Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Grupu darbs un daži jautājumi.

Naglaarviitni

viedaminka
Tu skaisti raksti, ka vajadzētu būt, bet realitāte ir pa visam cita.

Man meita ir RSU otrā kursa medicīnas studente. Rudenī viņu uzmeklēja skolas direktore un lūdza pasniegt ķīmiju vienā no Rīgas skolām, viņa pekrita uz pusgadu vai līdz brīdim, kad viņi atrod skolotāju, jo pēc tam lekcijas nevar savienot. Darba paziņojums par ķīmijas skolotājas nepieciešamību tajā skolā ir joprojām. Meita ir uzrakstījusi atlūgumu ar janvāri, taču, cik zinu skola ir gatava darīt visu, lai viņa turpinātu darbu. Un tas ir par cilvēku, kuram nav nekādas pedagoģiskās izglītības, kurš vispār gatavojas strādāt citā specialitātē utt. Tas informācijai, lai tu nolaistos no augstumiem, kuros tu lidinies.

Tagad par zināšanām, viņai ir 10, 11, 12. klase. Un kā tu teici, viņa sākumā taisīja skrīningu, ko kurš zin. Viss septembris, pat oktobris pagāja, lai atkārtotu, to, kas bija jāzina iepriekš. Ar 11. un 12. klasēm, cik zinu viss ir kārtībā. Tur jau cilvēki ir orientēti uz tālāko mācību, bet ar 10. klasi ir traki, tur motiviācija ir zema un ķīmijas zināšanas tuvojas nullei, jo pēc attalinātām mācībā septembrī dažs labs pat skābi no bāzes neatšķīra, kur nu vēl ko aprēķināt.

Ir tikai daži, kuri grib kaut ko zināt. Pārējiem dziļi vienaldzīgi. Dažs labs, pat uz stundu atnāca pagulēt utt.

A un vēl tāda nianse, dažās klasēs ir skolnieki cittautību (ne krievu valodā runājošie), kuriem ar latviešu valodu ir problēmas, tad nu ar viņiem, lai viņi saprastu komunikācija reizēm notiek angļu valodā, protams ārpus stundu laika.

Gribētos teikt nolaidies no augstumiem un varbūt aizej pastrādāt uz skolu pati, tad varēsi risināt dažādās problēmas, nevis tikai gudri izvērst demagoģiju..

Par kompetenču izglītību, vispār neizteikšos, ja grib radīt muļķus, tad šis ir īstais ceļš...


Četri vēji

viedaminka
Ja pietrūkst laiks stundās, tad vajag lietot konsultāciju laikus, ieviest fakultatīvas nodarbības vājākiem un spējīgākiem skolniekiem.
Kurš tās nodarbības vadīs, ja esošie skolotāji strādā atļauto maksimumu jau parastās kontaktstundās plus konsultācijā (uz kuru, starp citu, nemaz tā neraujas nākt tie, kam vajadzētu, pat aicināti).

Papildināts 12.12.2021 12:44:

hawk
Darba paziņojums par ķīmijas skolotājas nepieciešamību tajā skolā ir joprojām.
Jā, tā ir realitāte. Divi mēneši stāv sludinājums, un pieteikumu skaits uz to ir tieši 0. Ja agrāk pieteikumi bija, kaut vai no mazajiem meža dīvainīšiem, par kuriem zināms, ka nevajag ņemt, jo slava nāk pa priekšu, tad izskatās, ka arī tie jau beidzot strādājoši (par kvalitāti klusēsim, jo ne jau velti slava gāja pa priekšu).

Papildināts 12.12.2021 12:46:

viedaminka
pa visiem kopā nāk pie izglītības ministriju ar ierosinājumiem, kuras tēmas no skolas programmas ir metamas ārā
Domā, ka gadiem tas nav darīts? Ka tad, kad izsludina apspriešanu (materiālam, kur jau pirms tam ir runāts un darba grupas bijušas, un bīdītas idejas, kas esošā materiālā tā arī nav ņemtas vērā), skolas neraksta komentārus uzlabojumiem? Rezultāts ir 0,0...1% iedarbības. Un bezcerības sajūta.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

viedaminka
Negribi pastrādāt skolā, pedagogiem vakances ir un esi tik profesionāla.

Papildināts 12.12.2021 13:28:

Talants netiek realizēts.

Bet grupu darbs man arī ne visai. Tur tomēr jābūt kādam līderim grupā un ne vienmēr tas ir tas kātīgais un zinošais bērns. Mēdz būt arī divi ar līdera iezīmēm grupā.

Ja bērniem atšķirīgs līmenis, tad vajag bērnus sadalīt klasēs pēc līmeņiem nevis salikt random un tad čīkstēt, ka nevar pastrādāt.
Tas, kā zināms, nav atļauts. Un skolas vadība var lēkt no biksēm ārā, arī nebūs atļauts. Pirms padsmit gadiem, kad sāka mācīties mans juniors, skola (laikam puslegāli) rīkoja pārbaudes topošajiem pirmklasniekiem un šādu dalījumu ieviesa. Jā, bija viena vājākā klase (no četrām paralēlklasēm), ko pārējie sauca par muļķu klasi. Toreiz 5-6 gadnieku apmācības vēl nebija, un tur nonāca daļa no tiem, kuru vecāki naivi paļāvās, ka lasīt iemācīsies skolā (nē, manējais tur nebija, mēs lasīt iemācījāmies mājās, nu tā katram gadījumam). Kas mūsdienās nonāktu šādā vājākajā klasē? Pareizi! Tie ar īpašajām vajadzībām. Un tad nu ietu vaļā brēka par diskrimināciju.


