Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Uzņemšana 2022. Visas vidusskolas, vģ 7.klases

Četri vēji

Nez` vai 7-tajām klasēm kustība starp skolām jau beigusies? Visi, kas uzņemti, jau noenkurojušies?


AAfrika

Žēl, jo netiek ņemts vērā, ka valoda kā tāda ir sarežģītāka

Protams, ka žēl. Viņi tur ļoti labā līmenī samācās vācu valodu.

Viņi var iegūt diplomu, kas apliecina izglītojamo vācu valodas apguves līmeni, kas dod iespēju studēt Vācijas augstskolās bez papildus valodu zināšanas apliecināšanas.

Papildināts 21.06.2022 17:09:

Četri vēji
Nu bet, ja nav spēka ielikt darbu un cīnīties.

Ir jau spēks un labi padodās valodas. Varēja tik pat labi padoties arī matemātima.

Četri vēji

Nez` vai 7-tajām klasēm kustība starp skolām jau beigusies? Visi, kas uzņemti, jau noenkurojušies?
Principā - jā. Bet nu pa 1 -2 var vēl mainīties, jo ir jau, kas pārdomā vasarā. Pati kustība kā tāda apstājās jau ap 3. vai 6.jūniju.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

shit transit gloria mundi

Sindy5
Valdorfskolā vēl varētu ielekt, kas arī vel atrodas pardaugava, bet tas ari nav tas, ko puikas tēvs vai kāds cits vecāks noveletu savam bernam. Ne velti trans shit dēls pēc 6.klases lauzās no ideālās Valdorfskolas prom ( uz kādu no tuvumā esošajām valsts ģimnāzijām).

Nedaudz savādāks gan tas stāsts. Puika pēc 6. klases galīgi nelauzās prom no valdorfiem, arī klasē jutās labi, taču 7. klases septembrī valdorfi uztaisīja reformu, ar kuru nesamērīgi pagarināja skolas dienu (toreiz likumi to vēl ļāva) - pagarināja stundu garumu, pagarināja starpbrīžus, ieviesa arī 2 garos starpbrīžus un pa vidu vēl salika "obligātās" fakultatīvās stundas.

Rezultātā no skolas ar tikai nedaudz garāku dienu kā citur, bērniem 7. klasē īsā diena beidzās pēc trijiem, bet pārējās dienas pēc četriem. Tā nebija mūsu mikrorajona skola, tāpēc pierēķini vēl klāt stundu ar kapeikām ceļā uz skolu un tikpat atpakaļ. Ja vajadzēja kādu konsultāciju, tad skolas diena ievilkās līdz sešiem, mājās pēc septiņiem un tad vēl kaudze mājasdarbu.

Daudzi bija spiesti atteikties no sporta skolām (puika aizgāja no basketbola) un citām ārpusskolas nodarbībām savā vecuma grupā. Tas tiešām bija mokoši un pa ceļam uz mājām puika autobusā regulāri atlūza. Tagad, kā noprotu, valdorfi atgriezušies pie standarta stundu garuma un bērni vairs nav tik pārguruši.

Tajā brīdī visas cik necik izbraukājamās skolas bija pārpildītas un vienīgā, kur vietu varbūt varētu atrast (Pumpura pamatskola), atstāja nepatīkamu iespaidu - augstprātīga attieksme pret skolēniem, spriedze savstarpējās personāla attiecībās un skolotāju noformēts plakāts ar rupjām valodas kļūdām. Tā kā puika nekur neaizgāja un palika valdorfos līdz pamatskolas beigām.

Pēdējos gados tika apspriesta valdorfu paplašināšanās un iespējamā vidusskolas izveide. Ja būtu atvērta vidusskolas klase, 80% no viņa klases būtu izvēlējušies mācības turpināt turpat. Mans dēls gan nebūtu viņu starpā.

Pēc 9. klases dēls stājās uz skolām, kur bija pieejama padziļināta bioloģijas un ķīmijas programma. Tika visur, tai skaitā ĀVĢ un RVVĢ, arī 3. ģimnāzijā (no rezervistu saraksta). No viņa klases daudzi izvēlējās Pārdaugavas ģimnāzijas, taču bija arī bērni, kas aizgāja uz centra ģimnāzijām, vidusskolām, mediņiem, lietišķajiem un citiem tehnikumiem. Puika beigās izvēlējās šķietami nesliktu mikrorajona vidusskolu ar gados jaunu, draudzīgu un atsaucīgu personālu. Varbūt tomēr vajadzēja iet uz ĀVĢ?

Rīgā valdorfi ir pamatskola. Tagad, kad laiks pagājis un ir arī cita pieredze, varu salīdzināt.

Valdorfos skolas vide ir labvēlīga un salīdzinoši nestresaina, skolēni stundās ir visnotaļ aktīvi un nebaidās kļūdīties ar atbildi. Ja neskaita sociālās zinības, tad mājasdarbi ir jēgpilni un vērsti uz savstarpējo kopsakarību izpratnes veicināšanu. Kā likums, valdorfu bērniem ir pašsaprotama lieta, ka viņus ciena un, ka viņi ciena.

Mazajās klasēs ir lēna iešūpošanās, mājasdarbu nav, savukārt pamatskolas pēdējās klasē slodze ir krietni pamatīgāka kā caurmēra vidusskolās, spēj tik pildīt mājasdarbus.

Ar kovidu mācību līmenis daudzviet ir mainījies un, aizejot konkrētiem pedagogiem, labās skolās līmenis ir krities, savukārt citur varbūt audzis. Tāpēc varu vien pastāstīt, kā valdorfos bija pirms dažiem gadiem, kad mācījās puika. Matemātika diezgan viduvējā līmenī, latviešu valoda bišķi labāka, svešvalodas ļoti labā līmenī. Dabaszinātnes - ķīmija, bioloģija, fizika - izcili labā līmenī. Lielā mērā pateicoties tur ieliktajām zināšanām, puika arī tagad gana sekmīgi startē dabaszinātņu olimpiādēs.

Valdorfi ir viduvēja skola, tie nav zālīši, bet nav arī friči. Nu kaut kā tā.


tici man. es stāstu pasaciņas.


Te bija jautājums. Arkādijas vidusskola ir krievu skola. Apvienojot ar bijušo vakareni Pārslas ielā 14, izglābās no vidusskolas nociršanas.

Resnā Žurka

Dadzz
Paldies! Tātad, čujs teica pareizi.

Kā jums šodien izskatās? Pastaigāju pa skolu lapām. Tur vietām izskatās, ka stingrais konkurss ir reducējies līdz nespējai nokomplektēt plānoto skaitu jeb vietām pat trešdaļa vai vairāk nav papūlējušies iesniegt dokumentus.

Karusa

Cerams, nākamgad būs jēdzīgāk saorganizēts.

AAfrika

Cerams, nākamgad būs jēdzīgāk saorganizēts.

Es uz to ļoti ceru. Manējā pēc 2 gadiem uz 10. klasi. No kļūdām taču mācās? Cerams...

Var būt ir informācija ar kādu punktu skaitu šobrīd tiek aicināti rezervisti 3.ģimnāzijā?


Karusa

AAfrika
Manam šie prieki nākamgad

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18427357