Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Help! Cālis nedzer ūdeni!

lota parastā

Sveiki,

ceru, ka pūkainīšu sadaļā ir kāda, kas kaut ko zina par cāļiem (reālajiem). Vīrs entuziasma vadīts, nopirka inkubatoru, salika tur no laukiem iepirktās olas, un aizvakar izšķīlās viens cālis, vakar - otrs. Vīrs aiziet uz darbu, dēls - uz skolu, un tikai es, strādājot attālināti, esmu atbildīga par cāļu izdzīvošanu. Sanāk tikpat skarbi, kā strādājot kopā ar bērnudārzniekiem. Darbs, protams, ievelkas krietni pēc darbalaika, bet lielākā problēma ir tā, ka cāļi NEDZER ūdeni, lai gan ūdens ir svaigs, vajadzīgajā temperatūrā. Dažas reizes iemēcu cāļa knābi ūdenī, neraugoties uz kāju spirināšanu, kaut ko jau tas cālis norija, bet tas ir par maz.

Lūdzu padomu, ko tagad darīt? Kā iemācīt cāļiem dzert?

nikii

lota parastā
Man pagājušo gadu bija pirmie cāļi, arī pirmās dienas nedzēra neko daudz. Drošības pēc, kādas 3x dienā iemērcu knābi ūdenī. Kā viņi paši jūtas? Pirmo dienu principā viņi var neko daudz ne ēd, ne dzer, ne ņemas.

ja nezini, ko veelies, dabuusi, kas paliks paari...

nikii
Ēd diezgan labi, protams, tādos apmēros kā cāļi. Dodu pagaidām tikai vārītas olas dzeltenumu. Pirmais vispār brašs izskatās, ar knābi bužina krūtežu, lūr uz mani, pagriezis vienu aci, kad pienāku klāt .

Liels paldies, tad varu justies mazliet mierīgāka. Turpināšu mērkt knābīšus ūdenī, vienreiz taču pieleks viņiem, ka dzert vajag.

Papildināts 12.04.2022 12:28:

Nekādi nesanāk bildi pagriezt tā, kā vajag.

Papildināts 12.04.2022 12:31:

Uzvedība viņiem laba- kamēr nedodu ēst, guļ, sildās, ik pa brīdim uzkāpj viens otram virsū, tad aizvainoti čiepst.

nikii

Viņš tev dikti dzīvelīgs izskatās, būs ok. Lai aug un priecē saimniekus.

Mans viens pirmajā dienā gulēja špagatā un visi viņu bradāja. Izskatījās ka būs beigts. Sasēju, lai kājas neiet špagatā, uz nakti noliku nost no visiem. Otrās dienas pēcpusdienā vārgulis bija atkopies tik labi, ka neatšķīrās no pārējiem.

nikii
Jauks stāsts, lai gan jutu līdzi vārgulītim, vienalga bija jāsmejas par kājām špagatā.

nikii
Ja tu vēl te ienāc, va nevari vēl vienu padomu dot nemākulim?

Vīrs nopirka Dobeles ražoto spec. barību cāļiem no 0 dienas līdz 8 nedēļām. Gribu dot cāļiem, bet nezinu, vai barība ir jāsamērcē pirms došanas. Atceros, ka laukos, pirms deva cāļiem smalkos putraimus, tos izmērcēja ūdenī. Kā dara ar speciālo barību?

Viens cālis, vecākais, jau dzer ūdeni, bet tā arī nevar saprast, vai viņam ir pielecis, kur stāv ūdens trauciņš un ka pie trauciņa jāpieiet, lai padzertos. Kad nejauši pienāk klāt, tad dažkārt padzeras Jaunākais cālis uz mani apvainojas, ja mērcu viņa knābi ūdenī.

lota parastā

Cik atceros, tad pirmo dienu vai divas pēc šķilšanās cāļi ēda nenormāli maz, varētu teikt, ka nemaz. Laikam trešā diena bij tā, kurā sāka est tā, ka mans satraukums pārgāja.

Domāju, ka vari būt mierīga, ja pirmajā dienā neko ne dzer, ne ēd. Sirdsmieram jau vari pamērkt udenī knābi, vai ēdienā.

Es to barību saslapināju, kad tie cālīši bija pavisam mazi.

Man vēl bija tā, ka sagadījās viens vēla rudens cālis, bez vistas gādības. Virtuvē kastē siltumā turēju. Praktiski ņemšanās kā ar zīdaini lai ļautu gulēt mums un nečiepstētu, ar nelielu drēbes gabaliņu nācās sasegt, nu ta kā piespiest vienā kastes stūrī. Laikam šiem vajag kaut ko līdzīgu tai sajūtai, kad ir zem vistas.

Es cālīšiem pirmajās dienās devu sakapātu vārītu olu. Sauso cāļbarību aplēju ar siltu ūdeni un tad tikai devu, citādi, kaut kā likās pārāk sauss ēdiens tik maziem (tā darīju es, kā ir pareizāk - nezinu). Par dzeršanu - ja viens prot padzerties, tad arī pārējie ātri vien to iemācīsies.

Atskaitos - tagad abi cāļi gan ēd, gan dzer. Pirmās trīs dienas devu olu, pēc tam pārgāju uz speciālo barību. Piezvanīju vienai vistu audzētājai, kas internetā bija paziņojusi, ka var lūgt konsultāciju. Viņa pateica, ka spec barību mitrināt nevajagot, jo tad ir risks, ka vat ieskābt. Protams, ja audzē tik maz cāļu, kā mums tas ir, tad var pasekot līdzi, mainīt barību, tomēr izvēlējos neriskēt.

Paldies visiem par dalīšanos ar pieredzi, īpaša pateicība Nikii, kas bija mans cerību stariņš pirmajās dienās. Vismaz 5 dienas cāļi ir izdzīvojuši un izskatās dzīvelīgi, rosās un knosās, spārnus dažreiz izpleš un taisās tā kā lidot . Citreiz ar knābi sakopj spalviņas spārnos vai guzu pakņudina.

nikii

lota parastā

Prieks, ka viss jums kārtībā. Šitiem maziem ir dikti jāuzmana, lai savas kakas nesaēdas, var dabūt kokcidiozi. Pie caurejas svarīgi uzmanīt cāļu dibenus, lai neaizķīp ciet.

Vēl mazuļiem viegli ir koriģēt, lai pirksti nav šķībi-taisa kartona protēzītes un pēc 3 dienām skatās, ja vēl šķībi, tad līmē atpakaļ, ja labi, tad ņem nost.

Daudziem, kas dod Dobeles barību, cāļiem ir caureja, maniem arī bija. Pārgāju uz vācu Panto barību un viss sakārtojās. Papildus mēs devām pa bikucim biezpienu, to ēda un arī tagad ēd ļoti labi.

Facebook ir domubierdu grupa ar nosaukumu "Putnkopība", tur ja pameklē var atrast ļoti daudz info, principā šī grupa ir mans pirmais cāļu turēšanas ceļvedis.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18427861