Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Uzņemšana 2022. Visas vidusskolas, vģ 7.klases

Četri vēji

Resnā Žurka

Nu, kā izskatās? Lielā histērija beigusies? Visi pie vietas?


Četri vēji

Resnā Žurka
Daudz maz. Drusku kustība vēl ir, pieļauju, ka vidusskolās nedaudz lielāka.

Bet būs tūlīt otrais atvilnis, jo ir, kas gaida mākslas un dizaina skolās rezultātus. Un tie tad ņems dokumentus ārā (jo drošībai vietu pieņēmuši, un tādi ir arī ģimnāzijās, protams). Un no vidusskolām arī tie, kas ies uz tehnikumiem, kur arī vēl tikai uzņemšana priekšā.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Resnā Žurka

Es skatījos, ka daļa laimīgi paziņojuši, ja viss nokomplektēts un miers mājās. Bet nu jā, šie vēl tikai procesā.

šis viss nebeigsies, kamēr Pierigas vidusskolās nebūs vismaz 70-80 proc. vietu uz vidusskolu. Tā pati Mārupe, Salaspils u.c skolas apkārt. šobrīd tā ir, ka netiek savās Pierīgas vidusskolās, kas cits atliek... tuvākā ir Rīga. šie gadi no 2005- lidz 2008 gadam bija ar augstu dzimstību. Sākumskolas -pamatskolas posmā izveidoja daudz klašu paralēlos komplektus un ko tālāk... vidusskolas posmā paliek vien 4 klases, bet pašā pašvaldības teritorijā pa pamatskolām kopā vismaz 8 9. klases. Ja tagad bērnam ar videjo atzīmi 8 mocības tikt vidusskolā, tas nav normāli.... nu var jau no Mārupes vai Pārdaugavas braukt uz Pļavniekiem....

Tai paša laikā Pārdaugavā likvidē vidusskolu 69. vsk un Iļguciema vsk. Jā Rīgai gan jau teorētiski pietiek, bet nāk jau iekšā Pierīga un pārējā Latvija. Kaut kas šajā izglītības sistēma ir greizi.

Obligāta valstī ir tikai pamatizglītība, lidz ar to tālāk skarba cīņa, jo nav pašvaldibas pienākums to nodrošināt tālāk visiem.

Pēdējās izmaiņas: lemursons, 29.06.2022 09:58.
Pēdējās izmaiņas: lemursons, 29.06.2022 09:58.
Pēdējās izmaiņas: lemursons, 29.06.2022 09:59.


lemursons
Arī Pļavniekos nav vidusskola, starp citu. Vidusskolas trūkst, it sevišķi, labas.

Četri vēji te skaitīja, ka vietu ir diezgan daudz, bet kāds ir sadalījums latviešu/krievu? Man ir aizdomas, ka histēriju rada arī tas, ka latviešu bērni uz krievu vidusskolām neiet, krievu bērni arī neiet, stāv tukšas vidusskolu klases (krievu vsk esot apm 15 ērni klasē), itkā uz papīra visiem vietas ir, realitātē pieejamās skolas ir dauuudz mazāk, jo "pār savu līķi", bet uz mikrorajona krievu vidusskolu neies.

AAfrika

Ja tagad bērnam ar videjo atzīmi 8 mocības tikt vidusskolā, tas nav normāli....

pilnīgi piekrītu

un te vēl runā valstī par STEM priekšmetiem, RTU katru gadu daudz brīvu vietu, plus vēl atbirums pirmā gada laikā.... Man visvairāk žēl puišu, viņiem bieži vien mācīšanās jēga parādās vidusskolā, kad saproti ko gribi darīt tālāk... Un vēlāk ir izcili savas nozares pārstāvji, kaut līdz vidusskolai gājis ne visai. Paši aizbaidam jaunatni ar vietu trūkumu...

Papildināts 29.06.2022 10:31:

Printy
Pārdaugavai nāk iekšā Mārupe ar savu vietu trūkumu vidusskolas klasēm utt. Ko līdz, ka vietas ir Juglā vai citur. Un liela daļa nemaz neparedzēja, ka jāpiesakās uz vidusskolu arī ne savā rajonā.... un sanāk, ka nav jau iespējas arī ārpuss rajona vairs, jo tur jau viss konkurss noticis un tikuši pat ar zemākiem rezultātiem. Tagd tik atliek gaidīt tukšās vietas vienalga kur.

Resnā Žurka

Ja, redzēju, kur 8 vidējā, bet iestājeksāmena rezultāti tik sērīgi, ka paliek aiz strīpas. Nu un tad jautājums rodas - ka tas 8 tur gadījās, cik objektīvas ir skolas liktās atzīmes

Papildināts 29.06.2022 10:57:

Tas, protams, neatceļ, ka sistēma nav īsti labi izdevusies

lemursons
Vispār jau ne Juglā, ne Teikā nav gan vietu, arī uz 64. un 84. vsk ir konkursi un 8 jau ir ZEMA atzīme. Pārdaugavā Mārupe, Purvciems apkalpo Stopiņus, Ropažus, tuvo Salaspils galu un Ādažus tuvāk Rīgai. Tā tas ir, nav tikai Mārupe tikai pārapdzīvota ar vienu vidusskolu.

Papildināts 29.06.2022 11:32:

Saku - vietas ir krievu vidusskolās, tur ņemot ar vērtējumu 10 punkti, jo nav kas iet. Ka tik liecībā sekmīgs.


NU tad vēl trakāk.Nesaprotu kāpēc bija jālikvidē 69. vsk klases un Ilģuciema vsk viduskola

Papildināts 29.06.2022 11:45:

protams, neviens jau Pierīgu neierēķināja, kad reformāja Rīgas skolas.

Protams Rīgai terorētiski vietu skaits vidusskolu posmā pietiek.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18427357