Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dzīve Vācijā - ar ko sākt un kam gatavoties?

RikiTiki

RikiTiki

viedaminka

Bāc, pilnīgi prasās atbildēt uz katru Tavu teikumu )

Tu pilnīgi nopietni domā, ka iesūtot 3 un 5 gadus vecus bērnus Vācijas bērnudārzā, bērni jutīsies labi?
Nezinu. Nupat bijām mēnesi garā ceļojumā pa to pasaules malu, un daudz laika pavadījām bērnu laukumiņos - bērniem vispār nebija nekādu komunikācijas problēmu, atrada rotaļbiedrus, draudzenes un nedraudzenes. Bet nu to jau redzēs, ja liksies, ka nejūtas labi, meklēsim citus variantus . Mēs esam diezgan elastīgi - jautājums, vai atradīsim gana elastīgu bērnudārzu.

Piecus gadus vecajam bērnam Latvijā ir paredzēta obligātā apmācība
"Piecgadniekam" šobrīd vēl četri gadi, un obligātā apmācība sāksies 2023. gada rudenī. Tad, kad (ja) tiksim līdz Vācijai, būs pieci, tāpēc tā nosaucu viņu.

Un ko tu pati ar tām knapajām vācu valodas zināšanām (ja tikai tagad mācaties) darīsi ar zīdaini uz rokām?
Nu attiecībā uz zīdaini droši vien to pašu, ko darītu LV. ) Komunicēt ar ārstiem un audzinātājām gan jau kaut kā izdosies, jo mazliet māku un trupinu mācīties, plus vēl ceru, ka izdosies atrast angliski runāošu pediatru - tikai nezinu, kā to darīt, vnk rakstīt e-pastus uz visām interesējošajām ārstu praksēm? Kā vidēji Vācijā ar pediatru noslogotību vispār?

Pieņemu, ka ar 3 bērniem, no kuriem 1 zīdainis, jūs to 1-2 gadu laikā gribēsiet kādu atelpu no bērniem- vai radi ir gatavi braukt auklēt?
Vācijā nemēdz būt tādas auklītes, kā pie mums? Studentes vai vecmāmiņas, kas vienu vakaru nedēļā pieskata bērnus? Bet, ja lielie bērni būtu kaut kādās savās nodarbēs uz pāris stundām dienā, tad jau pietiktu tā atelpa tāpat.

Papildināts 09.04.2022 00:01:

Kukazhaa
Pusdienu pauze mājās...ehh, izklausās skarbi

Vācijā medz būt kaut kas līdzīgs mājdārziņiem? Varbūt ka tāds lielais bd mums nemaz nederētu, jo daudz tāpat sanāktu kavēt viņu, Latvijā pirms Covid laikos uz to šķībi skatījās, kā Vācijā ar to? Saprotu, ka daudzos dārziņos var palikt uz pusi dienas? Vai ir arī opcija pāris nedēļas nenākt, un tad atkal nākt?

Un kaa plaano dziivokli iireet?
Mēs plānojam pirkt. Vācijā laikam nav kāds liels sludinājumu portāls, kā mums ss.lv? Saprotu, ka dzīvokļa iegādei nav vajadzīga ne oficiāla darbavieta, ne pilsonība, ne kāda cita saistība ar Vāciju. Bet kā ar bērnudārzu un ģimenes ārstu? Pietiek ar ES pasi?

Pēdējās izmaiņas: RikiTiki, 09.04.2022 00:07.
Pēdējās izmaiņas: RikiTiki, 09.04.2022 00:08.


viedaminka

RikiTiki
Pirkt Vācijā dzivokli, lai uz 1-2 gadiem tur padzīvotu?

Vācijā nemēdz būt tādas auklītes, kā pie mums? Studentes vai vecmāmiņas, kas vienu vakaru nedēļā pieskata bērnus?

Jūs tādām samaksāt varēsiet? Un vai vācu auklītēm būs interese strādāt imigrantu daudzbērnu ģimenē, kurā bērni vācu valodu vispār nesaprot? Vācija nebūs tā vieta, kur ar sajūsmu sagaidīs Austrumeiropas imigrantus.

Vācija (tāpat kā citās valstis) nav tas pats, kas Latvija, tikai ar citu valodu. Ir 101 nianse, kas jāzina, ja grib tur dzīvot.

