Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pansionāts vecam cilvēkam - alkoholiķim

Sammymammy

Namejs

Es šo tēmu sāku pētīt nesen, visu vēl neesmu atkodusi.

Valsts līdzfinansējums ir pilngadīgām neredzīgām personām un personām ar smagiem un ļoti smagiem garīga rakstura traucējumiem (ar I un II grupas invaliditāti), kurām funkcionālo traucējumu smaguma pakāpes un aprūpes līmeņa dēļ nepieciešams saņemt pakalpojumu ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, no apraksta izlasās, ka šis nespīd.

Tad ir pašvaldības- pensijas vecuma personām un personām ar funkcionāliem traucējumiem, ja nepieciešamais pakalpojuma apjoms pārsniedz aprūpei mājās vai dienas aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā noteikto apjomu- bet te nu ir no svara deklarētā dzīvesvieta.

Ja nepretendē uz valsts/ pašvaldības atbalstu, tad gan vienalga, kur. Tad no tās invaliditātes kārtošanas tikai tik jēga, ja invaliditātes pensija sanāktu lielāka kā vecuma pensija.milumlacitis

Saprotu, ka problēma nav naudā, bet tajā, ka tāds cilvēks neizturēs pansionātā, jo gribēs iedzert... un, ja ļoti grib, atrod veidus. Ja vien nav pavisam bezpalidzigs un gulošs. Diemžēl. Un tajos 70 gados jau neizmācīsi, kāda ir, tāda ir.
No autores puses gan apbrīnojama līdzjušana tantei, kas nav pat vecāks vai tuvāks radinieks...

Namejs

apbrīnojama līdzjušana tantei, kas nav pat vecāks vai tuvāks radinieks...
tā ir cilvēcība. Bieži tā ir pašiznīcinoša, bet sevis paša dēļ dažkārt vieglāk ir turpināt nest to slogu nekā sadzīvot ar domu, ka esi kādu atstājis purvā. Lai gan kārdinājums ir tiiiiiik liels... nospļauties un atstāt paša s****s, lai kuļas kā grib.


Ja mēs viņu "nepieskatītu" viņa dauzītos pie durvīm mums, vecākiem, visiem, ko pazīst un mums tāpat zvanītu, lai savācām viņu, jo viņa ir radiniece. Tie Ķemeri būtu laba doma, ja naudu uz rokas nedotu, tad bomžiem viņa nebūs vajadzīga. Es jau gribētu uz kādu psiheni, ber tur vajag diagnozi tomēr un invalīditātes grupa sanāk neko nedod. Viens dēls viņu paņēma pie sevis dzīvot uz dažiem gadiem, ar skandālu atlidoja. Dēla sievu par mauku saukāja un mazbērnus par mērkaķiem, neskatoties uz to, ka viņai bija sava dzīves vieta siltajās zemēs pie okeāna, sapnis ne pensija. Mēs, protams, par baltu velti viņu nepieskatām.


Alija

1. un 2. grupa atbrīvo no līdzmaksājumiem medicīnā. Bet tas ir process, kamēr dabuj. Ja dēli maksā naudu un neskopojas, tad konkrēti tev tā grupa nekādu atvieglojumu nedos.


Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

Namejs

Visos pansionātos paliek 15% no pensijas uz rokas.

Ja ar psiheni domā psihoneiroloģisko slimnīcu/ pansionātu, vajag diagnozi.

Alkoholismu piespiedu kārtā neārstē (ar to domāju- tā, ka tur slēgta tipa iestādē un pieskata, lai nedzer, visi pasākumi ir balstīti uz personas aktīvu līdzdalību), drīzāk otrādi- tas var būt par iemeslu, lai izmestu no pansionāta (it sevišķi, ja ir radi, kas var pieskatīt).

Jāsāk ar deklarētās dzīvesvietas sociālo dienestu, ko var, ko nevar, rindas utt.


Gemma

Varbūt uz šo jāskatās kā uz jebkādu citu daru, kas riebjas. Vai savu nervu bendēšana ir tās naudas vērta?

viņa dauzītos pie durvīm mums, vecākiem, visiem, ko pazīst un mums tāpat zvanītu, lai savācām viņu, jo viņa ir radiniece

Ko var ārstēt tikai un vienīgi šīs durvis vairs neatverot un ļaujot viņai dzīvot tā, kā pati grib un var.

Paldies visiem, sākšu ar sociālo dienestu un tad viņi viņu novirzīs uz attiecīgo iestādi. Ķemeros jauks personāls, visu forši paskaidroja.

Aube

Grupas viņai nav, diagnozi viņai neviens neuzstāda, ārsti saka, ka viņa ir alkoholiķis un viss.
Alkoholiķiem grupu nedod. Tad jau šiem vispār būtu medusmaize! Par klibošanu arī nedod. Tā nav invalidāte, kura ierobežo darbspējību.

Tad ir pašvaldības- pensijas vecuma personām un personām ar funkcionāliem traucējumiem, ja nepieciešamais pakalpojuma apjoms pārsniedz aprūpei mājās vai dienas aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā noteikto apjomu- bet te nu ir no svara deklarētā dzīvesvieta.

Es domāju, ka šitais arī nespīd. Kādi viņai traucējumi? Staigāt staigā, dzirdēt dzird...


Liela daļa laulību tiktu izglābtas, ja mēs būtu gatavi mazliet vairāk klausīties cits citā.


Namejs

Aube
Tante ir pensionāre, ar to pietiktu, nevajag nekādus īpašos traucējumus. Ar klibošanu varētu pamatot nespēju veikt pašaprūpi mājās. Tas, vai pašvaldībai ir ko piedāvāt (vieta pansionātā), ir cits jautājums.

Papildināts 27.04.2022 13:03:

Sammymammy
Lai veicas!


Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18428155