Nepieciešamas eksaktās zināšanas, turklāt kombinācijā ķīmija, fizika, bioloģija, matemātika, nu un tāds nieks rakstīt arī jāmāk. Piemēram, mums atnāk biologs, taču ar pamatzināšanām ķimijā fizikā nulle. Kombinācijas dažādas. Nē nu piesākās ar humanitāro zinātņu speciālisti, kuri domā, ja muldēt māk, tad zina visu...

Cik maksā par mācību stundu un cik un kādi pedagoģijas papildkursi vajadzīgi?


KašķaKK - strīdēties ar sievieti var tikai tups bikšainis, jo normāls vīrietis to nedarīs, vienalga būs zaudētājspat tad, ja viņam, kas ir ļoti retos gadījumos, būs taisnība.

tema/18219142-strideties-ar-sievieti-vai-vajag-un-ka-to-darit/  18.10.2014

shit transit gloria mundi

Observer
Hmm, nav ne jausmas, kā dēla skola šo risināja, man domāt, tas bija legāli, tiesa, tas nesākās jau pašā pirmajā klasē.

Bērni gada sākumā rakstīja diagnosticējošo darbu un abas paralēlklases tika sadalītas 3 vai 4 grupās. Varbūt, ka skaļi tas netika tā definēts, bet ir zināms, ka dalīja pēc diagnosticējoša rezultātiem. Turklāt to grupiņu sastāvs mainījās - kādam nezināšanas robi tika salāpīti un bija progress, citam varbūt gluži pretēji (slimošanas, slinkumiņš u.t.t.). Mums sākumā arī bija vecāki, kas bažījās, ka notiks apcelšana, bet nekas tāds nesekoja, bērni vispār tam nepievērsa nekādu vērību - tāpat kā mājturībās. Tā vietā (paralēli ikdienas vielai) skolotāji ar katru grupu pastiprināti piestrādāja pie konkrētās grupas vājajiem aspektiem - tādi bija ikvienai grupai. Ja godīgi, dēls vidusskolā angļu valodā lielā mērā (un neslikti) šļūc cauri uz to zināšanu bāzes, kas tika ielikta pamatskolā.

Iespējams, ka tā ideja bija skolas vecāku bērnu izglītībai padomes iniciatīva.

Labākais gads bija tas, kurā grupās sadalīja ne tikai angļu valodā, bet arī matemātikā. Ja angļu valodā mans puika bija "labākajā" grupā, tad matemātikā nepavisam ne. Taču tieši tajā gadā viņam matemātikā bija jūtams reāla izaugsme - grupā bija bērni ar līdzīgiem robiem un mācību tempu. Dikti žēl, ka tas konsekventi tika darīts tikai ar svešvalodām, es kā vecāks būtu priecīga, ja tā (sākot ar 4. klasi) būtu noticis arī matemātikā un latviešu valodā.

Starp citu, tas nekādi neietekmēja vērtējumu, it bieži gadījās, ka 1. grupas bērnam vērtējums semestrī bija zemāks kā 4. grupas bērnam. Gada beigās visi bija apguvuši vienādu mācību vielas saturu - tikai akcenti apmācību procesā atšķirīgi.


tici man. es stāstu pasaciņas.

shit transit gloria mundi
Privātskola?

shit transit gloria mundi

Observer
Tur jau tas joks, ka ne - nedaudz netradicionāla, bet valsts skola - Rīgas Valdorfi. Un kā jau valsts skolā - pretēji daudzu vecāku cerībām - valdorfos klases nav mazas, tāpat tuvu 30.

Meita gan pamatskolu apmeklēja privātskolā (Patnis), toreiz tur klasītes bija mazas (11 bērni) un izglītība visnotaļ pielāgota individuālajām spējām.


tici man. es stāstu pasaciņas.

bumburums

hawk
Rudenī viņu uzmeklēja skolas direktore un lūdza pasniegt ķīmiju vienā no Rīgas skolām, viņa pekrita uz pusgadu vai līdz brīdim, kad viņi atrod skolotāju, jo pēc tam lekcijas nevar savienot. Darba paziņojums par ķīmijas skolotājas nepieciešamību tajā skolā ir joprojām.
Šāda situācija (un tās risināšanas metodes - mēģināt savaņģot pirmo kursu studentus darbam skolā) bija jau vairāk kā pirms 20 gadiem: gan eksaktajās, gan humanitārajās jomās.


Change your mind and the rest will follow!


Četri vēji

bumburums
Jā, bet tad vaņģoja pedskolās/fakultātēs. Tagad tur jau vairs nav, ko vaņģot.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18424715