Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dzīve Vācijā - ar ko sākt un kam gatavoties?

RikiTiki

Ko jūs tur tik loti par bērniem uztraucaties. Tas kā reiz ir vecums, kad šo visvieglāk paveikt. Daudzi tā dara. Mums draugi identiski pavadīja gadu ārzemēs, palaida sīčus dārziņā. Iemācījās perfekti valodu. Tāds redzesloka paplašināšanas gads. Bet to noteikti neizveiktu Vācijā. Nespēju iedomāties nevienu argumentu par Vāciju. Ne tu tur sačuposies ar vietējiem, ne kā.

Man zināmie māju īrēja nesezonā caur airbnb. Pārējā laikā brauca ceļojumos, jo sanāk identiski dārgi.

Papildināts 10.04.2022 10:12:

Viņi ņēma LV ceļojumu apdrošināšanu un Evak kartes. Telefonu pieslēgumi palika tie paši mūsu.

Papildināts 10.04.2022 10:14:

Ģā no Latvijas privātais - caur telefonu un/vai online.

Papildināts 10.04.2022 10:20:

Ja dodaties tikai uz gadu, tad mierīgi varat neapgrūtināt viņu iestādes ar savu esamību.

Leila.

vienreiz
Viņiem būs jaundzimušais un vecākos bērnus grib sūtīt ārpus mājas. Tas tomēr nozīmē, ka neiztikt bez vietējām iestādēm. Protams, ja ir ļoti turīgi ļaudis, nauda atrisina daudzas problēmas - ārstus, aukles utt.

viedaminka

vienreiz
Ko jūs tur tik loti par bērniem uztraucaties. Tas kā reiz ir vecums, kad šo visvieglāk paveikt. Daudzi tā dara. Mums draugi identiski pavadīja gadu ārzemēs, palaida sīčus dārziņā. Iemācījās perfekti valodu.

Atkarīgs no tā, vai bērns pirms tam valodu zina. Ar maziem bērniem daudz ko izveikt ir "vieglāk" tikai tāpēc, ka viņi nespēj verbalizēt savus pārdzīvojumus un ciešanas. Un ja bērns nesaka, ka nav ok, vecāki uzskata, ka viss ir ok.

Bilingvialitāte mazā vecumā ne vienmēr ir pozitīva lieta- ir diezgan daudz cilvēku, kas pēc tam abās valodās runā ar akcentu. Un ja bērni tur būs tikai 1-2 gadus, nekādu izcilu valodas sniegumu neparādīs. Un ja atgriezīsies LV, kur tie mazie bērni liks lietā apgūto? Pēc gada jau būs visu aizmirsuši, bet nervu sistēma būs pabojāta. Kam to visu vajag? Jo RikiTiki gribas piedzīvojumu?

viedaminka

Tieši tā - tā ir vecāku dzīve un vienīgais ideālais moments šādam piedzīvojumam ir bd laiks. Es arī gribētu, bet manējiem ir ģimnāzija un sagatavošanas kursi utml. Lai gan ja paskatītos ārpus kastes, gan jau arī to varētu neuztvert tik nopietni, jo tāds socializēšanās gads citā zemē noteikti iedod vairāk.

Un privātie bd ārzemēs nav nemaz tāds kosmoss.

Kukazhaa

Par berniem es satrauktos vismazaak, sameklee pediatru un miers. Berniem tai vecumaa valodas barjera ir vismazaakaa probleema. No savas beerniibas cik atceros, vienalga latvieshu vai krievvalodiigie bernelji visi fiksi samaaciijaas valodas, pielaagojaas un speleejaas kopaa... Un ljoti introvertam beernam jaabut (vai ar probleemaam), lai shai vecumaa taa buutu tieshaam reaala probleema) Un pa cik daarzinji ir beerniem un nevis vecaakiem "lai atpuustos" .. tad daarzinjsh 3-4 h dienaa, briivlaikos briivs, visas sveetku dienas un 1001 cita diena... Beerni nebuus no 7-19 nogruusti sveshaas rokaas. Beerni aatri iemaacaas valodu, apguust komunikaaciju.... BD parasti ar ir iedziivoshanaas laiks, un uz visu dienu kaadaa mazmiestaa, mazpilseetaa... nezinu vai taadu BD vispaar ir. peecpusdienaas var siichus vadaat pa intereshu nodarbiibaam, sporta kubiem (futbols ir visur, privaatas muzikas stundas un ko nu sirds kaaro: maksaa un ved) Vieniigaa probleema: ja peec gada vai diviem brauks atpakalj uz LV, ko ar to skolnieku: DE uz skolu ejot NEKAS nav obligaati jamaak, iznjemot par sevi paruupeeties. Protams, ja bernam interese un grib, vecaaki var maaciit visu ko grib.. nav aizliegts. bet pirmajaa klasee no 6 (vai 7 gadi, ir dazhaadi iemesli gadu veelaak saakt) maacaas burtus, ciparus utt... LV visticamaak naksies gadu atkaartot.

