Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

56.kods 1.klase valodas attīstības traucējumi

kikiiiiiiiii

Par to kā mēs skolā sapratām, ka bērnam ir nevis 56,bet 58 nepieciešams. Pirmkārt, bērns neprot izmantot atgādnes un neizprot, kas tā vispār ir. Otrs - neizprot kā veidojas 10,stāsti,rādi utt. Bet no septembra līdz šim brīdim 0 dinamikas.. Ja nav izpratne par 10,tad par rēķiniem 100 apjomā utt. Varam dotajā brīdī nesapņot. Bet.. 56 neparedz, ka bērns līdz maijam mācas rēķināt 10 apjomā. Otrs- lasīšana un lasītā izpratne. Ir traki, ja bērnam priekšā nolasi 2 teikumus par ezi, pajautā par kuru dzīvnieki bija stāsts - par suni. Līdz ar to - kādi teksta uzdevumi, kādi diktāti utt. Mums šogad viens bērns ļoti interesants, komisija "uzdāvinājusi" 56,lai gan tests jau rādīja 58,taču dodot iespēju. Vecāki ieliekuši sevi visu, visu vasaru ir mācījušies burtus utt. Un septembrī 0. Tagad februārī, beidzot jau lielu daļu pazīst. Lasa, it kā zilbēs, bet absolūti neizprot, ko vispār tur izlasa. Neizprot, ka iespiestajam burtam, atbilst rakstītais burts, līdz ar to-nespēj pat veikt norakstu, kur nu vēl īsu diktātu. Savu vārdu raksta tikai ar drukātiem burtiem. Nespēj saklausīt pirmo skaņu vārdā, vārdu neskaņo. Vecāki nespēj pieņemt īstā koda nepieciešamību. Un tikai loģiksi, ka viņš vispār nesaprot, kas ir mācību stunda un kā tajā jāuzvedas. Kā aizgriezies tā viņš jau samontējis no lineāla un zīmuļa lidmašīnu un lidinās. Bet katrs gadījums jāvērtē individuāli. Šie tādi spilgti piemēri no šīs 1.kl. Vēl ļoti interesanti, ka bērns perfekti skaņi vārdus, bet uzrakstīt nevar pat pirmo spēlinkaņu, jo nesaiet, kaut kā viss kopā. Vēl jahhu trakākais.. Tā lūgšanās vecākiem. Mēs kā pedagogi saprotam, ka nu neiet galīgi, bet, lai skolas psiholoģe varētu uztaisīt testu, jālūdz vecāka piekrišana. Un daži vienkārši nepiekrīt.. Bet vistrakāk jau ir pašam bērnam, man šogad traka pieredze ar bērnu, kam sāka parādīties agresija.. Jo nespēja tikt līdzi mācībām. Nomētāja mani ar visu, kas pa rokai. Vidējais pirksts bija gandrīz kā labrīt vietā. Tas bija traki. Bet tas aizgāja līdz iesniegumiem no citi vecāku puses un mammai nekas cits neatlika kā piekrist komisijai. Nu tā, kaut kā. Brīnumi ir visādi. Pēc šī mācību gada, vēl domāju vai šādā skolā palikt strādāt, jo saņemt 600eur un tev piešķir klasi, kurā ir 3 līmeņu (3 kodu bērni) ir vājprāts. Tagad pēc komisijām man ir palikuši 18 bērni. No kuriem 11 jau ir 56 kods. Pa lielam, viena b klase. Nu grūti gan vecākiem, gan pedagogiem. Bet nevajag tikai domāt, ka kods 58 ir uz pieres uzlikts zīmogs. Uz mūsu skolu atnāca divi, kuriem pārlika uz 56 no 58.

Papildināts 17.02.2022 00:38:

Uj ar telf. Rakstot daudz kļūdu!

Vai kādai ir viedoklis par jaunās Rīgas Valdorfskolas specializēto 1.klasiti?

Tur bērni ar dažādiem kodiem,cik es noprotu

chiba Vai tur ir specializētā klase?

Man stāstīja, ka tagad ir iekļaujošās izglītība un ņem ne vairāk kā 4 bērnu ar kodu vienā klasē. Klasē vismaz 25 bērni.

