Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dzīve Vācijā - ar ko sākt un kam gatavoties?

RikiTiki

RikiTiki
Bet vai vismaz vīrs labi pārzina vācu valodu?

Es te tā aizdomājos, ka ir pārlieku optimistiski braukt uz valsti, kur neviens no pāra un ne bērni nezina valodu. Tad jau labāk braukt tur, kur valodu vismaz viens pārzina vismaz ļoti labā sarunvalodā. Vācu valodā ir gana sarežģīta.

Kā jums ar valodu?

Par apdrošināšanu - varbūt FB var paskatīt kādas latviešu Vācijā grupas un tur pajautāt. Vācijā noteikti arī ir latvieši, kas darbojas apdrošināšanas jomā, kā arī advokāti utml.

Vikavvv

Palasīju komentus šajā diskusijā un brīnos, kur tik daudz negatīvi noskaņoti cilvēki rodās.

Leila.

Vikavvv
Nevis negatīvi, bet aicina apdomāt katru soli. Doties uz svešu valsti ar maziem bērniem, tā nav izklaide. Pie tam, birokrātija tur arī nav maza.

Interesanti par to gulēšanu bērniem. Jā, nav speciāli gultiņu un pusdienlaika diendusas bērnudārzā. Manam 5 gadīgajam tomēr bija tā, ka pēc pusdienām viņi gāja uz vingrošanas zāli, kur tika izvilkti matrači un spilveni, segas. Bērniem uzlika mūziku vai pasakas un bija bērni, kas aizmiga un gulēja. Viņi netika rauti augšā, purināti. Bērni, kas gulēja, varēja nosnausties. Neguletajus audzinātājas veda tad uz rotaļu istabu.

Vasarā Baden-Württemberg nav 20 :00 tumšs, arī 21:00 nē. Mani bērni drīkst skraidīt un dauzīties vakarā. Plus jaunākajam ir miega traucējumi, bez Melotonin nemaz negulētu. Bet mēs dzīvojam atsevišķā mājā. Pieņemu, ka daudzdzīvokļu mājā ar plānām sienām šis variants nederēs kaimiņu dēļ. DE labprāt izīrē turīgiem pensionāriem ar sunīšiem, vientuļām personām ar labiem ienākumiem, bet ne ģimenēm ar bērniem. Mans vīrs meklēja mums māju 2 gadus, jo pēc DE standartiem par daudz bērnu, par maz ienākumu. Salīdzinājumam iepriekšējā angliski runājošā mītnes zemē pietika ar to, ka vīram ir darbs. DE jārāda arī, cik daudz tu nopelni. Piemēram, mūsu izīrētājs pieprasīja vīram, lai es ar 4 bērniem ierodoties iepazīties. Beigās tomēr pietika ar foto.

Domāju, ja īpašumu pērk šāda veida grūtības, iespējams, iet secen.

Leila.

leonie
Kad draudzene pirka māju, lēmumu, kuram pārdot, pieņēma viss ciems ar balsošanu. Lielajās pilsētas gan jau ir savādak.

Kukazhaa

leonie
Vasarā Baden-Württemberg nav 20 :00 tumšs, arī 21:00 nē.
D bavaarijaa gan ... ljoti aatri satumst. ( veel spiid saule.. un 9 jau tumsa). Un nee... manaa mazciemaa, beerni shai laikaa apkaart neskraidiija nedauziijaas... Nu labi tur kaads paartijs, vai kino briivdabaa.. kaa iznjeemums. ko katrs savaa privaatmaajaa dara, mani neinteresee.

Ir cilveeki kas celjas 5 vai 6 un iet uz darbu, ka snormalai stradaa. Un neveelas liidz pusnkaktij klausiities beernu klaigas, dipdapus un bumbu, jo redz beeninji grib kusteeties. kas liedz beernu kustinaat un nodarbinaat pa dienu?

Arii manaa tagadeejaa krajaa.. 8 visi beerni ir pa maajaam. Speelju laukumi tukshi. 9 vakaraa ir absoluuts miers un klusums (dziivoju daudzziivoklju maaju rajona malaa)... cilveeki seezh mieriigi uz balkoniem, teraseem, klusaam runaajas.... nekur nedaard muuzika, neviens nebljaustaas... super.

Praktisks ieteikums - man savulaik noderēja saite meinestadt.de. Esot prom pāri okeānam, es ieguvu informāciju par mani interesējošo pilsētu, bērnudārzi, skolas, pulciņi, pasākumi, dakteri, infrastruktūra, pirkšana, pārdošana, īre utt.

Papildināts 14.04.2022 10:39:

Kukazahaa

Jā, žēl gan, ka pie tevis jādzīvo tumsā ..

Mani bērni nedaudzās apkārt publiskās vietās pēc 20. Kā jau minēju, dzīvoju atsevišķā privātmājā. Arī party ar skaļu mūziku mums nav.

Stāsts ir par to, ka daudzdzīvokļu mājā, iespējams, nāktos saskarties ar aizrādījumiem, gadījumā, ja plānās sienas, dzīvīgi, trokšņaini bērni un tu par kaimiņieni

Sveiki! Vajadzīgs padoms. Bērns (15 gadi) dzīvo DE pie tēva. Dažus gadus ari nomācījās DE, bet šogad pārgāja uz Latvijas tālmācības skolu, bet turpina dzīvot DE. Familienkasse tagad sūta vēstuli, lai pamato, kad un kāpēc bērns tika atbrīvots no skolas apmeklēšanas Vācijā, savādāk nemaksās bērnu naudu. Ir vajadzīgs kaut kāds dokuments vai pietiek ar pamatojumu, ka bija par grūtu utt?

Papildināts 22.04.2022 11:44:

Jāpiebilst, ka bērnam ir dažas diagnozes, kas būtiski ikdienu neietekmē, bet ir lēnāks, domā lēnāk utt. Tuvumā speciālas skolas nav, bet parastajā skolā, ģimnāzijā daudz par grūtu un katru rītu cēlās uz skolu raudādams

Kukazhaa

Finna
aarsta atzinums, atestaats, diagnozes utt.

Tikai tava veestuliite, par to ka berninjam diagnozes, pa gruutu u.t.t. neder.

Visvienkaarshaakais ir uzzvaniit un pajautaat ko un kaadus dokumentus tieshi vajag un kaadus vinji grib. Atkariigs ar no beerna vecuma kuraa klasee iet utt. Jo skola ir obligaata, 9 klases. paareejais ir briiva griba. Un ja tev japieraada ka beerns maacaas 12 klasee, taalmaaciibaa, tad visticamaak pietiks ar izzinju no skolas. Ka taas ir pilna laika maaciibas. un kamaacaas tur jau no , maaciibas ilgst liidz...

RikiTiki pm

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18427689