Kas te iesaka: meklee citus latvieshus, nu tik buus tusinsj, skolinjas utt... es 18 gados taa ar iisti nevienu netiku mekleejusi vai satikusi, ja nejaushiiba saved kopaa, tad jaa, ir interesanti un taa.. bet reaali... lai es kautkur spec buut braukusi, nesusies, chupojusies.. nekad. Un nevajag iedomaaties, ka visi uz vietas dziivojoshie nu tagad buus staavaa sajuusmaa par rikitiki ar 3 beerniem un taa vien skries un paliidzees, tulkos, njemsies un gribees draudzeeties ..... Bet taa kaa Rikitiki cik saprotu nauda nav probleema, tad par labu maksu visu vienmeer var sarunaat.

Kukazhaa
Manuprāt, tā ir laba doma tomēr atrast kādu/kādas latviešu ģimenes un mēģināt sadraudzēties, jo, esot vieniem pašiem gadu vai vairāk, - nogurdinoši būs tā nukleārā ģimenē vien . Neba nu vācieši tā i skries draudzēties ar šo ģimeni...

Ja esi ārzemēs un uz ilgāku laiku, tad noder gan veidot pazīšanos un savējo loku. Tuvāku vai tālāku, bet der. Ne jau lai visu laiku palīdzētu vai atbalstītu, bet lai būtu mijiedarbības un sadarbības sajūta, ka neesi viens tajā valstī.

Protams, ja tēmas autore teiks, ka viņiem radi un draugi brauks ciemos vairākas reizes mēnesī , tad jau OK.

Sveika!

Dzīvoju Baden-Württemberg, neliela pilsētiņa ar 8 tk.iedzīvotājiem. 4 bērni. 2 apmeklēja bērnudārzu. Pilsētā ir 6 b/dārzi. Samaksa atkarīga no bērnu skaita ģimenē. Viens gāja evaņģēliskaja, jo 700m attālumā no dzīvesvietas. Maksa bija 16 eiro mēnesī, par pusdienām bija jāmaksā atsevišķi, 2 eiro par ēdienreizi. Nav papildus samaksa, ja paliek arī pēcpusdienā. Nekādu rindu, jo bērnam bija 5 gadi, skaitās pirmsskolas vecuma un ņem uzreiz, jo no 6 gadi skola. Manējais gan aizgāja 7 gados, var arī tā. Otram bērnam, toreiz 3 gadi, pilsētas pašvaldība sameklēja bērnudārzu ārpus pilsētas, kur mazāk bērnu skaits, jo bērns ar īpašām vajadzībām. Un es gaidīju rindā 1 gadu uz speciālo bērnudārzu. Tikmēr gaja gadu ciemata b/dārzā ar asistenti uz 3 līdz 4h dienā. Maksa bija 21 eiro mēnesī, jo šajā dārziņā pagarināta grupa līdz 16:30. Valodu apguva gada laikā.

Īpašumu cenas augstas, bet, ja spēj nopirkt, tad nav problēmu. Mēs irejam māju, 1100 mēnesī. Par apdrošināšanu nestrādājošiem nezinu, bet vispār ir obligāta visiem. Bērniem zāles, dakteri bezmaksas, arī apdrošinātiem pieaugušajiem dakteris bezmaksas, zāles ne visas.

