Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dzīve Vācijā - ar ko sākt un kam gatavoties?

RikiTiki

RikiTiki

Sveikas, dāmas! Tuvojos trešā bērna dzimšanai, kas paralēli nozīmē, ka dodos pusotru gadu ilgā atvaļināumā. Ar vīru apsveram opciju kādu gadu "padzīvot" Vācijā, konkrēti vēl nezinam, kur, bet esam iemīlējušies Dienvidvācijā, Baden-Württemberg reģionā.

Tad nu jautājums - kas vispār šādā gadījumā būu jānokārto? Darbu Vācijā meklēt negatavojamies un uz pabalstiem nepretendējam. Bet vajadzētu ģimenes ārstu (arī pediatru jaundzimušajam), bērnudārzu 3 un 5 gadus veciem bērniem - cik viegli/grūti to nokārtot? Kādas aptuveni varētu būt izmaksas? Kāda veida apdrošnāšana būtu jākārto? Kas vispār jāzina un jāņem vērā, ja apsveram dzīvi Vācijā uz gadu -diviem?


Var ieteikt apdomāt šķiršanos. Viņš tevi izmanto un grib iedzīt atkarībā.


 

viedaminka

RikiTiki
bērnudārzu 3 un 5 gadus veciem bērniem - cik viegli/grūti to nokārtot?

Es pieņemu, ka ja jums tāds plāns uz gadu- diviem, tad paši un bērni jau brīvi pārvalda vācu valodu. Tad jau nekādām problēmām nevajadzētu būt.

Tik vien kā bērniem stress- 5 gadnieks pēc 2 gadiem no vācu bērnudārza nonāks Latvijas (?) skolā un 3 gadnieka visas apzinātās atmiņas būs no Vācijas, kā arī būs žēl pamest vācu bērnudārzā iegūtos draugus. Tāpat bērni vairs nesatiks tik bieži savus radiniekus Latvijā, kā tas bija iepriekš.

Papildināts 08.04.2022 07:14:

Tavā noskatītajā pilsētā trīsistabu dzīvokļa īre 1200-1400eur, vietējo vidējā alga pēc nodokļiem ir pie 3000eur, pārtika un restorāni par 40% dārgāki nekā Rīgā.

Papildināts 08.04.2022 07:15:

Ja šāds plāns ir politiskās situācijas dēļ, tad tas nav labs galamērķis.

RikiTiki

viedaminka
Valodu arī vīru šōbrīd mācamies, par bērniem - ceru, ka iemācīsies tur, liekas, ka šajā vecumā tās valodas ātri izdodas iemācīties. Stress droši vien būs, bet nedomāju, ka traumatisks, jo brauksim tomēr visi kopā. Par cenām - tikko mazu brīdi paviesojāmies tur tūristu statusā, varbūt mums talants atrast kaut kādus lētos variantus, bet nu Lidlā cenas kā Lidlā, ar visu pārējo arī likās līzīgi.

Ja šāds plāns ir politiskās situācijas dēļ, tad tas nav labs galamērķis.
Par šo labprāt gribētu kādu komentāru. Kāpēc nav labs?


Kukazhaa

RikiTiki

No kaadiem ienaakumiem juus tos 2 gadus dziivosiet? Un kaapeec beerni jaasuuta bd, ja seezhat maajaas? Vedat tik uz speelju grupaam, pulcinjiem... varat pashi nodarboties. Un veseliibas apdroshinashana? Ap 500 meenesii vismaz...


RikiTiki

Kukazhaa
Pamatā no vīra ienākumiem, kas nav piesaistīti konkrētai vietai.

Bērnudārzā pamatā valodas un visādu origami apguvei, socializācijai, un lai bara instinkta vadīti, paēd veselīgu ēdienu. Principā tādi paši iemesli, kā Latvijā Esmu gan dzirdējusi, ka Vācijas bērnudārzos vairāk tāda pieskatīšana notiek, nevis mācīšanās, kā tas LV pierasts - bet nezinu, vai tas tā visur. Man īsti nav talanta saviem bērniem mājās kaut ko iemācīt. Nu, kaut ko jau iemācītu, bet gribās tomēr drusku vairāk par kaut ko.

Kas ir spēļu grupas?

Bd divi galvenie uzdevumi - valodas un visādi origami. Tu zini ko nozīmē origami ? Tas ir kā - iet dārziņā, lai iemācītos locīt papīrīšus ? Tapēc jābrauc uz Vāciju ?? Mjaaa diži plāni, ļoti diži ...

