu kontā katru mēnesi vai reizi gadā, ka pieaug?

Ja man ir konts swedbank, kā praktisko no tiek Indexo atvēršana? Vai man vajadzīgs jauns konts?

Paldies! Biedē, ka tā nauda ir iesaldēta un tai netiek klāt. Tāpēc negribas tacu tur mega summas salikt. Līdz pensijai vēl tālu. (it kā)

Vasiks
akcijām aug vērtība tikai noteiktu laiku un plus mīnus inflācijas apjomā

Pilnīgi garām. Ieraksti googlē "MSCI world", atver Wikipēdijas lapu un tu redzēsi, ka vidējais ienesīgums daudz pārsniedz inflāciju.

Bet ja Masks nedod dies beigts, visa cena sabrūk.

Tāpēc jau jāpērk indekss, nevis tikai viena uzņēmuma akcijas. Ja Tesla sabruks, viņu izņems ārā no indeksa, ieliks vietā citu uzņēmumu un viss notiks tālāk kā parasti - uzņēmumi strādās, pelnīs, maksās dividendes, un akciju cena ies uz augšu.

Laasminja
Indexo 3. līmenim var piereģistrēties turpat viņu mājas lapā, nekāds cits konts nav jāver vaļā. Tev vajadzēs epastu, telefonu un kāda dokumenta fotogrāfiju. Tas process prasīs vismaz 10-20 minūtes - nu līdzīgi kā bankā, jāaizpilda visādas formas ar datiem, jāpalasa līgums utt. Tos līgumus varēs lasīt arī vēlāk, ja būs vajadzība.

Tālāk viss ir vienkārši - uzliec Swedbankā regulāro maksājumu uz savu Indexo kontu un viss. To maksājumu jebkurā brīdī var mainīt, atcelt, papildināt utt. Ja tu sākumā ieskaiti 1000 €, tad vispirms paies 1-2 darba dienas, kamēr viņi reāli par to tavu naudu nopirks akcijas un/vai obligācijas (kā tu būsi izvēlējusies). Pēc tam tava konta vērtība nedaudz mainīsies katru darba dienu, kad akciju tirgi ir vaļā un akcijām mainās cenas. To komisiju, ja pareizi atceros, viņi arī novelk mazu daļiņu katru dienu, nevis reizi mēnesī vai reizi gadā, tā kā tas, ko tu redzēsi uz ekrāna, jau būs pēc komisijas noņemšanas.

Tas, ka līdz pensijai vēl tālu... Nu jā, lielas summas jau tur nevajag likt, galvenais ir dot laiku tai naudai pelnīt. Un 55 gadi tomēr ir par 10 gadiem tuvāk nekā 65


Biedē, ka tā nauda ir iesaldēta

Tā vairs nebūs nauda, bet daļas uzņēmumos. Naudas svārstības to vairs neietekmēs.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18423875