Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kas piedalās tiesas sēdē par adopciju?

fridriksons

fridriksons

Sveikas!Ar vīru esam audžuģimene un kopš bērna dzimšanas mūsu ģimenē aug mazulīte. Bioloģiskā mamma ir parakstījusi adopcijas papīrus ,ka atsakās no bērna apmēram nedēļu pēc dzimšanas,bioloģiskais tēvs nav ierakstīts dzimšanas apliecībā. Drīzumā ir tiesa par adopciju. Visu laiku satraucos vai paliks mūsu ģimenē bērniņš. Man interesē kas piedalās sēdē?Arī bioloģiskā mamma?Bērniņam 9 mēneši.Padalaties,lūdzu ar savu pieredzi.


fridriksons
Ja līdz šim nekādu ziņu no bāriņtiesas un tiesas nebija, tad, visticamāk, nav par ko uztraukties un tiesas spriedums būs jums pozitīvs.

Tiesas sēde ir slēgta, tur piedalās tikai tiesnesis, tiesas sēžu sekretāre, prokurors, bāriņtiesas pārstāvis un viens no adoptētājiem. Kādreiz tiesas sēdē piedalījās arī bērna bioloģiskā māte, bet, cik noprotu pēc likumu grozījumiem, tad tagad vairs nepiedalās.

Lai jums viss izdodas!

Papildināts 05.12.2021 12:28:

Parasti šīs tiesas sēdes ir ļoti jaukas un labām emocijām pilnas, jo bērnam tiek nodrošināta jauna, laba un gādīga ģimene!

esenif

Bioloģiskā mamma ir parakstījusi adopcijas papīrus ,ka atsakās no bērna apmēram nedēļu pēc dzimšanas
No bērna atteikties var ne agrāk kā pēc 6 nēdēļām kopš bērna dzimšanas. Visbiežāk bāriņtiesas, neskatoties uz vecāka doto piekrišanu adopcijai, vēl arī rosina aizgādības tiesību atņemšanu tiesā.

Ja bērns tiek nodots adopcijā, tad aizgādības tiesības ir atņemtas. Līdz ar adopciju izbeigsies arī mātes teorētiskās iespējas tās atjaunot.

Vienīgie iemesli, kuru dēļ adopcija varētu nenotikt, ir ar jūsu ģimeni un norošināto aprūpi saistītie, nevis bērna māti. Tiesa lietu skata, balstoties uz dokumentiem. Ja bāriņtiesa ir lēmusi, ka adopcija jūsu ģimenē ir konkrētā bērna interesēs, tad nav pamata satraukumam, ka tiesa pret to iebildīs. Turklāt pie mums adopcija tiek glorificēta, tāpēc tiešām parasti sēdes ir ļoti jaukas un labām emocijām pilnas un pašā lietā īpaši daudz neviens neiedziļinās, ja vien nav kādi specifiski lūgumi (vārda maiņa utml.).


О нас думают плохо лишь те, кто хуже нас,  а те, кто лучше нас, им просто не до нас. /Омар Хайям/
Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18424713