Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Nokarenās petūnijas

minchuxxx6

Sveikas. Iegādājos sēklas, gribas pamēģināt pašai izaudzēt. Lasu, ka ap šo laiku jau vajadzētu sēt. Varbūt varētu padalīties ar info, kā labāk darīt un kā nē? Lasīju, ka vajag kūdras substrātu ar konkrētu Ph, ka nevajag sēklas bakstīt zemē, bet uz tās kūdras uzbērt drusku smilti un tad vnk tur ielikt sēklas. Pēctam apsmidzina ar ūdeni un pa virsu traukam uzliek stiklu. Varbūt ir kādi citi ieteikumi, kā darāt jūs?

nikii

minchuxxx6
es nelieku stiklu, bet stādu salātu kārbā un uzlieku pa virsu vāku. Tad uz baseintelpu, vai citu siltāko telpu un gaida kad sadīgst.

ja nezini, ko veelies, dabuusi, kas paliks paari...

Katram savs

minchuxxx6
Ja nav papildu gaismas, es vēl pāris nedēļas nogaidītu.

Sēklas ir apvalkotas? Kā mazas bumbiņas vai ļoti smalkas?

Jā, sēju plastmasas kastītē, parastā dēstu stādīšanai paredzētā substrātā. Pa virsu caurspīdīgais vāciņš vai pārtikas plēve.

Sēklas ir kā mazas bumbiņas, baltas, apvalkotas laikam tad. Ar gaismu diemžēl man ir kā ir, nav neviens logs ziemeļu pusē. Simtums cik saprotu pietiek ar +20 grādiem. Bet kamēr nav uzdīgušas, arī to gaismu vajag?

Chiepina

Iesētam papildapgaismojumu nevajag, kad sadīgs, tad gan, jo šobrīd vēl dienas ir īsas un tās pašas pelēkas.

Let your smile change the world, Dont let the world change your smile.

Have a good day today, because today will never repeat.

Dianne

Petūnijas dīgst gaismā. No sēklas zemē līdz pirmajam ziedam ~2,5 mēneši un tad jau pamazām aiziet kupenā

Es daru tā - diezgan maza izmēra kasetēs sapildu lafloras kūdru KKS1, ko iepriekš sajaucu vēl ar perlītu vai vermikulītu (lai "gaisīgāk" saknītēm ), ielieku paplatē ar ūdeni, lai samitrinās, tad katrā ligzdiņā ar samitrinātu koka irbulīti iesēdinu pa vienai sēkliņai, tad ar siltu ūdeni no pulverizātora apsmidzinu, lai "piespiežās" tā sēkliņa un tad pārtikas plēvi pāri un gatavs. Pērn sējumu kaseti ieliku Jysk pirktā plastmasas kurpjukastē - bija baigi erti tā ar piesegšanu!

Sējums no pirmajām dienām jau dzīvo zem apgaismojuma.

Katru dienu pavēdina un pasē mitrumu - sākumā, lai sēkliņa neiekalst, pēcāk, lai sadīgušie brašuļi nenopūst - jāskata, lai nav par mitru (slapju).

Mazajā kasetē šie dzivo kādas 3nedēļas, bet skatos kā aug, tad pārstādu mazajos stādu podiņos un tad šie vienā brīdī sāk augt pa dienām - tad pārcelu uz pakarināmiem podiem.

Draudzene stāstīja, ka viņa katru gadu nemainīgi 1.martā uzreiz lielajā podā ieliek pa vienai mazajai sēkliņai un pēc nedēļas nes uz apkurināmu siltumnīcu. Nav jātērē laiks ar pārstādīšanu. Tas ja vieta utt ļauj

Lai izdodās!

Es šogad jau iesēju, bet, ja nav plānā piegaismot, tad 1.marts skan ļoti labi

Petūnijas piebaroju ar dzelteno kristalonu, sākumā ar zaļo.

Papildināts 01.02.2022 23:46:

Dianne - paldies par plašu izklāstu.

Papildināts 02.02.2022 00:26:

Pazuda puse komentārs.

Dianne

minchuxxx6
Lūdzu!

Komentāri pazūd, ja raksta no klausules un liek "smaidiņus", kurus tur piedāvā. Jāizmanto "smaidiņi" no šeit piedāvātajiem vai arī jāraksta ar tekstu kā : un ) un sanāks šitā

Chiepina

Un vēl neaizmirsti nogalotņot pirmo reizi kad ir sprīdi gari, lai veidotos sānu atvases un stāds būtu kuplāks. Tas attaisnos arī ar bagātīgāku ziedēšanu.

Let your smile change the world, Dont let the world change your smile.

Have a good day today, because today will never repeat.

Dianne

Par galotņošanu jāskatās. Tās petūnijas, kuras sēju nav jāgalotņo - pašas ļoti labi zarojās un ir blīvas kupenas. Noteikti jāskata, ko rekomendē ražotājs konkrētai šķirnei. Esmu par galotņošanu darzā vispār - tas daudzām puķēm iedod kuplumu, lai arī laiks līdz ziedēšanai tādejādi pagarinās. Tādēļ, ja var to nedarīt, tad izlaižams posms.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18426297