Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pirmklasniece grib pelnīt naudu

Kukuruku

<Martina>

Kukuruku
Ja taisītu vannas bumbas un citus niekus, tad vēl sadomātos, ka naudas pelnīšana ir kā interesanta izklaide. Nav jau slikti no vienas puses, jo, ja teiktu, ka jāizmagā kāpņu telpa, tad ātri apniktu tāda pelnīšana.

Taiga_Bee
Tātad man jāmāca izvairīties no nodokļu maksāšanas. Kad es mācīšu, ka tie tomēr jāmaksā? Tantiņām ar zeķēm VID pakaļ izskraida gan.
No dabas veltēm nodoklis nav jāmaksā līdz noteiktai summai gadā (neatceros, cik tūkstoši, daži bija), bet jāveic uzskaite, lai zinātu, kad tā summa tiek sasniegta un tad gan reģistrēšanās un nodokļi.

Zeķu tantiņas ir cits stāsts, jo tās nav dabas veltes.

Bērnam tā arī mācīt, ka ir dažādi nodokļu režīmi. Nedaudz odziņas var pārdot tāpat, bet ražojot kaut ko, no nopelnītā jāmaksā nodokļi, jāraksta "papīri", jāsniedz atskaites utml.

Forši, ka meitai ir interese pelnīt. Es drīzāk izmantotu šo vēlmi tā, lai bērns pie reizes ko jaunu iemācās. Piemēram, par katriem 100 jauniem vārdiem svešvalodā maksāju n naudiņas. Vēl var dot iemācīties ceļa zīmes, augu, koku nosaukumus, risināt nedaudz grūtāks matemātikas uzdevumus kā skolā, vienkāršus programmēšanas darbiņus, kaut vai tos pašus dzejoļus lai mācās, būtībā jebko kas attīsta domāšanu un trenē atmiņu.

Pirmkārt man kā vecākam būtu jautājums - kāpēc mans pirmklasnieks vēlas pelnīt naudiņu nevis spēlēties ar vienaudžiem, atpūsties utml. Vai tāpēc, ka vecāki nedod naudiņu bērnam savām vajadzībām vai bērns vēlas palidzēt ģimenei grūtā materiālā situācijā. Ja ir pirmais iemesls, tad paskatītos ģimenes budžetā cik ģimene var atļauties katru mēnesi regulari bērnam iedod naudiņu personīgām vajadzībām. Ja ir otrais varinats, tad es tomēr domātu, kā apspriest ģimenes problēmas tā, lai nedzird bērns tādā mazā vecumā un neuzņemtos pieaugušo rūpes attīstības posmā, kad vēl bērna psihei tas nav jāzina/jādzird.

Ja ir kāds cits iemesls, tad radītu apstākļus tepat ģimenes iekšienē, lai attīstītu bērna iemaņas vai attīstītu to, kas pagaidām ir grūti - kādu mācību priekšmetu, grāmatu lasīšanu, būt atbildīgai par galda saklāšanu pirms ēdienreizēm un pēc tām utt. Es nefokusētu tik mazu bērnu uz naudas pelnīšanu, kura ir saistīta ar komerciju, jo ja bērns noķers āķi lūpā (izteiciens), tad fokusēsies uz naudas pelnīšanu, nevis uz zināšanu apguvi. Bet katram cilvēka/bērna attīstības posmam vajag savas nodarbes un nedomāt tikai par šī brīža situāciju, bet arī par to, ko tas var nest nākotnē. Pamatvērtību degradēšana, mantkārība .... Tāpēc jau mēs esam vecāki, lai saprastu savus bērnus, padomātu un rastu labākos risinājumus katrai ģimenei.

