Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pansionāts vecam cilvēkam - alkoholiķim

Sammymammy

https://www.aizputesnovads.lv/pasvaldiba/pasvaldibas-iestades/socialais-dienests/socialie-pakalpojumi/pansionats-rokaizi

Te mēdz dzīvoties cilvēki, kas pie pilna saprāta. Vismaz pirms dažiem gadiem bija pansionātam sava saimniecība ar dārziņu un laikam pat lopiņiem, kur iemītnieki varēja čubināties.


Varbūt meklēt kādu pansionātu, kurš patālu no sabiedriskā centa ar iespējām iegādāties alko.

Varbūt likt rindā uz sociālo dzīvokli? Tur varēs ārdīties uz nebēdu.

Aube

Interesanti, kā iedabūs pansionātā alkoholiķi, kurš saprot, ka tur nevarēs dzert? Vai nebūs tā, ka pēc mēneša klauvēs pie durvīm?


Liela daļa laulību tiktu izglābtas, ja mēs būtu gatavi mazliet vairāk klausīties cits citā.


viedaminka

Kāpēc vajag pieskatītājus?

Lai dēli un izveido viņai divas kartes- viena pie viņiem, otra mātei. Uz karti, kas pie dēliem, ienāk pensija, bet dēli uzliek automātisko maksājumu ik pa 1 dienai vai 2 dienām uz otru karti, kas pie mātes. Un problēma atrisināta. "Kabatas nauda" ik pa 2 dienām.

70 gadīgu vairs tāpat izglābt nevar, tik vien kā novērst, ka radiem pie durvīm klauvē un maizi prasa.

Namejs

Pieskatītāju vajag, lai dzīvesvietā pritonu neveido, dēļ kā no dzīvesvietas var izmest. Lai dzīvesvietu nenosvilina pa dzērumam. Ja vien dzērājs nedzīvo uz vientuļas salas, viņa rīcība ietekmē apkārtējos. Jā, dzērājam pofig, bet pie kā vērsīsies neapmierinātie kaimiņi, sociālais dienests, pat kreditori? Pie radiem- sak, jums jāuzņemas atbildība par pieaugušu, rīcībspējīgu cilvēku. Šeit autorei jau nav vienalga, tā kā ieteikums "izlikties par beigtu" neder.


solar wind

Namejs
Nevienam nav jāuzņemas atbildība par pieaugušu un rīcībspējīgu cilvēku. Radiem tādu atbildību prasīt nevar, arī ne kaimiņi un kreditori.

Situācija pagalam bēdīga. Varbūt var mēģināt ielikt kapsulu vai kā to sauc-narkologi zinās-kas izsauc nelabumu uz alkoholu. Varbūt tas var līdzēt, bet tur cilvēkam labprātīgi jāaiziet uz operāciju.

viedaminka

solar wind
Ja 70 gadi vecumā mēģinās "ārstēt" hronisku alkoholiķi, tad nekas labs nav gaidāms. Alkohols nosedz psihoemocionālas problēmas, bet ja noņems alkoholu, tad vecs cilvēks var neizturēt konfrontāciju ar savu psihoemocionālo stāvokli. Diez vai narkologs tādu risku uzņemsies.

Papildināts 28.04.2022 06:04:

Namejs

lai dzīvesvietā pritonu neveido

Kas citiem daļas par to, ko viņa savā dzīvesvietā veido? Lai dara, ko grib. Ja kaimiņiem traucē, lai sauc policiju. Policija, lai sazinās ar soc.dienestu. Soc.dienests, lai risina. Ja valsts šādam cilvēkam saglabā rīcībspēju, tad pati lai tiek ar šo situāciju galā,jo radiem nav nekādu tiesību (un pienākumu) risināt cita rīcībspējīga cilvēka problēmas. Ja ņemtu nost rīcībspēju, tad radi varētu iesaistīties un ievietot psihiatriskajā klīnikā uz piespiedu ārstēšanu.

Pat ja to radinieci izmetīs no dzīvesvietas, viņai paliek iespēja pašai pārcelties uz kāda cita dzērāja izveidotu pritonu.

Namejs

Bail, protams, ka nodegs dzīvoklis! Dabūju cilvēku, kas iztīra to cūku kūti un bija atrasta aizdegusies sega!!! Un bomži jau pie durvīm sēž un gaida viņu.


Namejs

Nevienam nav jāuzņemas atbildība par pieaugušu un rīcībspējīgu cilvēku- vēlreiz norādu- tas strādā, ja IR vienalga. Te nav. Un autore jau nebrēc, cik grūti, cik visi ļauni, viņa meklē risinājumu no visa reāli pieejamā, saglabājot uzstādījumu "nav vienalga".

radiem nav nekādu tiesību (un pienākumu) risināt cita rīcībspējīga cilvēka problēmas- tiesību nav, jā. Bet par tiem pienākumiem- atļausiet pasmaidīt. Kāds ir pirmais jautājums, ko uzdod sociālais dienests- vai jums nav bērnu, radu, kas par jums var parūpēties. Jo resursu nav- ne finanšu, ne cilvēku. Tikai Rīga un Tukums neprasa bērniem apmaksāt vecāku uzturēšanos pansionātā.


Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18428155