Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Repetitors vairumā priekšmetu - vai tādi eksistē?

berenika

berenika

Nezinu, vai pareizā sadaļā jautāju. Manā ģimenē izmisums 9. klase, UDHS, absolūts motivācijas trūkums, klātienē dažas nesekmīgas atzīmes, attālināti visas kopā ar neskaitāmiem n. Ir privātskolotājs Latviešu val. un matemātikā 4 h nedēļā. Kopumā nepalīdz. Pārējie priekšmeti arī katastrofa. Vai kādam ir pieredze ar repetitoriem, kuri vienkārši kopā ar bērnu atkārto visu stundu vielu vēlreiz un individuāli? Skaidrs, ka šobrīd izredžu pabeigt pamatskolu nav. Un ko tālāk? Kas notiek ar šiem bērniem tālāk?


Trīspadsmit

berenika
9.klase knapi sākusies. Manam bija problēmas 9.klasē, arī bija daudz n un nesekmīgu atzīmju, slimošanas un uz skolu neiešanas. Problēmu toreiz atrisināja tālmācība (un tas nav tas pats, kas attālinātā mācīšanās). Uz to pārgāja tikai 9.klases otrajā pusē, tikai februāra beigās. Grūti gāja, bet saņēmās. Un ne uzreiz, varbūt tikai aprīlī pa īstam sāka mācīties. Pirms tam gan bija saruna par to, ko pats domā. Vai gribētu iet 9.klasē otrreiz? Vai varēs pabeigt skolu vecajā skolā? Vai derēs prvātskolotāji? Vai varbūt derēs tālmācība? Pa nakti padomāja un no rīta bija jau izvēlējies tālmācību. Tagad jau puisis liels un saka paldies, ka toreiz atbalstījām. Mācīju dēlam matemātiku un vācu valodu palīdzēju, ar pārējo tika galā pats.

Manuprāt, saruna ar dēlu kā ar pieaugušo būtu pašā laikā. Ko tad viņš patiešām domā, ko ar savu nākotni darīs? atceros, ka savam teicu, ka ja nepabeigs 9.klasi, būs to jāiet vēlreiz. Es savā ziņā pazemināju prasību latiņu, jo mūsu krīzes brīdī tiešām gribēju, lai tikai skolu pabeidz, baidījos par depresiju utmldz. lietām. Nākamajos gados sekmes uzlabojās, mācījās krietni labāk un prāts bija atpakaļ. Domāju, ka savā ziņā motivēja arī stipendija, kas bija tieši atkarīga no sekmēm.

Vēl zinu, ka daudzi 9.klasnieki kādā brīdī 9.klasē saņemas tomēr, jo sāk domāt par nākotnes iespējām.

Ja skolu nepabeigs, lai mācās atkārtoti.

Ja skolu pabeigs, ir daudz tehnikumu, kur noteikti kāda profesija atradīsies arī jauniešiem ar sliktāku atestātu.

Es par tādu esmu domājusi. Maniem gan atzīmes nav nesekmīgas, bet attālinātajās stundās vienu brīdi vispār tikai formāli pieslēdzās un fonā nodarbojās ar citām lietām. "N" burtu nebija, jo pamatā visur pieslēdzās, bet jēga no tā maza... Pa dienu nekādus mājas darbus nepildīja, visu vakarā, kad es jau darbā nogurusi. Ja vēl vīrs bija projām uz nedēļu, tad es biju pilnīgā izmisumā un pārgurumà. Bet izmisuma brīžos nesaņēmos likt sludinājumu un ik pa brīdim arī gāja labāk. Šogad (6.klase abiem) ir drusku labāk. "Motivēju" ar iespēju mācīties otrreiz 6.klasē. Fortnaitu arī ierobežoju, ja atzīme zemāka par uzstādīto minimālo robežu (nedaudz abiem tā robeža atšķiras).