Vēlu veiksmi un atrast savu sapņu vietu, kur jutīsieties laimīgi!

Papildināts 11.04.2022 16:09:

Piebilde.

Mēs pārcēlāmies uz De no angliski runājošas valsts, tāpēc sākumā sazināties nācās angļu valodā. Nekādu problēmu. Mācījāmies vācu valodu visi.

Papildināts 11.04.2022 16:27:

Meauk

Jā, ir forši, ja blakus ir draugi ! Mums, piemēram, nav. Ne tāpēc, ka es nevēlos, bet tāpēc, ka mans bērns \bērni ir "pārāk" īpaši. Tas traucē, biedē,nepatīk utml. Viņi ir skaļi krata rokas, nerunā kā citi bērni. Varbūt es pārāk maz smaidu, bet tikai skraidu pakaļ pa rotaļu laukumu,bailēs, ka neizskrien uz ielas vai ko nesadara. Un latviešu skoliņa ir pārāk tālu vismaz 1 h braucienā, un mazā nemaz nevar pilnvērtīgi piedalīties nodarbībās, jo nerunā, nevienā valodā..

Kukazhaa

Es 14 gadus nodziivoju bavasrijas dienvidos, 3000 iedziivotaaju, montessori bd 300eiro meenesii, parastsis katolju nezinu cik, bet tik liidz pusdienai un box brokastiim liidz... bd bij vietu maz, jaapiesakaas jau februaarii. Maajas iire... nezinu, bet dziivoklju miestaa lsikam pat nebija ko pirkt, un ja tad zem pusmiljona i nedomaa

Papildināts 11.04.2022 21:30:

Peec tam paarceelos uz citu bundeszemi, tur bd liidz 16 laiksm, viss par briivu. Eest liidz nebij jaadod. Man berns gaaja integratiivajaa bd, vietu dabuut nebija probleemu, ne asistentu vajadzeeja, neko... Tagad dziivoju pavisam citaa vslstii.

Es draudzeejos ar cilveekirm, kas man interesee vai patiik, ne taapeec ka latvieshi. Beerns nerunaa, bet saprot ( ko nu vinja saprot,) latvieshu valodu vislabaak, tad normaalu vaac valodu un tagad cik man teikts ar vieteejo dialektu. Paarcelshanaas nekad nav bijusi probleema, ne vides ne valodas deelj. Aatri adapteejaas.

Papildināts 11.04.2022 21:34:

Taa kaa es studeeju, straadaaju utt.. iisti taa ar neizjutu akuutu vajadziibu chupoties un mekleet latvieshus. Ja dziive un nejaushiiba saved... ir interesanti.

Papildināts 11.04.2022 21:37:

Peedeejos piecos gados... laikam 3 x uz ielas ar kaadu nejausji sastaptu aprunaajaamies, jo bija taads paarsteigums... oi.. latviski runaa.. mani uzrunaaja, jo ar bernu latviski runaaju.

Papildināts 11.04.2022 21:42:

Kad bavaarijaa dziivoju, gaaju ar beernu uz speelju grupinju 1x nedeeljaa 3h. Neatceros cik maksaaja... beerni ar mammu\ teeti. Berni 1-3 gadi, speeleeties, muuzika, peec tam kopiigas brokastis un klachinha mammaam . Arii veids iepaziities. Bet nu mees visas jau bijaam -+paziistamas (mazmiests).

RikiTiki

Kukazhaa
veseliibas apdroshinashana ir obligaata, atkariibaa no ienaakumiem ... ja tas padomaju cik jums izmaksaa menesii ( un nav probl dziivokli labaa vietaa pirkt).. ap 700-1000eiro.
Vari lūzu mazliet nokomentēt, kā tie cipari veidojas? Es palasīju par to apdrošināšanu, un liekas, jo vairāk lasu, jo preturunīgāka tā informācija un lielāka putra galvā. Saprotu, ka mums iespējama tikai privātā apdrošināšana?

