Uzņemšana 2022. Visas vidusskolas, vģ 7.klases

Četri vēji

Slēdza Četri vēji: "Pagaidām pauze. Jaunas vēsmas sola janvārī, tad arī būs laiks jaunai tēmai.".

Četri vēji
Es fb pieslēdzos tikai beigās, jo meta ārā. Mēģināju saprast, kā tad reāli notiks iestāšanās un nesapratu, varbūt tev skaidrāks-

- CE nekur netiek ņemti vērā? Priekškam viņi vispār ir? Bērns par vēsturi satraucās, tagad sanāk, ka vēstures eksāmenam nulle vērtības.

- Kā notiks iestāšanās? Pēc 5 dienām uzzini, cik punkti dabūti un tad ir jāsniedz dokumenti izvēlētajās skolās (vairākās) un sanāk gaidīt, kad būs rezultāti tiem, kas 14. jūnijā lika - tad kad vispār uzzinās, kad ir tikts? Jūlijā?


Četri vēji

Printy
CE nekur netiek ņemti vērā? Priekškam viņi vispār ir? Bērns par vēsturi satraucās, tagad sanāk, ka vēstures eksāmenam nulle vērtības.
CE, 9.klasi beidzot, ir tikai viens - latviešu valodā mazākumtautībām, pārējie nav CE (jo CE ir tikai tie eksāmeni, ko valsts labo, nevis uz vietas skolā vai pilsētas ietvaros, kā tas ir ar matemātiku Rīgā).

Nav teikts, ka kāda no skolām šo eksāmenu neiekļauj savos uzņemšanas noteikumos.

Kā notiks iestāšanās? Pēc 5 dienām uzzini, cik punkti dabūti un tad ir jāsniedz dokumenti izvēlētajās skolās (vairākās) un sanāk gaidīt, kad būs rezultāti tiem, kas 14. jūnijā lika - tad kad vispār uzzinās, kad ir tikts? Jūlijā?
Vispirms eksāmens, tad rezultāti. Tad pieteikšanās skolā, parasti elektroniski (dokumentus vēl neiesniedz) un tad, kad uzzina, vai ticis, iesniedz dokumentus.

Pašlaik grūti prognozēt laikus, jo nav skaidrs, kad drīkstēs publicēt rezultātus. Pagājušā gadā pirmo kārtu jau varēja publicēt, atstājot vietas rezervē tiem, kas liks papildtermiņā. Šoreiz izklausījās, ka tā neļaus. Jāgaida, kad būs norādījumi no RD (sapratu, ka tikai 4 nedēļas pirms eksāmena).

Pēc tam sākas atteikšanās no vietām (čaklākie atsakās, paldies viņiem. Slinkākie/vienaldzīgie pat nepasaka, ka nenāks, tikai neiesniedz dokumentus paredzētajā laikā. Kādreiz bija sacensības, cik valsts ģimnāzijās mans bērns var tikt vienai daļai, tagad tam piepulcēsies vēl vidusskolas, nekur nav teikts, ka kāds neieniedz 20 vai vairākās skolās un visās tiek....), nākamo aicināšana utt. Tā kā jā, reāli jūlijā daudz maz viss būs nostabilizējies.

Papildināts 25.03.2022 13:53:

Es fb pieslēdzos tikai beigās, jo meta ārā.
Jābūt ierakstam. To publicēs.

Papildināts 25.03.2022 13:54:

Jā, ir ieraksts: https://www.facebook.com/rd.iksd/videos/4751847371579917/


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Četri vēji
Paldies, par CE nemaz nezināju. Tad sanāk, ka Rīgā eksāmenus latviešu valodā, vēsturē un svešvalodā vērtēs skola, bet matemātiku skolotāju kolektīvs no dažādām Rīgas skolām?

Tiešām nebiju iedomājusies, ka tik nenopietni tas viss. Nu skaidrs, tad jāspiež uz matemātiku un svešvalodu.

Četri vēji

Printy
Tad sanāk, ka Rīgā eksāmenus latviešu valodā, vēsturē un svešvalodā vērtēs skola, bet matemātiku skolotāju kolektīvs no dažādām Rīgas skolām?
Jā.

Un ārpus Rīgas arī matemātiku vērtē skola.

