Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pirmklasniece grib pelnīt naudu

Kukuruku

Meita vairākas reizes ir teikusi, ka grib pelnīt naudu. Nav pat tā, ka būtu kāds konkrēts mērķis, kam vēlas sakrāt. Vienkārši grib pelnīt naudu. Pagūglēju, it 7-10 gados bērniem esot dabiska vēlme pelnīt naudu un tā ir jāatīsta.

Sāku domāt, kā es varētu viņu atbalstīt un palīdzēt kaut ko nepelnīt. Nekas gudrāk par to, ka naudu maksāsim viņai mēs paši (vecāki) par kādām ekstra mājas uzkopšanas lietām vai tamlīdzīgi, nenāk prātā.

Iepriekšējos gados audzējām laukos avenes, kuras arī pārdevām. Tas mūsu ģimenei nav kā būtisks ienākumu avots, vienkārši iestādīts vairāk, nekā vajag, tāpēc lieko pārdodam. Bet tās ir rudens avenes, kuras būs tikai sākot no augusta otras puses. Lieki gan piebilst, ka vairāk par pus kg viņa iepriekšējā gadā nevarēja salasīt un tas jau noteikti ir pilnīgi normāli, jo tad viņai bija nepilni 7 gadi.

Jautājums - kādas idejas kā pirmklasnieks var pelnīt naudu? Lai sajūt to procesu, ka saņem naudiņu par savu padarīto darbiņu.

<Martina>

Kukuruku
Lasa pie jūras jūras kociņus un tirgo etsy. Bet tas var baigi "ieraut" tādā kā nelabvēlīgā atkarībā. Un vecākiem pašiem būs baigi jāiesaistās- apraksti, tulkošana, bilžu apstrāde utt. Un pirkumi var nenākt uzreiz. Var arī čiekurus tirgot, bet ar tiem man pieredze maza, bet esmu dzirdējusi no citiem, ka iet tā lieta. Es savai meitai, kura jau ir lielāka redzēju 2 pelnīšanas iespējas- atrast bēniņos vintage lietas un tās tirgot etsy, vai arī zīmēt programmās zīmējumus, ko kā failu varētu nopirkt un uzdrukāt uz T-krekliem, krūzēm utt. Bet vēl neko neesam sākušas darīt, jo vēlme pelnīt nav

Papildināts 28.04.2022 22:52:

Un manis nosauktās lietas prasa lielu piepūli, tas nav pieiet pie krūma un noraut aveni. Pirmklasniekam nederēs, varbūt kādam, kurš vecāks.

Kukuruku
Tas ir ļoti apsveicami, ka bērnam ir interese un vecākiem vēlme palīdzēt. Manuprāt, vecākiem nebūtu jāmaksā bērnam, jo tad bērnam nav sajūta, ka viņš tiešām strādā un nopelna. Ja iespējams, labāk būtu, ja bērns "strādā" ārpus mājas, piemēram, pie ģimenes draugiem vai radiem. Vecāki iedod naudu tiem ģimenes radiem/draugiem un viņi bērnam samaksā. Manuprāt, mājās esošu lietu tirgošana šajā vecumā nav labs veids, kā mazam bērnam pelnīt naudu, jo tas tomēr iemāca, ka nauda nāk viegli (un kādā brīdī tirgojamās lietas būs beigušās, bet bērns iekritis azartā) un var nedaudz demotivēt bērnu skolā mācīties.

Ja nav ģimenes radu/draugu, pie kā strādāt, varu piedāvāt darbu šāda vecuma bērniem (dārzā). Zinu, kā "strādā" 6-7 gadus veci bērni, tāpēc vienīgais kritērijs- lai bērns ir draudzīgs. Jūsu ieguvums- bērnam "darba devējs", "darbs", bet mans- manam bērnam (7 gadi) spēļu biedrs. 3 minūtes "pastrādās" kompānijā un varēs spēlēties

Melleņu laikā var lasīt ogas un nodot nodošanas punktos - cik salasa, tik nopelna. Tāpat uzpērk gailenes un baravikas. Uz Jāņiem var tirgot kādā ceļmalā pļavu puķu pušķus.

Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

Es domāju, ka labs variants būtu vākt dabas veltes un pārdot kā eko produktus (priežu čiekuru sīrups, pieneņu medus, kaltētas senes utt), maksāt pašiem nevajag. Naudu ja pelna no malas, nevis ģimenē.

Ir dažādi hobijveikaliņi, kur var iegādāties materiālus un izgatavot rotiņas. Var gatavot un tirgot savām draudzenēm sprādzītes, matu aksesuārus, auskariņus, nu kas tur mazajām dāmām iecienīts. Atstarotājus ko kar pie mugursomām var stilīgus gatavot.

Zemenes - stādīt, ravēt, lasīt, pārdot.

https://www.ss.com/msg/lv/agriculture/seeds-and-seedings/bxhfdi.html

Kūciņas, cepumi, maize. Receptes, cepšana, pārdošana.

KašķaKK - strīdēties ar sievieti var tikai tups bikšainis, jo normāls vīrietis to nedarīs, vienalga būs zaudētājspat tad, ja viņam, kas ir ļoti retos gadījumos, būs taisnība.

tema/18219142-strideties-ar-sievieti-vai-vajag-un-ka-to-darit/  18.10.2014

Jādomā jau arī ko tam bērnam patīk darīt, kas padodas. Ja nepatīk dārza darbi, būtu muļķīgi likt pie ravēšanas.

dezavu
O jā! Mana meita būtu pats pirmais un regulārais pircējs šādām draudzeņu piedāvājumam!!!

<Martina>
Un kur tos salasītas čiekurus var realizēt ?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18428199