Beerni bd vecumaa iet 19-20 guleet, jo 7 jaaceljas. Oi, šis ir traki... Es, protams, nezinu, kāds būs šis mazulītis, kurš gan jau arī ietekmēs mūsu ritumu, bet man labāk patīk, ja iet gulēt 23 un ceļas 10:00. Bet vienā airbnb dzīvoklī jau sāņēmām aizrādījumu, ka bērni astoņos vakarā skraida pa dzīvokli

Papildināts 13.04.2022 16:49:

vienreiz
Ja dodaties tikai uz gadu, tad mierīgi varat neapgrūtināt viņu iestādes ar savu esamību

Nav mūsējais variants, manuprāt, jo mazajam bērnam visādas vakcinācijas būs jāsaskaņo un profilaktiskās pārbaudes jāveic. Ja uzturas vairāk kā trīs mēnešus, tad arī pieaugušajiem ar EVAK ir par īsu.

Lai gan ja paskatītos ārpus kastes, gan jau arī to varētu neuztvert tik nopietni, jo tāds socializēšanās gads citā zemē noteikti iedod vairāk.

Jā, šis ir sarežģīti. Bet, ja Tev tādi lieli jau tie cilvēki, varbūt jums savā starpā jāparunā par tādu ideju. Skolēniem un studentiem jau ir arī visādi Erasmusi utml programmas, un iespējas pieteikties stipendijām, vismaz pirms 10 gadiem bija, gan jau tagad arī ir

Meauk

Ak, cik forši izlasīt tādu pozitīvu, dzīves nenogurdinātu komentāru! Paldies!

Jā, izskatās, ka lielo bērnu nodarbes droši vien vieglāk būs uzorganizēt, uz vietas esot, bet ar to apdrošināšanu un dakteriem tomēr gribētos tikt skaidrībā savlaicīgi.

Kapriza
Braukaajiet turp un dziivojieties, iireejoet briivdienu apartamentus laiku pa laikam.
Interesanti, man atkal šis liekas kā lielāka raustīšanās,. Bet, tā kā viens no lielajiem mērķiem ir tieši valodas apguve, tad Tevis ieteiktais neatbilst uzstādījumiem.

Papildināts 13.04.2022 16:56:

viedaminka
Un ja atgriezīsies LV, kur tie mazie bērni liks lietā apgūto? Pēc gada jau būs visu aizmirsuši, bet nervu sistēma būs pabojāta.
Pilnīgi visas zināšanas, prasmes un praktiskās iemaņas ir jāuztur. Ja uz to tā skatās, tad jā, viss prasa ļoti lielu darbu, un visi, kas kaut ko māk, pirms tam ir ļoti daudz mācījušies un strādājušī pie tā. Par tām bojātajām nervu sistēmām...Man liekas, ka tas tiek nodots no paaudzes uz paaudzi - ja mammai un tētim rodas nervu sistēmas bojājumi situācijās, kur citi gūst pieredzi, atziņas, sastopas ar izaicinājumiem utt, tad, visticamāk, tāds būs arī bērns. Un otrādi. Tikai nezinu, vai tā ir ģenētika vai audzināšana, visticamāk, kombo no abiem un vēl x citi faktori.

Papildināts 13.04.2022 17:02:

leonie
Paldies, ļoti vērtīgi izlasīt Tavu pieredzi.

Un latviešu skoliņa ir pārāk tālu vismaz 1 h braucienā, un mazā nemaz nevar pilnvērtīgi piedalīties nodarbībās, jo nerunā, nevienā valodā.

Varbūt jārīko sava latviešu skoliņa tuvāk? Kopā pēc neilga laiciņa mums būtu jau vismaz 7 bērni

Kukazhaa

RikiTiki

Oar veseliibas apdroshinashanu daudz info googlee.. arii noteikumi un iespeeja izreekjinaat premijas lielumu. Ja no jums abiem neviens de nestraadaa un nemaksaa nodokljus, tad googlee peec privaataam veseliibas apdroshinashanaam. Man savaa laikaa tas maksaaja ap 300-350eiro meenesii, bet serviss labs un visur tiku bez rindaam. Privaatpacientam buus ir DE forsha lieta.

De beerni negulj pusdienslsiku, nav dienaa 3 h jeegu paarguleejushi. Un taapeec iet veelaakais 8 guleet. Un vecaakiem ir briivs vakars... sev.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18427689