Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Uztura speciālists vegānam.

Armadetta

viedaminka neko nejaucu. un jau ir atzīts. gan asv gan lielbritānijas dietologu asociācijas to ir izdarījušas, to var viegli atrast un izlasīt internetā viņu oficiālajās mājaslapās.

ja tu nevari iedomāties savu dzīvi bez gaļas/piena/medus tikai tapēc, ka tev garšo, tad tas nenozīmē, ka vegānisms automātiski ir slikts,neveslīgs, un līdz ar to lieliska atruna turpināt veicināt visas dzīvienieku produktu industrializācijas problēmas. protams, katrs dara, kā vēlas, taču pirms mētāties ar apgalvojumiem, palasīt par tēmu no zinātniskiem avotiem ir pats pamats.


viedaminka

Frivole
Kā mēs zinām, tad ASV un UK droši vien nebūtu tās valstis, no kurām ņemt piemēru uztura jautājumos.

viedaminka un no kurām valstīm būtu jāņem piemērs?

viedaminka

Frivole

No Eiropas savienības. Vegānisms nevar būt veselīgs, ja ar uzturu nevar uzņemt visu to, kas nepieciešams. Tā nav normāla diēta, ja papildus jālieto uztura bagātinātāji, kas satur B12, cervonskābi,D vitamīnu u.c. Ja apskatās vegānos produktus (piena produktu alternatīvas), tad vairumam ir sintētiski vitamīni un minerālvielas, kā arī no puse no Mendeļejeva tabulas. Es diezgan droši garu apgalvot, ka olas, piena produkti, zivis ir labāks un veselīgāks uzturs par ķīmiskajiem vegānu produktiem. Vegāniem ir zemāks kaulu blīvums un citi blakusefekti.


viedaminka blakus tēmā teici, ka neesi uztura speciālists... jā, b12 nevar uzņemt ar augiem, jo b12 atrodas augsnē. dzīviekiem arī tas tiek dots uztura bagātinātāju formā, līdz ar to tas tik tāds papildus etaps vien ir. Gatavie vegānu produkti nav sliktāki par gatavajiem nevegānu industriālajiem produktiem. Ja tu jautā par soju, tad ES sojas produkti ir vietēji audzēto bez ĞMO, savukārt gaļas lopiem gan tiek dota soja ar ĞMO. un vispār kopumā vegāniem ir mazāk uzturvielu trūkums kā visēdājiem, jo augu uzturvielas ir labākas kvalitātes. personīgi es ēdu pašas taisītus ēdienus (pat ja nemīlu gatavot ēst) un nepērku industriālos vegānu izstrādājumus (cepumi laiku pa laikam neskaitās, bet tur taču nav atšķirība no nevegānu cepumiem...vienīgi sviesta nav).

saprotu, ka atteikšanās no dzīvnieku valsts produktiem ir biedējoša, jo "tas tak ir tik garšīgi un ierasti", bet nevajag tapēc taisīties par uztura speciālistu... personīgi, neredzu nevienu iemeslu par labu visēdāja uzturam, taču nemetos virsū par to zakāt. un tad vēl vegānus sauc par agresīviem.

un vēl... ar ko gan manas pusdienas ar pupiņu-sēņu kotleti, kvīnoju, tomātu mērci un gurķu salātiem ar dillēm un eļļu ir sliktākas par gaļas kotleti ar krējuma salātiem? kur tad ir tā briesmīgā ķīmija, ja tevis pašas pusdienu šķīvī ir vismaz puse vegānu produktu?

cherrypick

Neviena kultūra pasaulē ne tagadnē, ne pagātnē vairākās paaudzēs nav ēdusi vegānu uzturu, pilnīgi neviena, nulle! Īslaicīgi uz pāris mēnešiem vegānu uzturs attīra organismu, bet kad rezerves beidzas, apmēram 1-2 gadu laikā organisms sāk ēst pats sevi, iekšējos orgānus, muskuļus, kaulus. Smadzenēs notiek neatgriezeniski bojājumi, nespēja koncentrēties, nespēks, depresija, nervozums, salīgums, bāla āda, apsārtušas acis, pēkšņas garastāvokļa maiņas, izkrīt mati, zobi, meitenēm beidzas MR. Neviens cilvēks nevar palikt vesels gadiem pārtiekot no cukura vien, kas ir tie paši ogļhidrāti.

viedaminka

Frivole
Mēs taču nerunājam par to vai, vai tu ēd veselīgi, bet gan par vegānu diētu.

Vegānu diētā objektīvi trūkst neaizstājamo olbaltumvielu un prakse rāda, ka vegāniem ir problēmas arī ar kalciju un dzelzi.

Vienīgais izskaidrojums, kāpēc amerikāņi vegānu diētu būtu varējuši atzīt par veselīgu, ir fakts, ka vegāniem domātājos pārtikas izstrādājumos ir ļoti daudz mākslīgi pievienotu vitamīnu un minerālvielu.

Cherrypick tik labi uzrakstija par sekām, ka man tur nav ko piebilst.

Starp vegānu uzturu un kotleti 3x dienā ir plašu variāciju iespējas. Ja vegāni ēstu vismaz olas un reiz pa reizei zivis, tad tādu uzturu varētu uzskatīt par normālu (bet tad tas vairs neatbilstu vegānisma definīcijai). Uzņemt visas olbaltumvielas tikai ar pākšaugiem un riekstiem nav veselīgi, jo uzturs kļūst ļoti vienveidīgs un pākšaugi nemaz tik veselīgi lielās devās nav.

Kāpēc tu, Frivole, pievērsies vegānismam un cik ilgi to piekop?

Lielākā daļa cilvēku vegānismam pievēršas dzīvnieku aizsardzības vadīti.

Patiesi nesaprotu cilvēkus, kuri nosoda un pat ņirgājas par vegānismu (pieņemot to, ka cilvēki lielākoties to NEDARA savas veselības dēļ, bet gan dzīvnieku\vides dēļ). Kāpēc nosodīt, ja cilvēks cenšās darīt labāko?

Pati esmu vegāne. Ēdu daudz zupas, piemēram, soļanku (recepte VEGAN.LV mājaslapā), nūdeļu zupu ar kokosriekstu pienu, kukurūzu, spinātiem. Avokado ir brīnumauglis, mana ikdiena.


elysian

Bet kà lai uzņem olbaltumvielas veğetārietis, kurš nepanes nekādus pākšaugus - zirņi,pupas, lècas, sojas pupiņu produkti utt- neko no tà visa?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18426215