Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kaķu tualetes smiltis

Ivamol

Labdien! Vai vareit lūdzu padalīties kuras esat atzinuši par labām, labi neitralizē smaku, neput, nelīp pie ķepām.Esmu izmēģinājusi visādas dārgākas un lētākas, bet ne par vienām nevaru teikt, šīs es pirktu vēl, līdz šim esmu mēģinājusi tikai cementējošās.Tās kuras ir rupjākas patīk labāk, kaut gan smalkajām ir lielāka izvēle.

Skatoties no kaķa "puses", nevis no mūsu - cilvēku: apkopojot pētījumus par kaķa preferencēm, var izdarīt šādus secinājumus: ja kaķim ļautu izvēlēties, tad viņš izvēlētos smalkas cementējošās smiltis bez aromāta, kasti bez vāka un bez jebkādiem polietilēna maisiņiem, kurus daži saimnieki ieklāj zem smiltīm. Ideāli, ja vienam kaķim ir 2 kastes pietiekamā lielumā (1,5x kaķa garums no deguna līdz astes pamatnei), lai varētu izvēlēties, jo ir kaķi, kuri vienā kastē iet "pa mazam", bet otrā - pa lielam. Smalkākas smiltis ir labākas kaķim, jo ķepu spilventiņi ir ļoti jutīgi, pie tam mūsu mājas kaķis ir cēlies no Ziemeļāfrikas mežakaķa, kur tas dzīvo pārsvarā tuksneša apstākļos.

Diemžēl mēs parasti nedodam iespēju izvēlēties: 1 kaste, blakus veļas mašīnai, ar vāku (var būt problēma, ja ir vairāki kaķi, un petījumos ir secināts, ka saimnieki biežāk aizmirst tās iztīrīt), pakaiši ar aromātiem.... Tā nabaga mincim nekas neatliek kā izmantot to, kas ir. Bet diezgan bieži ar laiku tas var radīt problēmas ar nokārtošanos ārpus kastes. Ja kaķis nokārtojas ārpus kastes, tad tam ir cēlonis (spītība, atriebība - nav cēloņi).

Ja vēlies izpētīt, kas kaķim labāk patīk, vari veikt t.s. "degustāciju": saliec vairākas kastes ar dažādiem materiāliem. 2 nedēļu laikā zināsi, kāda ir tava kaķa "gaume". Pie tam pamēģini iebērt kastēs dažāda biezuma slāņos.

Avene77

Gadiem testējot, esam atklājuši ideālās - Canadian Cat ar bērnu pūderi, cementējošās. Kaste tagad nevis smird bet smaržo kā frizētava pat ja nav vairākas dienas iztīrīta.

Paldies par atbildēm!

SaneS

Pilnībā tev piekrītu! Man nepatīk smiltis ar aromātiem, kaķim no tā nekāds labums nav, man tā liekas nevajadzīga ķīmija. Paldies, nebiju aizdomājusies, ka smalkās ir labākas, kā saki, biju raudzijusies no savas puses.Tualete ir pietiekami liela un tiek tīrīta katru dienu.Polietilēna maisiņus gan neklāju, bet kaķim patīk smiltis biezākā slānī.

Avene77

Paldies! Paskatīšos Canadian Cat, varbūt ir arī bez smaržas.

Ivamol
Man un ceru, ka kaķim arī, patīk no "Tigerino" firmas smiltis. Smalkas, ļoti labi cementē, un ļoti ilgi iet. Pilnīgi prieks kopt kaķa tualeti. To gan daru regulāri un pat divreiz dienā.

Tagad vīrs nopirka kaut kādas lētas parastajā veikalā smiltis. Tās ir šausmas, tīrās šausmas.

Plānoju izmēģināt smiltis no "Cats best', jo tās kādreiz tepat Cālī ieteica kā ideālas.

Avene77

Ivamol
ir arī bez smaržas, iepriekš lieoju tās. Viņas arī labas, kādas 3 nedēļas nav nekādas smakas, atliek tikai regulāri izvākt visus kunkuļus, bet apmēram pēc 3 ned. parādās nejauka urīna smaka, tad beru laukā visas smiltis pilnībā, mazgāju kasti un lieku visu svaigu. Maiss ap 10eur Dino Zoo pērku, pietiek stabili mēnesim manam pieaugušajam kaķim.

Meauk

Paldies! Arī šis būs jāpameģina!

Avene77
Ar 10 l mēnesi?

Manas kaķenes, laikam, dikti čurājošas u.t.t.

Avene77

ace
Ar 10 l mēnesi?
jā.

Es neesmu veikusi uzskaiti, jo pērkam daidz un lietoja uz nebēdu, bet ar 10 kg mūsu kaķim nepietiktu mēnesim. Bet dārgākās Tigerino smiltis noteikti lietojās ilgāk nekā lētās un smagās smiltis.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18427489