Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

kuras skolas piedāvā, ja netiek Rīdzē un Zālīšos

Kermits

Trīspadsmit

Kermits
Neviens skolas nepiedāvā, iet tur, kur grib un tiek. Bet jūsu gadījumā, vai tad ir risks netikt, nav dzirdēts, ka tur netiek visi, kas deklarējušies mikrorajonā.

Bet iespējams, sirdsmieram skolas lietvede/direktore var pateikt, kā šobrīd izskatās ar rindu un kuri esat šobrīd. Jo tiešām - deklarētajiem svarīgs deklarēšanās ilgums.

RudensRoze
Diemžēl ir personīga pieredze ar Hanzas skolu (rajona skola). Bērns nomācījās piecus gadus, un mana lielākā kļūda, ka neizņēmu ārā agrāk. Disciplīnas nekādas (un bērni, kuru vecāki ir sabiedrībā zināmi, var atļauties dajebko), ēka projektēta kā bērnudārzs un skolai absolūti nepiemērota, fonda naudu vākšanas uz urrā (nevienā citā skolā to nepiedzīvoju) utt. utt. Var, protams, noveikties ar kādu atsevišķu skolotāju mazajās klasītēs. Mums nenoveicās. Ar sekām diemžēl cīnāmies jau ilgu gadu garumā. Un zinu ne vienu vien kaimiņu, kas arī savu bērnu no turienes pārcēlis kur citur un ir laimīgs.

Mūsu gadā no četrām pārpildītām paralēlklasēm līdz pamatskolas beigām bija palikušas trīs pustukšas.

Tajā laikā tā skaitījās prestiža un pieprasīta skola. Nu jau sen vairs ne. Kā domā, kāpēc?

Ja tiekat Zālīšos, tad viennozīmīgi iesaku šo skolu. Tikai tās labākas atmiņas un ieguvumi no šīs skolas!

Paziņas uzteica kultūras vidusskolu, esot ļoti labi, bet tā nekotējās pie centra skolām.

Papildināts 08.04.2022 17:52:

Tomēr atrodas salīdzinoši netālu no klusā centra

Kaķenīte saka runčukam: "Spēlēsim paslēpes! Ja Tu mani atradīsi, es būšu Tava, ja nē, es būšu skapī!"))

RudensRoze

Observer
Mana pieredze ir tieši pēdējo 5 gadu garumā, kā bija agrāk, nezinu.

Nokļuvām, jo nevienā no skolām, kur bijām pieteikušies, tiklīdz palika 5 gadi, netikām ( jā, tā tiešām var būt, ja bērns dzīvo centrā un negrib iet gluži pamatskolā "Avots" pie mazgadīgajiem noziedzniekiem) , tātad bija jāiet, kur ir vieta. Gājām ar domu " nu ja būs slikti, tad uz privāto un 2. klasē tad mēģināt tikt kur citur". Līdz šim ( 5 gadu laikā) nav bijis neviena momenta, kad es būtu apsvērusi maiņu.

Disciplīna - ir. Nekādu "obligāto ziedojumu" prasību no skolas puses, cik fonda nauda ir vākta, tik simboliski pēc vecāku iniciatīvas nosegt sīkas vajadzības. Ar visatļautīgiem slavenību bērniem nav bijusi darīšana, iespējams, tie ir "prestižajās" skolās. Skolā īsi pirms covida kapitālais remonts, telpas patīkamas. Milzīgs pluss, ka skolā ir savs peldbaseins un peldēšana ir stundu sarakstā vismaz līdz 5.klasei. Komunikācija ar skolotājiem normāla.

Esošais skolnieks pēc 6. klases centīsies startēt uz ģimnāziju, tad jau redzēs kā, bet mazajam vērnam, kas šobrīd pirmsskolnieks, es citu variantu šobrīd neapsveru.

RudensRoze
Peldbaseins? Sīks pīļu dīķis. Manējais tur gāja no kādiem 4 gadiem, otrajā klasē jau bija gandrīz par seklu. Tas nav normāls skolas baseins, tas ir bērnudārza baseiniņš. Normāls skolas baseins ir, piemēram, Draudziņas vidusskolā.

RudensRoze

Pīļu vai ne ne pīļu, nevaru komentēt, neesmu tur bijusi. Bet fakts, ka tajā vietā bērns stundu ietvaros ir apguvis un turpina apgūt peldētprasmi ( un rezultātu gan esmu redzējusi).

RudensRoze
Es esmu bijusi un redzējusi, tāpēc stāstu.

Ja vēl pa baseinu, atceros, cik "jauka" bija matu žāvēšana, visiem jau vietas nepietika, tāpēc galvenokārt žāvējās meitenes, puiši varēja sēdēt klasē slapjām galvām. Bet, tā kā šīs ir bērnudārza telpas, tad katrai grupiņai ieeja no ielas. Mums klasē bija tāds caurvējš, ka skolotājai bezmaz ausis plīvoja, bērni attiecīgi arī varēja salt un saaukstēties (un saaukstējās arī! it īpaši ziemā). Vienu semestri peldēšana bija pirmā stunda, tad tika sacelta brēka, ka bērns ēd banānu (nebija paspējis mājās pabrokastot), kā tā var pirms peeeeldēšanas, ārprāts! Nākamajā semestrī peldēšana tika ielikta tieši pēc pusdienu starpbrīža, un tas jau nekas, ka tagad visi lec baseinā, svaigi paēduši. Cik mēģinājām cīnīties, nulle efekta.

RudensRoze

Labi, labi, lai būtu peļķe , kas izklāta ar flīzēm. Bet peldēt tur mans bērns stundu ietvaros ir iemācījies, peldēšanas stundas patīk un tas ir pluss, ka zem skolas jumta un mācību ietvaros.

Cita lieta - ne jau visiem peldētapmācība patīk, zinu paziņu bērnus, kas 2. klasē, kad tas visiem skaitās obligāti, sagādāja uz to laiku atbrīvojumu un tad, kad citi bērni brauca uz baseinu, vienkārši nepiedalījās. Skolā, kur peldēšana ir stundu sarakstā, nepeldētājam būtu sarežģītāk.

RudensRoze
Tad izskaidro, lūdzu, kāpēc tava mīļa Hanzene jau sen vairs nav pieprasīta un vēlama, kamēr blakus esošajā 49. vidusskolā (bez baseina!) gribētāji stāv rindā un visi netiek iekšā?

Par peldētapmācību, kā jau teicu, parūpējos krietni pirms skolas, jo man tas šķita svarīgi un nelikās atstājams uz skolas rēķina. Un jā - būtu krietni priecīgāka, ja būtu izdevies bērnu iedabūt tajā pašā 49. vsk., diemžēl nu neizdevās. Un tās visas problēmas, ar kurām cīnāmies vēl šobaltdien, būtu gājušas secen, jo tur nu disciplīna ir. Viss var būt jauki, kamēr nav problēmu (bagātnieciņu mobings), bet kad tās rodas, Hanzenes iesaiste ir apaļa nulle.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18427725