Kukazhaa

RikiTiki

Nu vispaar de irjaukta vecuma grupas kaa ari nemaaca ne lasiit, ne rakstiit... nav taadas sagatavoshanas kaa lv.

Speelju grupas... kaa kuraa vietaa. Kaa lai es to zinu kur juus buusiet, kA domaajat taapat vien dziivokli noiireet, privaato veseliibas apdroshinaashanu sleegt utt utjp. Taapat ar bd izmaksas un iespeejas lhoti ljoti ljoti atshkjiras. Katraa miestaa savadaak. Tad privaatie.. a la montessori un valdorfa bd... bd ar pusdienas pauzi MAAJAAS. uz bd lielaskaa daljanhem liidz lunch box.. bet dazhos ir edinShanA...


viedaminka

RikiTiki
Tu pilnīgi nopietni domā, ka iesūtot 3 un 5 gadus vecus bērnus Vācijas bērnudārzā, bērni jutīsies labi? Kā pedagogi ar šiem bēniem komunicēs? Ko bērni tur darīs- ne audzinātājas sapratīs, ne ar citiem bērniem varēs spēlēties. Bērni varēs izjust atstumtību, vientulību un kas pēc 1- 2 gadiem kaut kā adaptēsies jaunajai situācijai, jūs pārcelsieties uz atpakaļ uz Latviju? Es varu garantēt, ka pie šāda scenārija jāgatavo nauda bērnu vešanai pie neirologa.

Piecus gadus vecajam bērnam Latvijā ir paredzēta obligātā apmācība, kas sagatavo skolai. Ko tas bērns vācu dārziņā iemācīsies? Pa to 1-2 gadiem sabojās nervu sistēmu, lai pēc 1-2 gadiem atgrieztos Latvijā pilnīgi negatavs skolai un turpinātu emocionāli traumēties arī 1.klasē.

Trīsgadniekam arī par labu tas nenāks- tā vietā lai pilnveidotu valodu, dienu pavadīs nesaprotot pilnīgi neko no tā, kas notiek. Atstāt cilvēku uz pilnu dienu vidē, kur viņš nevar kontaktēties ar citiem un citi ar viņu- tā ir reāla vardarbība.

Un ko tu pati ar tām knapajām vācu valodas zināšanām (ja tikai tagad mācaties) darīsi ar zīdaini uz rokām? Ne tu varēsi normāli sarunāties ar bērnudārza audzinātājām, ne zīdaini pie ārsta aizvest. A ja vēl kāds no bērniem tirk slimnīcā- ne tu sapratīsi, ko tev saka, ne pati kaut ko pateikt varēsi.

Pieņemu, ka ar 3 bērniem, no kuriem 1 zīdainis, jūs to 1-2 gadu laikā gribēsiet kādu atelpu no bērniem- vai radi ir gatavi braukt auklēt?

Ja tāds plāns ir bēgšana, tad Vācija ir ļoti dīvains galamērķis.

Papildināts 08.04.2022 22:48:

Tūrisms nav tas pats, kas dzīvot citā valstī un tur audzināt bērnus.


Kukazhaa

Taapat... bd pieteikshanaas ir parasti februaarii- martaa.. vietu buus vai nebuus, priekshroka beerniem, kuru vecaaki straadaa, bo nelabveeliigas ghimenes, vecaaks viens... bet kaa kuraa. Dazhos var tikt nakamas dienaa kaut. Daudzi ir p briivu liidz pusdienslaikM, peec tam jaamaksaa, pusdieno tad jau maajaas.

Principaa, aizmirsti un izdzees no smadzeneem visu ko zini par bd latvijaa.

Jauktas vecuma grupas... siliite liidz apt 3 gadi un tad 3-6 gadi. Visi kopaa speeleejas un darbojas.

Papildināts 08.04.2022 22:57:

Un kaa plaano dziivokli iireet? Lielaakaa dalja ir bez virtuves, bez sadziives tehnikas... un diezvai kaads taa vienkaarshi paarim ar 3 maziem beerniem, bez darba un ienaakumiem iziirees. Mosh buudu mezhaa...

Papildināts 08.04.2022 22:58:

Vaacijaa nav praktiski taadi dziivoklju kaa ss.lv kur riit var ievaakties, viss pa smuko un meebeleets un peec laika izvaakties...

Papildināts 08.04.2022 23:00:

Beerni mati, de fiksi iemaaciisies sazinaaties. Bet ko ar to 5gadnieku kuram peec gada.. vai divi uz lv vediis un skolaa jaaiet ... ar maati kura neko nevarot pati iemaaciit...


Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18427689