Bet par tēmu - man bija doma likt sludinàjumu, ka meklēju cilvēku, kas uzraudzītu attālināto mācību procesu un palīdzētu izprast uzdevumus. Faktiski auklīti (tobrīd piektklasniekiem). 9.klasē gan cits līmenis..

Četri vēji

9.klasē vairs nebūs daudz to, kuri vienkārši kopā ar bērnu atkārto visu stundu vielu vēlreiz un individuāli, jo mācību viela tomēr ļoti daudzveidīga. Bet 2 cilvēkus varētu atrast (viens vairāk humanitaros priekšmetus - valodas, vēsture, otrs eksaktos - matemātika, fiz, ķīm, bio). Tomēr jārēķinās, ka tad tās ir kādas 3-4 stundas katru dienu, attiecīgi izmaksas.

Piekrītu, ka tālmācība ir labs variants, bet tur arī - vai nu bērnā atrodas motivācija (kas diagnozes gadījumā varētu būt sarežģīti), vai arī atkal ir "guvernante", kas šo procesu vada un pieskata. Bet šajā gadījumā ieguvums būtu, ka tas notiek jau procesā, nevis mācību diena skolā + vakara nodarbības ar repetitoru, kur bērnam jau no pārslodzes širmis sāk braukt.

Par tehnikumiem - protams, šajā gadījumā tas ir labāk kā vidusskola, tomēr jārēķinās, ka ir tehnikumi un specialitātes, kur nebūt nav viegli tikt iekšā (un arī mācīties nav viegli). Un bez pieskatīšanas ar šādu motivāciju tāpat liela iespējamība, atskaitīs arī no mazāk pieprasītām. bet, protams, tur auklējas un velk vairāk cauri visam, kā vidusskolā. Ja paveicas ar grupas audzinātāju - īpaši. Pie nosacījuma, ka pats audzēknis sadarbojas un ļaujas "vilkt". Stipendija daļai arī, protams, ir motivējoša.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt


Trīspadsmit

kikija123
6.klasē tiešām var noderēt kāds pieskatītājs, jo faktiski daudz labāk, ja neielaiž robus pamatos, vēlāk būs daudz grūtāk.

berenika

Paldies par atbildēm! Diemžēl tālmācība arī nebūs variants. Spēj kaut nedaudz saņemties tikai tad, ja kāds ir blakus un nepārtraukti kontrolē, vai ir pieslēdzies.

Trīspadsmit
Redz, grūti jau arī saprast, uz cik ilgu laiku šis viss. Pagaidām, atrodoties uz izmisuma robežas, kontrolējam ģimenes ietvaros un kopumā ir izvilkts iepriekšējais mācību gads. Šobrīd ceru, ka atsāksies puslīdz normālas mācības pēc 15.11.

Vēl jau tas cilvēks jāatrod... samaksāt pat mazāka bēda kā atrast normālu, uzticamu cilvēku.

berenika
Vai nav būts pie bērnu psihiatra un apgūtas metodes un taktika, kas strādā uz UDHS bērnu. Bezizejas gadījumā esot arī zāles, ko lieto tieši pirms mācībām, lai bērns var koncentrēties tām.

berenika
Par pusaudžu motivāciju, dažādām motivācijas sistēmām bija labi vebinari www.uzvediba.lv.

Tur es klausījos arī ļoti labas bez maksas lekcijas/sarunas ar bērnu psihiatru Ņ. Bezborodovu par dažādām tēmām.

Iespējams, ka jums arī kaut kas no tā noder.

Izmisumam nevajag ļauties, vajag aktivizēties un meklēt palīdzību.


Leila.

berenika
Es bez joka to teikšu, ja nav daudz naudas, tad šo amatu nākas uzņemties vecākam. Tas ir pilnas slodzes darbs, būt pedagogam un vagaram vienā personā. Kāpēc neizmantojat Pumpura palīdzību?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18423991