Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kurā brīdī izmet no skolas?

ogremage

Bērns 7. klasē, vienā no valsts ģimnāzijām.

Noslimoja rudenī tieši pirms dažiem kontroldarbiem (konkrētu priekšmetu neminēšu, bet tas ir manās acīs otrā plāna priekšmets, piem. vēsture vai ģeogrāfija) un rezultātā semestra atzīme sanāk stipri nesekmīga.

Skolotājs neko pārrakstīt neļauj, skolas politika. Papildus mācību materiālus nepiedāvā, saka, ka stundās visu jau izstāstījis.

Protams, centīsimies atlikušajos pārbaudes darbos ko saglābt, bet tagad vēl tās attālinātās mācības bija, utt, man bail, ka var arī nesanākt.

Kā notiek process "izmet no skolas par nesekmīgu atzīmi", vai tas iestājās uzreiz semestra beigās vai sagaida gada atzīmi?

Vai ir kaut kāds no konkrētā skolotāja neatkarīgs "konsīlijs" šādā situācijā pie kura var likt gada eksāmenu un tad, ja to noliek, tad neizmet?

Vai prakse "neļaut neko pārrakstīt, pat, ja bērns pirms tam ir slimojis" atbilst IzM apstiprinātajai praksei? Man liekas gluži dīvaini, bet skola tādu praktizē.


deira

Pazvani un pakonsultējies uz Izglītības kvalitātes dienestu vai arī uzraksti epastu. Tur jauki izskaidro kas kā notiek. Lūgt padomu neviens nekad nav liedzis. Esmu tur agrāk konsultējusies par neskaidrībām un visu saprotot arī viss mierīgi atrisinās.

ogremage
nu pag, kāda ārā mešana. Vēl taču otrs semestris, pirmkārt. Otrkārt, konsultējieties abi pie mācību daļas, nu nekādi nav iespējams, ka vienu-divu atzīmju dēļ kādu izlidina. Gan jau skolas vērtēšanas nolikumā ir kāda iespēja, kā šo risināt.

Man ir klusa nojausma, kurā ģimnāzijā neļauj neko pārrakstīt, pie tā bija jāpierod, tas tiesa. Bet- viss ir atrisināms, ja iet un runā ar skolotāju, ko darīt ar slikto atzīmi. Kategoriskākie pārrakstīt neļāvēji bieži ļāva labot slikto atzīmi, uzdodot papildus darbu. Piemēram, uzraksti referātu vai uztaisi prezentāciju, papildus atzīme paceļ kopējo ainu.

Mieru, tikai mieru, un runājiet (rakstiet) visiem pēc kārtas. Skolotājs, pēc tam mācību daļa. Kaut kāds IKD gan būtu pielietojams tikai tad, ja no šī nekas nelīdz.

Četri vēji

Bērns 7. klasē
Kā notiek process "izmet no skolas par nesekmīgu atzīmi"
Konkrētā gadījumā - nekā. Pamatizglītībā nevar izmest no skolas, jo tas ir obligātais posms. Vai nu pabeidz 9.klasi, vai nu kļūst pilngadīgs un tad atskaita (neatkarīgi no tā, kurā klasē šajā posmā ir). Vidusskola - tas jau cits stāsts.

Pie tam - ar vienu nesekmīgu vērtējumu pārceļ nākamā klasē.

Cits jautājums, vai ir vērts turpināt mocīties VĢ ar šādu attieksmi.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt


ogremage
Tāda prakse ir visās ģimnāzijās.

vai ir vērts turpināt mocīties VĢ ar šādu attieksmi
Jā, varbūt ģimnāzija nav tavam bērnam, ja jau 7. klases pirmajā semestrī ir nesekmīgi vērtējumi. Programma paliks tikai sarežģītāka un bērnam būs arvien grūtāk.

Cits jautājums, vai ir vērts turpināt mocīties VĢ ar šādu attieksmi.
tiešām? pēc vienas, divām nesekmīgām atzīmēm apsvērt pamest skolu?

Nu tak vēlreiz- mieru, tikai mieru. Neliels šoks atzīmju ziņā gan jau piemeklējis nevienu vien pārgājēju uz ģimnāziju. Pēc pirmā pusgada viss ieies mierīgās sliedēs.

Murrrkšķis

mūsu ģimnāzijā vecāku sapulcē viens tēvs tā arī pavaicāja - cik slikti ir jāmācās, lai izmestu? skolotāja tā kā izvairījās no atbildes un teica, ka neizmet, ja bērns tiešām grib tajā skolā mācīties.

varbūt parunā ar klases audzinātāju.

ja jau 7. klases pirmajā semestrī ir nesekmīgi vērtējumi.
nu, es nez, dēls, kad uzsāka 7.klasi 2.ģimnāzijā- viņi pusklase dažos priekšmetos bija nesekmīgi. Pieraduši bija, ka uz nākamo stundu tāpat vien nav jāmācās, ja nav izsludināts pārbaudes darbs. Kā tā var būt, ka skolotāja izsauc un liek pastāstīt to, kas rakstīts grāmatā un bijis uzdots??????

Arvienvārdsakot, kamēr pierada pie jaunās kārtības, pieredzēja pilnu atzīmju spektru no 1 līdz 10. Kas nebūt netraucēja vēlāk normāli mācīties.

Paldies visiem par atbildēm, ļoti noderīgas.

Iesākumā uzrakstīju klases audzinātājai, tālāk varbūt mācību daļa.

> Izglītības kvalitātes dienestu

Paldies, interesanta ideja, lai arī ceru, ka varbūt līdz tam nenonāks.

> Bet- viss ir atrisināms, ja iet un runā ar skolotāju, ko darīt ar slikto atzīmi. Kategoriskākie pārrakstīt neļāvēji bieži ļāva labot slikto atzīmi, uzdodot papildus darbu. Piemēram, uzraksti referātu vai uztaisi prezentāciju, papildus atzīme paceļ kopējo ainu.

Mēs ar skolotāju arī sākām (un uz ko tādu arī cerēju), bet atbilde bija galēji nepretimnākoša.

> Cits jautājums, vai ir vērts turpināt mocīties VĢ ar šādu attieksmi.

Nu, tāda attieksme taču ir tikai no 1 skolotāja no daudziem. Nav ko norakstīt visu VĢ dēļ tā.

> Jā, varbūt ģimnāzija nav tavam bērnam, ja jau 7. klases pirmajā semestrī ir nesekmīgi vērtējumi. Programma paliks tikai sarežģītāka un bērnam būs arvien grūtāk.

Bērns objektīvi slimoja un svarīgākos priekšmetos (piem., matemātika) iet gluži labi, tā ka, manuprāt, mest plinti krūmos ir visai pāragri.


ogremage
Nu ir tāds noteikums arī ģimnāzijā, kur mans bērns mācās (varbūt tā pati), bet tas ka nevar pārrakstīt ir atrunāts noteikumos, tā nav skolotājas iegriba.

Bet cik lasīju tos noteikumus, tur ir atrunātas arī kaut kādas iespējas uzlabot sekmes....

Papildināts 11.11.2021 11:20:

P.S. Un semestris jau vēl nav beidzies!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18424077