Papildināts 18.02.2022 11:54:

liiga93
Paldies par aprakstu! Ļoti noderīgi un ir pēc kā vadīties.

kaspers

Tā kā esmu tikai apjausmas sākumā par šiem kodiem, jautājums - kurš tos piešķir? Komisija? Kur jāvēršas, lai aizsāktu procesu? Bērnam ir uzvedības traucējumi (kas izpaužas tikai mājās), izteikti emocionāls + mācīšanās grūtības (2.klase). Skola ir ar mūz.novirzienu, skolas psihologus grūti sastapt (īpaši jau tagad, uz māc.gada beigām). Bet ko varētu iesākt pa vasaru, kamēr skolas psohilogi nav pieejami?

Visu šo problēmu, protams, pamatīgi vēl iedragāja attālinātās "mācības".

Citi ģimenē uzskata, ka bērnam viss ir kārtībā, negrib viņam piešķir nekādus kodus, es it kā pataisot bērnu par "slimu"bet mājās mācīšanās 80% gadījumu izvēršas par histērijas un dusmu lēkmēm. Jo klāt pie vielas nesaprašanas ir arī Raksturs.

Pēdējās izmaiņas: kaspers, 11.05.2022 12:08.

pumpucis

kaspers
Kodus piešķir Valsts pedagoģiski medicīniskā komisija, bet komisijai jāiesniedz speciālistu slēdzieni. Tas ir ja tu gribi kodu. Uzvedības traucējumiem psihologa izvērtējums laikam galvenais, specializeti testi. Kods īstenībā nepieciešams, lai apmeklētu skolu vai klasi, kura māk strādāt ar šī koda bērniem, pieejams speciāls atbalsts. Jo parastā skola var pateikt ka tā nav akreditēta šim kodam. Ir skolas, kurās pietiek ar speciālista sledzieniem, lai piemērotu dažādu atbalstu mācībās.

kaspers

pumpucis
Speciālistu slēdzieni -.t.i., psihologs? Skolu īsti mainīt negribas, bet, pēc klases audzinātājas teiktā, varētu būt atvieglojumi mācību laikā (garāks atvēlēts laiks p.d., izmantot kādus materiālus utt). Turklāt sarežģījumi vairāk ir sākumskolas apguves programmā (matemātika utt), mūzikas priekšmetos iegaumēt notis, skaņdarbus nav lielu problēmu

Uzvedībai šobrīd esam sākuši apmeklēt nerologu, veicām EEG.

pumpucis

kaspers
Skolai, lai dotu atvieglojumus, sastādītu individuālu macību plānu (ja nepieciešams) vajag speciālistu sledzienu/slēdzienus. Pašu kodu nevajag. Tajā komisijas mājas lapā vajadzētu būt katram diagnozes virzienam nepieciešamo speciālistu slēdzienu saraksts (vai tas ir MK noteikumos par speciālo izglītību). Skolas psihologs varētu ieteikt, kurš speciālists nepieciešams jūsu gadījumā. Cik noprotu jānosaka mācīšanās traucējumi, iespējams logopēds arī veic šādu izvērtējumu.

Es_saule

Padalīšos ar savu pieredzi, meitiņai ļoti grūti gāja ar runas attīstību, it kā bd teica, ka gatava skolai, tomēr vēl nerunāja tā, ka svešs cilvēks no malas visu var saprast, tāpēc palika vēl vienu gadu bērnudārzā un to gadu pabeidzot jau runa bija tieši tāds kā pārējiem bērniem. Viens gads ir ļoti daudz, bet protams kopš nepilnu 3g.v. bija ieguldīts milzu darbs, lai valodiņa raisītos. Veiksmīgi!

Papildināts 11.10.2022 11:49:

kaspers
Ja uzvedības problēmas ir tikai mājās, tad primāri jādomā par to cik emocionāli komfortabli bērns mājās jūtas, derētu apmeklēt psihologu vecākiem (jā, primāri tieši vecākiem) un bērnam, nevis uzreiz meklēt kodu.

Papildināts 11.10.2022 11:50:

Raksturs nav diagnoze, to neārstē

kikiiiiiiiii
Paceļu tēmu.

Kā jums beidzās ar skolas izvēli? Kuru bērns apmeklē un vai esiet apmierināti?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18425945