Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Uztura speciālists vegānam.

Armadetta

Armadetta

Kukazhaa
Par vilnu ir savādāk. Ja aita nav rūpnieciski apstrādāta, tad var arī vilnu. Te runa par dzīvnieku aizstāvību no rūpniectskiem aspektiem.Par masveida ražošanu.Par piespiedu olu dēšanu būros, gaļas lopiem utt.

Es par šo vusu esmu ar meitu izduskutējusi sausu muti. Pati liela, vairs neko.

Paldies par ieteikto uztura speciālisti. Vienkārši izcila. Vismaz vakar ieviesa skaidrību, ko un kā.

Zinošās vegānes, pastāstiet, lūdzu, kā var kompensēt zivju eļļas lieliskās omegas? Linsēklu eļļa un kaņepes satur 9 reizes mazāk. Nesmu vegāns, man alerģija uz visiem zivveidīgiem, kriliem utt. Saviem spēkiem neko normālu nav izdevies atrast. Iespējams, jāiet pie uztura speca. Paldies!

Heidi_ja čia sēklas, rapšu eļļa. aizstāt sviestu ar margarīnu (mūsdienu margarīniem nav nekāda sakara ar transtaukiem).

neredzu problēmu uzņemt visas nepieciešamās uzturvielas ar vegānisku uzturu... tāpat kā visēdāja uzturs arī negarantē visu vajadzīgo uzturvielu uzņemšanu. kopš esmu vegāne, man nav bijušas nekādas problēmas ar dzelzi. kalcijs ir daudz augu valsts produktos. vienīgais, kas jāuzņem, ir b12, bet govis pašas arī nemaz to nerada un tiek mākslīgi barotas ar b12, tā ka ir tikai vidutājs tiem pašiem uztura bagātinātājiem.

Es kā māte laikam piespiedu kārtā vestu bērnu pie psihologa, ja paziņotu, ka būs vegāns. Lai ko te citi teiktu, tas nav pilnvērtīgs uzturs, vienkārši nav! Esmu redzējusi dzīvē kas notiek ar cilvēku kurš piepeši izdomā, ka būs vegāns. Svars iet zudumā, bet nogurums parādās, zem acīm tumši loki, kaut nekad iepriekš tādu nav bijis, vienkārši drausmas.

Gemma

Vegāniskais uzturs ir pat ļoti veselīgs un var būt pilnvērtīgs, bet prasa ļoti rūpīgi sekot līdzi, lai ēstu sabslansēti un uzņemtu visu vajadzīgo. Un jāgatavo pašiem, ne jāpērk lielveikala mēsli, kur vegāniskie ēdieni lielākā daļa ir ar neveselīgām piedevām, palmu eļļu, cukuru, baltajiem miltiem un sintētiskām piedevām.

Es tik daudz uzmanības un laika tam nespētu veltīt un daudzi vegāni arī to nedara un dabū veselības problēmas tāpat, kā nevegāni neveselīgi ēdot.

Rados ir uzturzinātniece vegāne, viņai nekas nekaiš, bet viņai pareiza ēšana ir profesija.

Armadetta

Pinuplady
Mans bērns iet gan pie psihologa, gan psihiatra, gan KBT terapeita.

Pati jau pilngadīga, pati gatavo un meklē, kur pirkt pārtiku. Jā, reizēm arī lielveikala mēslus.

Gemma
Par palmu eļļu diskutēju ar vienu Latvijā labi zināmu uztura spečuku. Nobrīnījos, bet viņš teica,ka palmu eļļas kaitīgums esot pārspīlēts.

Patiesībā var ēst gan baltos miltus, gan cukuru-tikai nianse-porciju lielums un biežums. Viss ar mēru.

Pinuplady
esmu vegāns un izskatos labāk, kā jebkad. pilna enerğijas, plakanu vēderu, āda tīra un starojoša. veselības problēmu un vitamīnu trūkuma man nav.

ir 2023. gads, būt par vegânu ir vieglāk, kā jebkad, man ĺoti garšo viss, ko ēdu un jūtos patiešām laimīga. gaļa nekārojas NEMAZ. žēl, ka ap vegânismu ir tik daudz stigmu un stereotipu. esiet atvērtāki, cilvēki!

Armadetta

Frivole
Ar ko vislabāk uzņemt omega tauksskābes? Meita bija pie uztura spečuka, ieteica kaņepju sēklas. pēc tam izrādījās,ka no tām ir alerģija(bija ar tūsku un elpas trūkumu-bijām slimnīcā).

No veikalu plauktiem pazudusi Helmans vegānu majonēze, varbūt ir kādas idejas, kur palikusi un kad būs?

Kukazhaa

Armadetta
tu vaaciski lasi? pagooglee tad Bianca Zapatka no neta, kur vegaanu receptes. es ar reizeem peec taam taisu delj siices (piena olbaltuma alerghija), tur ir viss iespejamais, meerces, saldie, katrai receptei klaat ko ar ko aizstaat... bez gluteena, bez olaam, bez piena produktiem.. ar ko aizstaat olas, ar ko kuraa receptee sviestu utt. Un labi sanaak. Diezgan idiotu droshi.

Armadetta
lieku linsēklas visur, kur vien varu. čia sēklas arī der, bet tās ir dārgākas. lietoju rapšu eļļu.

spilvas 4 sezonu majonēze ir vegāniska

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18426215