Papildināts 09.04.2022 00:39:

Nupat bijām mēnesi garā ceļojumā pa to pasaules malu, un daudz laika pavadījām bērnu laukumiņos - bērniem vispār nebija nekādu komunikācijas problēmu, atrada rotaļbiedrus, draudzenes un nedraudzenes.

Paskraidīt rotaļlaukumā vai pasēdēt smilšu kastē laikam nav gluži tas pats, kas bez vecākiem iet uz bērnudārzu bez valodas zināšanām un palikt tur visu dienu.

ceru, ka izdosies atrast angliski runāošu pediatru

Un ja bērnam būs vajadzīgs LORs vai cits speciālista? Arī meklēsi angļu val.runājošu?

Leila.

RikiTiki
No draudzenes pieredzes. Dārziņš ir līdz 13.00, pēc tam par maksu. Viņas dārziņā ēdiens kastītē mazajiem jādod līdzi. Ir arī rindas. Dzīve nav nemaz tik lēta, ienākumiem jābūt diezgan lieliem parastai dzīvei bez dižām ekstrām, komunālie maksājumi ir dārgāki, nekā LV. Neaizmirstiet par obligāto medicīnisko apdrošināšanu.

Var jau braukt, bet jārēķinās, ka nav tik vienkārši kā šķiet.

Papildināts 09.04.2022 08:04:

Vācijā ir vēl Tagesmutter, principā, laikam tas ir mājdārziņš. Nez kāpēc šķiet, ka nekas lēts tas nav.

Vācijā, protams, ka ir sludinājumu portāli. Jau jau kaut cik proti vācu val., nav taču problēmas ierakstīt meklētājā Wohnung kaufen in Deutschland.

Kukazhaa

Tiiri intereses peec: kaa tev liekas... xik maksaas dziivoklis, ko taisaties pirkt? Cik gribat investeet? Un apriikojums?

Bd sisteema kaa lv vaacijaa nepastaav. Katrs daarzinsh, katraa ciemaa, pilseetaa, bundeslandee dara un organizeejas kaa grib. tagesmutter resp maajdaarzinsh ir daargs. Beerns uz bd IR jaaved, ja vien nav slims vai kaads cits svariigs iemesls. Meenesi vest, divus nee? Kas tam pa iemeslu?

Aukliiti atrast... studenti .. jaa, pulseetaa gan jau. Bet aarpus lielaam pilseetaam...diezvai. un 10 eiro stundaa reekjini vismaz.

Nez... investeet vismaz 200 000 dziivoklii vietas kur infrastruktuura, bd un kaadas veel tur prasiibas.. taa vienkaarshi uzlikt galdaa? Vsi tieshaam cerat ka jums bankas krediitu dos? Plus regulaari komunaalie, apsaimniekoshana.. Lai padziivotu tur gadu.. divus.. Common... kaads tam tic??

Izklausaas vairaak peec pabalstu kljanchiitaajiem... jo mees tsk ES... pienaakas tas pats kas LV.RikiTiki

viedaminka
Par savu valodas barjeru es esmu lietas kursā un strādāju pie tā. Ar bērniem, valodu un viņu adaptāciju jaunā vidē būs ok. Mani vairāk tādi praktiski-sadzīviski- organizatoriski jautājumi interesē, gribētos visu maksimāli laicīgi sakārtot, sameklēt un samenedžēt.

Leila.
Paldies par komentāru! Laicīgi rindā iestāties nav vairs variantu, tad varbūt Tagesmutter būtu mums jēdzīgs variants. Vācijā, protams, ka ir sludinājumu portāli - jā, ir, bet neatradu pagaidām tādu kā ss vai domimaps, kur var kartē lokāciju apskatīties, pie viena nočekot, kas vēl tuvumā atrodas, apskatīies google mapā, kā rajons kā tāds izskatās - tā liekas ļoti ērta opcija. Ja zini lapu, kas liekas ļoti forša, iemet, lūdzu, linku!

Kukazhaa

Apzinos, ka tas viss būs ļoti, ļoti dārgi. Bet tas rezultēsies ar neatsveramu
pieredzi. Meenesi vest, divus nee? - nē, nē, tā es nemaz neteicu. Biju domājusi pāris nedēļas, lai atbrauktu uz LV, piemēram, vai kaut kur minimāli paceļot.

