Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pirmklasniece grib pelnīt naudu

Kukuruku

Manā bērnībā vecvecāki "pirka" dažādas kaltētas zāļu tējas, piem, vīgriežu, pelašķu, meža zemeņu.

Zilspukuzirnis

Sūti viņu keramikā un darbiņus palīdzi pārdot. Vai kādos citos rokdarbu pulciņos, piemēram, ādas apstrādē taisīt kārbiņas.

Šiem pat talantu īsti nevajag, tie ir dzīvu puķu nospiedumi, kas pēc tam izkrāsoti ar krāsu. Ja gatavošas procesā augšā vēl izdur caurumiņu, varēs iesiet kādā auklā/lentītē un pārdot kā sienas dekoru.

https://cdn.shopify.com/s/files/1/1011/6692/products/20220404_115_1_grande.jpg?v=1649503942

<Martina>

Ronis80
Es taču uzrakstīju- tirgot etsy. Ne tikai čiekurus, bet vispār dabas materiālus. Jāizpēta tirgus, kas būtu pieprasīts un vēl ļoti rūpīgi jāskatās, uz kurām valstīm drīkst un nedrīkst sūtīt. Negribu lielīties, bet labos laikos ar jūras kociņiem kādas 2 minimālas algas varēja nopelnīt, kā tagad- nezinu, jo tieši ar to vairāk nenodarbojos.

viedaminka

<Martina>
Un cik ilgs laiks tika ieguldīts to 2 minimālo algu nopelnīšanā?

<Martina>

viedaminka
Uzreiz kā sāku tirgot tā pirka ( tirgot sāku, jo zināju, ka pirks). Bet man jau iestrādes bija veiktas- bija, kur tirgot, biju izpētījusi pieprasījumu utt. Tagad vairs nav tas entuziasms braukt uz jūru lasīt, žāvēt, fočēt. Arī viss tas tirgus ir mainījies, konkurenti ir vairāk, nodokļi ir lielāki. Droši vien 2 algas vairs nenopelnītu ( nezinu, bet minu, dēļ konkurences, dēļ tā, ka viss kļuvis dārgāks- pasts, degviela), a tā agrāk pēc vetrām uzreiz braucām uz jūru- Kolku ( piemēram) un ar spaiņiem grābām, taisījām tādus sietus uz kā žāvējām un likām vienu uz otru rindā mājas sētā. Cilvēki no visas pasaules pirka gan mazus taisnus, gan plakanus uz ka var rakstīt, gan ķeburainus. Tad viena paziņa tajā pašā etsy sāka tirgoties ( ar citām lietām) un gribēja, lai dēls piepelnās ar jūras kokiem, bet nu beigās saprata, ka tas ievelk baigā atkarībā un bērnam tas nav vajadzīgs.

Papildināts 02.05.2022 13:41:

Par laika ieguldīšanu- veikalu atvēru divās dienās un pirmais pirkums bija trešajā dienā. Zinu, ka citi savu pirmo pircēju gaida ilgāku laiku. Bet tas bija sen, jau gadi pagajuši, situācija noteikti ir mainījusies.

<Martina>
Šaubos vai bērns 7 gados to visu spēj, tad tur ģimenes uzņēmums bezmaz. Tad jau drīzāk kādam kaimiņam mazsuņus regulāri staidzināt vest.

<Martina>

dezavu
Es jau rakstīju, ka pirmklasniekam tas nederēs, bet kādam, kurš jau vecāks. Tālāk es tikai atbildēju uz jautājumiem, kurus man uzdeva.

Cooper

No mūsu pieredzes - vectēvs pasūtīja bērniem piparmētru "slotiņas"/pušķīšus priekš pirts.

Vēl vienu gadu, zinot, ka rudenī būs skolā/dārziņā Mārtiņdienas/Miķeldienas tirdziņš, iesaistīju bērnus piparmētru tējas vākšānā/kaltēšanā, lai var to rudenī pārdot. Tirdziņā, kur pārsvarā visādi saldie našķi, bet iepirkties grib arī skolotājas un vecāki, smukas tējas paciņas bija lielā cieņā.

Tirgot jebko etsy - tas jau būs 99.5% darbiņš vecākiem.

Taiga_Bee

Pastāstiet man, lūdzu, šāda pasākuma likumisko pusi. Mani bērni arī ik pa laikam sapņo kaut ko pārdot (tās pašas mellenes vasarā), bet, man ir gandrīz paniskas bailes no VID. Mums ir IK, taču pilnīgi nesaistītā jomā un tur trīs glāzītes ar mellenēm nevaru pārdot. Stāsti par to kā VID soda tantiņas par zeķu pārdošanu un minimālās sociālā nodokļa iemaksas no nenopelnītas naudas, ko dabūja mans paziņa, kaut arī aizsūtīja visus iesniegumus, kurus vajadzēja, neveicina entuziasmu. Ja arī bērns kaut ko pārdos, tad kurā brīdī jārunā par nodokļiem? Vai bērni vispār legāli drīkst strādāt?

dace_bogdane

Iesaku bērnam nopirkt dāvanā grāmatu. Būs ļoti interesanti izlasī. Vēl ir tād a spēle, bet ļoti dārga Cash Flow. Prmklasniekam gan vajadzēs palīdzēt, bet ir tā vērts.

Manuprāt vislabāk tomēr strādāt mājās par kabatasnaudu. Katram ir savi darbiņi, ja mamma izdara tavējo, tu viņai maksā, ja izdari mammas, tad mamma samaksā tev. Tā sakot, maksāt par tiem darbiņiem, kas nav bērna pienākumos, bet bērns piesakās izdarīt. Tomēr pirmklasnieks vēl ir mazs un tā kāre strādāt vasarā var ātri aptrūkties, kad sapratīs, ka var ar draugiem pa āru skraidīt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18428199