Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pirmklasniece grib pelnīt naudu

Kukuruku

Legāli no 13 gadiem 4 stundas dienā. Līgums, nodokļi.

Taiga_Bee

Legāli no 13 gadiem 4 stundas dienā. Līgums, nodokļi.

Kā tur iekļaujas pirmklasnieka koka gabaliņi?

<Martina>

Taiga_Bee
Nu nez, ieliec FB, ka var dabūt melleņu litru, (vai 10), neviens VID taču pakaļ neskraidīs.

Manuprāt, te daudzas par daudz nopietni uztver bērna vēlmi strādāt! Protams, tāda ir jāņem vērā, bet vairāk jādomā, kā to sadzīviski kreatīvi noformēt, ne jau pirmklasnieks jāliek pie 4 h darba ikdienā ar vecāku pienākumu to visu menedžēt ikdienā, vai pie pilna laika darba brīvdienās .

Es drīzāk domātu, kā iemācīt bērnam tajā vecumā saprātīgāk apieties ar kabatas naudu!

Taiga_Bee

Nu nez, ieliec FB, ka var dabūt melleņu litru, (vai 10), neviens VID taču pakaļ neskraidīs.

Tātad man jāmāca izvairīties no nodokļu maksāšanas. Kad es mācīšu, ka tie tomēr jāmaksā?

Tantiņām ar zeķēm VID pakaļ izskraida gan.

Ja pirmklasnieks maksās nodokļus, viņam neatmaksāsies pat pirkstu kustināt. Būsim reāli, cik pašas 7/8 gados bijāt čaklas pelnītājas?

Papildināts 09.05.2022 11:59:

Būtu jau apsveicami, ja pirmklasnieks tautisku zeķupāri dienā kā līgot nolīgotu...

Taiga_Bee
Manuprāt, septingadnieks vispār neiekļaujas nekādos pašnodarbinātos vai citās darba attiecībās un pienākumos, un no tiem maksājamos nodokļos. Par to pat runa nevar būt.

Papildināts 09.05.2022 12:10:

Ar to tirgošanos ceļa malās arī vecākiem jābūt ļoti prātīgiem, lai nepakļauties bērnu dažādiem riskiem, tai skaitā, bērna pazušanai bez vēsts un citiem noziegumiem pret bērnu.

Tirgošanās ar kaut ko var būt tikai savas ģimenes un draugu ģimeņu ietvaros. Un ne jau kā regulāra nodarbe, kura prasa regulāru darbošanos.

Papildināts 09.05.2022 12:12:

Taiga_Bee
Bērnam godprātīgu attieksmi pret dzīvi un arī nodokļu maksāšanas pienākumu māca vecāki ar savu piemēru un ar sarunām par šo tēmu. Bet ne jau ar to, ka taisās pretlikumīgi noformēt bērnu jebkādas darba attiecībās .

Papildināts 09.05.2022 12:13:

Aizvediet bērnus labāk uz 'Naudas pasauli' jeb Naudas muzeju!

Meauk
Man arī šķiet, ka šajā tēmā par nopietnu ņem 7 gadus veca bērna vēlmi pelnīt naudu. Tādā vecumā nav ne uzņēmības, ne pacietības katru dienu vai pārdienu nodoties biznesam. Pirmklasniekam nebūs pacietības lasīt litriem mellenes vai sēnes. Vai čiekurus.

Vecākiem nevajadzētu bērniem piedāvāt pārāk vienkāršas naudas pelnīšanas iespējas un shēmu "atrodi-pārdod". Tik agrīni šāda pieredze var bērnu pilnībā demotivēt mācīties skolā. Uzkopšanas un dārza darbi ir labi ar to, ka bērns iegūst pieredzi, ka šāds darbs ir grūts (un šāda darba veikšanai bērns lieto tikai un vienīgi savas prasmes, nevis pārdod kaut ko, kas nav viņa darbs) un tas motivē bērnu mācīties, lai šāds darbs nebūtu jāstrādā.

Ir taču publiskajā telpā redzēts, kas notika ar Saimniekšova dabasbērniem- meitene cep cepumus "Riekstiņi", bet puisis lasa metāllūžņus. Var, protams, dzīvot arī tā.

<Martina>

Taiga_Bee

Ha, ha- kādus nodokļus Tu no tā melleņu spaiņa gribi samaksāt? nezinu kā ar pašnodarbinātajiem, ja ienākumi nepārsniedz x eur, tad nodokļi ir mazāki, bet tā principā par cik nav vairs pusslodzes un ceturtdaļas slodzes, tad nodokļi kā no pilnas algas.

Papildināts 09.05.2022 12:49:

+ darba devēja nodoklis, jo darba devējs Tu pati sev.

Paldies visiem par ieteikumiem

Es ļoti labprāt to visu neņemtu nopietni un vispār būtu priecīga, ja meita negribētu pelnīt naudu. Jo lieliski apzinos, ka pati viņa neko nenopelnīs un man tajā būs daudz jāiesaistās. Tik traki kā iesaistīties etsy es noteikti negribu, bet nešķiet arī pareizi nocirst saknē bērna vēlmi pamēģināt sev nopelnīt kādu eur.

Vispār viņa man slinka un viss ātri apnīk bet par to pelnīšanu jau ilgu laiku runā. Ja jau tik ilgi runā, tad ir vien man jāiesaistās un jāmēģina kā palīdzēt. Vismaz es uzskatu, ka tas ir mans mammas pienākums - atbalstīt, nevis demotivēt.

Sarunājām, ka vasarā varēs tirgot zemenes, mellene, avenes. Tāpat mēs paši daudz ēdam svaigās ogasun bieži izmantojam iespēju aizbraukt paši uz maksas laukiem salasīt. Protams, ka viņa man 1kg salasīs bet lai jau mēģina. Man pat gribās, lai viņa izjūt, ka tas ir grūti. Ka nav tā - čiks, un nauda kabatā! Ka to kilogramu diezgan liels čakars salasīt.

Pagaidām ogu vēl nav, mēģināšu atrast internetā kādus interesantus nieciņus, kurus uztaisīt. Vēl vannas bumbas, ēdamie slaimi un kas tur vēl tika pamanīti. Bet mēģinu skatīties ko tādu, kur man nebūtu jāiegulda pārāk daudz laika.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18428199