Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jaunie dzīvokļu projekti defekti

Jana30

Sveiki!

Jautājums tiem, kuri iegādājušies dzīvokli jaunajos projektos no attīstītāja. Ar kādiem trūkumiem esat saskārušies ievācoties jaunā dzīvoklī?Saistībā ar iekšdarbiem (durvīm, logiem, grīdām, flīzēm,sienām utt.) Vai ir bijuši kādi trūkumi? Tie tika laboti? Un kas būtu pieņemams un kas ne?


Jana30
Vai tad tev pirms pirkuma līguma parakstīšanas netika organizēta dzīvokļa apskate tieši ar mērķi novērtēt, vai nav kādi trūkumi, lai attīstītājs tos var nekavējoties novērst?

Pie dzīvokļa apskates tiek pildīts pieņemšanas/nodošanas akts, kur ir praktiski viss iespējamais sarakstīts, ko jāpaskatās un jāpārbauda, lapas trīs vismaz... Tad vēl katru sīkumu, kas meapmierina, jāpieraksta lai izlabo. Kā arī jebkas, kas divu gadu laikā parādās, to jāpiesala uz labošanu. Mums, piemēram, neapmierināja ka redz ārdurvju kārbai šauto nagliņu vietas (nu tur to rāmīti, kas apkārt durvīm, to ar speciālu adatu pistoli piešauj). Tad nu nāca meistars, kas katras adatas vietu piekrāsoja.

eseni

Paldies, to arī gribēju zināt. Domāju varbūt esmu pārāk piekasīga pie sīkumiem.


Kad viss jau ir nokrāsots, tad gan vairs nevarēs novērtēt būtiskākos būvniecības defektus, kas vēlāk var izpausties kā plaisas vai pelējuma pleķi u.c. nepatikšanas.

Būtu noderīgi pie novērtēšanas saukt palīgā kādu profesionālu ekspertu ar ierīcēm, kas ļauj kaut cik novērtēt to, kas noslēpts sienās un grīdā. Taču ja atradīs kaut ko nepatīkamu, tad novēršana var izrādīties ilga vai pat neiespējama (neies jau pārbūvēt visu sienu), tomēr vismaz var palīdzēt izdomāt kādus apkārtceļus - papildus stiprinājumu zem apmetuma, lai novērstu iekšējās plaisas, kaut kādi blīvējumi utml.

martiniks
Kapēc lai dzīvoklī rastos pelējums? Ja man ventilācija darbojas, apkure darbojas.
Vispār pie tāda paranojas līmeņa labāk būvēt pašam... jo mūsdienās īstenībā tiek pirkts īpašums futuristiskā darījumā gadu-divus pirms ēka ir fiziski uzbūvēta. Tapēc ir ļoti svarīgi izvērtēt būvnieku. Nepērc, ja neuzticies būvniekam. Mēs sadarbojamies ar Bonavu. Un pazīstu vēl vismas 4-5 savus jaunos kaimiņus, kas iegādājušies jau vismaz otro īpašumu no šī būvnieka.

martiniks
Būtu noderīgi pie novērtēšanas saukt palīgā kādu profesionālu ekspertu ar ierīcēm, kas ļauj kaut cik novērtēt to, kas noslēpts sienās un grīdā.

Nu, nu, kas tās par maģiskām ierīcēm?

Būtu noderīgi pie novērtēšanas saukt palīgā kādu profesionālu ekspertu ar ierīcēm, kas ļauj kaut cik novērtēt to, kas noslēpts sienās un grīdā.

Wow.... šī ir laba anekdote.

Bet ja godīgi, ja pavisam grib kasīties, tad garantijas laikā ir iespēja likt salabot lietas, kas sākumā nav pamanītas, piemēram ar līmeņrādi pārbaudīt sienu vertikalitāti (jāzina pielaides). Mums ir ņēmuši nost metāla durvis un veduši uz ražotni (noņēma veco krāsu un pākrāsoja, jo bija parādījies rūsas plankums).

Jaunajos projektos būvuzraugi uzņemas atbildību, līdz ar to nu gluži jau trakas lietas Jums pārdot nevarēs. Jā ir aparāti, bet tie izmantojami būvniecības laikā, kad konstrujcijām nav veikta apdare. Gatavā dzīvoklī šie aparāti būtu darbību imitēšana.

Visuzmanīgākajiem jābūt pērkot renovētos projektus, tur gan var izlīst visādi brīnumi.

Oj, bet tas aparātu vecis labi pajokoja....

kas tās par maģiskām ierīcēm?

Var paskatīties Youtube kanālu Стройхлам, tur, piemēram, vairākos video ar speciālu skeneri pārbauda dzelzsbetona režgu kvalitāti - cik bieži, cik dziļi utml. Un termokamera - lai atrastu aukstuma tiltiņus, spraugas utt. Nekā maģiska, viss zinātniski pārbaudīts, darbojas.

Par pelējumu jauna projekta grīdā nesen tieši bija stāsts Latvijas TV - ja būvnieki neizžāvē grīdu (it īpaši pēc kādiem negadījumiem ar cauruļu pārrāvumiem utt.) un pa virsu saliek visu grīdas segumu, tad vēlāk var izlīst pelējuma pleķi. Un atkal - Youtube ir video par jaunajiem projektiem, ko pelējums apsēdis pavisam nopietni. Iemesli dažādi - iepriekš bijušas ūdensapgādes cauruļu avārijas, nekorekti iemontēti logi utt.


Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18427389