Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pensiju 3. līmenis jeb kur jūs liekat lieko naudu?

Laasminja

Vai tiešām? Tiešām? Jūs veicat iemaksas 3.līmenī tagad, kad tur viss krīt?

IIN atmaksa, kas ir galvenais stimuls iemaksām taču saglabājas.

no 500 ir nokritusi uz 420 - bet to, ka man 200 akcijas kā bija, tā palika, es neredzu...

Akciju skaits nav svarīgs, bet to vērtība. Bankas kontā gadu veco atlikumu 500€ joprojām redzi kā 500, bet pie 20% inflācijas patiesībā ir 400. Atšķirībā no akcijām kas var atgriezties pie 500 un pat 600, uzkrājums naudā par 100€ ir zaudēts visticamāk neatgriezeniski. Pensiju līmenis ir uzkrājums, ko iespējams saglabāt ilgtermiņā, atšķirībā no naudas kur var zaudēt visu.

lbv1981

nesaprotu
Jā, tieši tā. Krīt akciju/fondu/daļu cena, bet Tev piederošais skaits nemainās (ja vien nepērc klāt vai nepārdod).
Tagad tieši cāļa pirmajā lapā ir ielikts labs raksts, kas šo izskaidro.

o, nu paldies. es saprotu, ka akcijas ir ilgtermiņa lieta, bet mani skumdina, ka nauda ir sagrauzta

lbv1981
paldies, pameklēšu.

klau, vai ieguldījumi pensiju fondos ir apdrošnāti, nu - vai ir valsts garantēti? Līdzigi kā nauda bankās?

PS skatos, ka man atkal ir neliels plusiņš

Laasminja
Nē, tas nav līdzīgi kā nauda bankās. Pensiju fondi iegulda vērtspapīros. Tev ir garantija, ka tev tiešām pieder šie vērtspapīri. Cik dārgi vai lēti tu tos konkrētā brīdī varēsi pārdot - to neviens negarantē.

Bet runājot vispārīgi, ja tu regulāri iemaksāsi kādā normālā indeksu fondā (100% akcijas) 10-15 gadu garumā, tev gandrīz noteikti būs peļņa. Pirmie 2. līmeņa plāni tika izveidoti jau pirms 20 gadiem un visiem ir peļņa (smieklīga, protams, jo agrāk komisijas bija astronomiskas un tie nav indeksu plāni un akcijas tikai 50%, bet nu tomēr peļņa ir).

PS Kad akciju cenas ir nokritušās, tad ir īstais brīdis pirkt. Nevajag no tā baidīties.

PPS Bet vislabāk ir uzlikt regulāro maksājumu un aizmirst par to. Nevajag sekot līdzi un nervozēt par šodienas cenu izmaiņām, ja tāpat tu tās akcijas pārdosi tikai pēc 20 gadiem.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18423875