Pirmkārt man kā vecākam būtu jautājums - kāpēc mans pirmklasnieks vēlas pelnīt naudiņu
Pirmā klasē gluži nē, bet vēlāk, dotā kabatas nauda sāk šķist par mazu. Atkarīgs no bērna. Trešklasniekam dodu mazāk, jo diena īsāka un viņam pietiek. Piektklasniekam pēc skolas ilgāk nodarbības, dodu vairāk, tomēr draugiem dododt vēl vairāk. Dodu ar domu, lai izvērtē, ko var atļauties nopirkt, kam jāiekrāj, lai nav visi sū... pēc kārtas. Bet ļoti spilgti redzu to atšķirību, ka viens var saplānot un pat paliek pāri, bet otram tik vēl un vēl vajag. Tad nu arī pašam ir bijušas domas par kādu darbiņu, bet reāli tā uzmanība ir tik nenoturīga, ka pat reāli nezinu... Tās pašas mellenes, varbūt litru salasītu un čušs.

Nē, tas nav atkarīgs no kabatasnaudas apjoma. Es arī vēlējos kā bērns pati savu artavu nopelnīt, būt "liela" un patstāvīga, kaut man nekā netrūka. Un mani bērni tieši tāpat. Normāls pieaugšanas process.

dezavu
Parunājiet ar bērnu psihologu par normālu pieaugšanas pricesu.

kukainis

Traki interesanta tēma. Es arī tajā vecumā ļoti gribēju pelnīt naudu. Personīgi manā mājā tādām pirmklasniekam būtu dodams darbs stundiņu paspēlēties ar manu divgadīgo, kamēr vecāki turpat pagalmā.

Esmu daudz domājusi par šo tēmu, es būtu drīzāk gatava maksāt kaimiņu pusaudIm par zāles pļaušanu un hipotētiskais manejais lai iet pie kaimiņiem pļaut nekā maksāt par darbiem savā mājā, kas ir saistīti ar mājas uzturēšanu nevis naudas pelnīšanu.

Taiga_Bee

es būtu drīzāk gatava maksāt kaimiņu pusaudIm par zāles pļaušanu un hipotētiskais manejais lai iet pie kaimiņiem pļaut nekā maksāt par darbiem savā mājā, kas ir saistīti ar mājas uzturēšanu nevis naudas pelnīšanu.

Piekrītu. Mājas darbi nav darbi manam labumam, bet lai mums visiem ir patīkami dzīvot. Ja, piemēram, bērni man vērtu pērlītes kaklarotām, ko es pārdotu, tad viņiem pienāktos par darbu samaksa. Ja viņi nomazgā traukus, no kā paši ēduši, tad nepienākas nekas.

Ģimenē nav finansiālu problēmu, tas noteikti nav iemesls bērna vēlmei pelnīt. Arī kabatas nauda diez vai ir iemesls.

Kad jautāju, kāpēc grib pelnīt naudu, saka, ka grib savu naudu, Jautāju - ko pirksi? Saka, ka nezin. Vienkārši grib pelnīt naudu. Es sliecos uz to, ka tiešām vienkārši grib justies liela. Jo jūtas superlena par sevi, kad var drīkst VIENA ieiet veikala nopirkt saldējumu ( mēs stāvam pie ieejas durvīm ārā, mazais miesta veikals, nevis lielais Rimi?maxima), vai kad pati var no Wolt kurjera paņemt pasūtījumu vai noŗēkināties par kaut ko, kad mums atved pirkumus uz mājām. Ļoti patīk viņai justies lielai

Par maksāšanu par mācībām vai mājas lietām. Ir man nedaudz bažas par to. Gribās, lai viņa apzinās, ka jāmācās, jo tas dos labumu viņai. Nevis tāpēc, ka es par to maksāju.

Par šķi lūpā - nu... man ir slinkais bērns neticu, ka aizrausies ar pelnīšanu. Domāju, ka pamēģinās, aplauzīsies un viss

Šajā nedēļas nogalē mēģināsim kaut ko uztaisīt un mēģināsim salasīt kādas zāļu tējas nedaudz. Pie reizes būs izbrauciens pie dabas

Papildināts 12.05.2022 09:16:

Par mājas darbiem no otras puses - man bērnība vecmamma maksāja par vaboļu lasīšanu no kartupeļu lakstiem. Un neizaugu es tāda, kura vecākiem/vecvecākiem nepalīdz Grūti saprast, kāda ir tā pareizā pieeja.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18428199