Bet nu jā, paldies par atbildēm, saprotu jau, ka mums tāda nestandarta situācija un vēlmes. Maza iespēja, ka kādai cālenei ir līdzīga nesena pieredze. Gan jau pa mazam solītim virzoties uz priekšu, radīsies priekšstats, uz ko mums jākoncentrējas un kā to vislabāk realizēt.

Kukazhaa

Stipri shsubos, ka tu apzinies cik daargi ir ikdiena utt. Pagaidaam izklsusaas peec: shodien aizbrauksim, riit dziivokli nopirksim ( labaa rajonaa protams) un samaksaasim skaidraa vismaz ceturdaljmiljonu, vai piezvaniisim bankai un vinji sajuusmaa izrakstiis cheku... beernus super darzinjaa np 8-18, ar veseliigu 3xzeeju edinashanu, nodarbiibaam un visu paareejo... ( ja kas daudz darzinji ir ciet skolas brivlaikos bet jaamaksaa meneshmaksa vienalga, bet tas nu siikums uz taa izdevumu fona, naudas tak kaa spalji..), veseliibas apdroshinashana ir obligaata, atkariibaa no ienaakumiem ... ja tas padomaju cik jums izmaksaa menesii ( un nav probl dziivokli labaa vietaa pirkt).. ap 700-1000eiro.

Darzinjaa vietu cik vajag.. vari vest kad gribi...

Vaacijaa bd negulj pusdienslaiku. Reti kur un parasti tik siliite. Beerni bd vecumaa iet 19-20 guleet, jo 7 jaaceljas. Neviens siikais nebizo un nebljaustaas vairs peec 20 vakaraa, jo gulj. Un pusnaktii pa dziivokli apkaart neneesaajas, nebljaustaas... cits dienas rezhiims. Un dienvidvaacijaa ,9 vakaraa ir melna tumsa. Aatri paliek tumsh.


Kukazhaa
Varbūt cilvēks laimējis miljonus un tagad maina dzīvi! Mierīgi visu nopirks, ko vien var nopirkt!

RikiTiki
Pārceļoties uz ārzemēm, turklāt, ar bērniem, vienmēr jārēķinās ar daudz lielāku naudas summu un izdevumiem, kas ir ierēķināti. Tas līdzīgi kā remontā .

Papildināts 09.04.2022 18:41:

RikiTiki
Ja pati vati dzīvot pa mājām, tad nav ko iespringt, jo sadzīves jautājumus risināsi uz vietas un to rašanās secībā. Bērnus nav ar nākamo dienu jāliek PII, jo viņiem arī vajag iejusties un aklimatizēties sākumā ar vecākiem, nevis uzreiz svešā vidē un ar svešiem cilvēkiem. Padzīvosiet tur pa mājām mēnesi vai divus, satiksities ar kādiem foršiem latviešiem un visu noskaidrosiet, kas un kā. Nav ko iespringt.

Galvenais, zināt un noskaidrot telefona numurus, kur un kā zvanīt, ja kas ārkārtējs notiek, kā arī noskaidrot LV vēstniecības adresi utml. Info.

Varbūt apkārtnē ir kāda latviešu skolā bērniem - tur parasti ir sakarīgi latvieši, ar kuriem sapazīsies un dabūsi daudz noderīgas info.

ilzemuc

RikiTiki
Pirkt Vācijā dzīvokli? Traki, vai? Mēs skatījāmies pirkt- Bayern 4ist dzīvoklis pusmiljonu maksā! Un tā nav lielpilsēta! Kādam tiešām stāv teju miljons? Nē, man jau prieks, ja ir. Bet bd dabūšana nemaz tik viegla nebūs, uz skolu Vācijā iet 6g vecumā un mājskolas nepastāv. Jāiet uz skolu un katru dienu, kavējumi pieļaujami tikai slimības gadījumā.

Leila.

ilzemuc
Tas jau pa lēto. Es skatījos 2istabnieku sev un vīram, 800 t.


Baac, šitāda jebļa, lai raustiitu tik mazus beernus uz svešu valsti. Un tad atpakaļ uz LV. Praatiņ, naac maajaas. Es saprotu, ka ir piespiedu situaacijas, kad viirs ir ilgstošā komandeejumaa. Braukaajiet turp un dziivojieties, iireejoet briivdienu apartamentus laiku pa laikam.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18427689