Tāpēc valsts ģimnāzijas jau gadiem neņem vērā vai ņem minimāli vērā gada vērtējums un eksāmenu rezultātus, bet rīko savu eksāmenus.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt


Četri vēji 10.klasē vienots eksāmens visiem (vidusskolām, valsts ģimnāzijām): svešvaloda, matemātika pamata līmenis, matemātika augstākais līmenis. Skolas var ņemt vērā arī tikai vienu vai divas daļas. Tas būs noteikts uzņemšanas noteikumos. Skolēns var nekārtot tās daļas, kuras viņam nevajadzēs, lai iestātos (visbiežāk tā būs matemātika, augstākais līmenis).

Nesapratu kā īsti ir, ja eksāmens uz ģimnāzijām un vidusskolām ir vienā dienā un katra skola var izvēlēties moduļus ko ņem vērā.

Piem.

  • skolēns stājas uz 10.klasi Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā
  • uzņemšanai jākārto Matemātika 1. un 2.daļas (iespējas kārtot svešvalodu šajā gadījumā nav)
  • skolēns rezultātā NETIEK Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā un ko viņam darīt????
    ....viņš arī sanāk nevar pretendēt uz iestāšanos vidusskolā, kur prasība iestājoties ir Matemātika 1+Svešvalodas daļa, jo kārtojot iestājeksāmenu uz 2.ģimnāziju nebija iespēja kārtot svešvalodu
  • .... vai lai nodrošinātos, sanāk vienīgā iespēja atzīmēt, ka stāsies uz Vācu ģimnāziju, jo tur var kārtot visas 3 daļas (Matem 1, Matem 2 & svešvaloda). Vai Vācu ģimnāzijā kārtoto svešvalodas eksāmenu "ņems pretī"citas vidusskolas, kur kā kritērijs ir svešvalodas daļas eksāmens?

Kaapurs

vai ir iespējams internetā atrast 2018.-2020.gada iestājpārbaudījumu 7.klasei? visādi izmeklējos, bet atrodu tikai no 2017.gada un vecākus.

Četri vēji

SomeoneN
Piesakoties eksāmenam nav jāatzīmē nekādas skolu izvēles, kur gribēs mācīties. Atzīmēs daļas, kuras kārtos un izvēlēsies vietu, kur to darīs (kas nekādi nav saistīta ar to, kur vēlāk gribēs mācīties). Vienīgais ierobežojums, ko zinu, ka Matemātikas II daļu nevarēs kārtot visās skolās, bet tas jau atlasīsies automātiski - tie, kas ieķeksēs, ka kārto Matemātiku II, dabūs sarakstu ar skolām, kur to varēs izdarīt (pilnīgi noteikti tās būs visas VĢ, bet droši vien vēl kādas lielās skolas).

Papildināts 22.04.2022 12:50:

vai ir iespējams internetā atrast 2018.-2020.gada iestājpārbaudījumu 7.klasei?

Jā, jaunajā linkā, kur ir arī programma, ir 2019. un 2020. gads

Papildināts 22.04.2022 12:51:

Vai Vācu ģimnāzijā kārtoto svešvalodas eksāmenu "ņems pretī"citas vidusskolas, kur kā kritērijs ir svešvalodas daļas eksāmens?
Jā, jo visās skolās šis eksāmens ir pilnīgi vienāds, nav svarīgi, kur tas tiek kārtots. Un arī labos to ne uz vietas, bet kopā, komisija.

Papildināts 22.04.2022 12:52:

Jā, precizēju informāciju no iepriekš rakstītā - parasto valsts eksāmenu šogad Rīga nelabos centralizēti, atšķirībā no citiem gadiem.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Četri vēji
Vai Jūs ziniet kādi iegūtie procenti bija pagājušajā gadā kā iekļūšanas koridors, lai iestātos Rīgas Valsts 1., 2., un 3. ģimnāzijās?

Četri vēji

BellaMruna
Pat, ja atcerētos, tam nebūtu nekāda nozīme, jo šī gada darbs būvēts savādāk, ilgums cits, procenti mainīsies.

Tāpat tas atkarīgs no tiem, kas šo eksāmenu kārto. Ja vienu gadu pietiek ar 85%, tad citu gadu ar 88% var nepietikt.

Skaidrs, ka 1. ģimnāzijā tas procents būs krietni augstāks kā 2. un 3.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt


Četri vēji
Varbūt tu zini, teica, ka kopā 3 h eksāmeniem, bērns domā kārtot visas 3 daļas - tad arī 3 h, tāpat kā tiem, kas tikai vienu daļu? Vai katrai daļai 1 h?

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18427357