Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kas vajadzīgs bērnudārzā?

Nairobi

Sveikas,

Augustā/septembrī meita, kurai tad būs 1g.6m. uzsāks bērnudārza gaitas.

Tikšanās ar dārziņa vadību būs tikai īsi pirms pašas uzsākšanas.

Gribētu painteresēties, kas ir tās lietas, kas nepieciešamas uzsākot bērnudārza gaitas?

No materiāliem, lietām priekš nodarbībām nekas neesot vajadzīgs. Tik cik pamperi, mitrās salvetes, ja vēl neiet uz podiņu.

Vairāk interesē cik un kāds apģērbs tad vajadzīgs tādam mazam bērnam?


Astoņmizu zobgrauzis

Nairobi
Sandales vajadzēs visu cauru gadu. Tā kā rudens-ziemas sezonā tās nemēdz būt daudz veikalos, sapērc laicīgi un ar gaišu zoli, lai neatstāj švīkas uz grīdas.

Pidžama, deju čības, iekštelpu drēbes parastās. Telpās parasti ir ļoti silti. Padomāt, lai būtu viegli uzģērbt-noģērbt, uzģērbt pa virsu virsdrēbes. Cik - nu, es skatījos, lai nedēļai pietiek, ik dienu mainot, un ir vēl drusku rezervē. Meitenēm vēl laikam svarīgi matu suku un gumijas, sprādzītes rezervē turēt.


Canta tu conmigo si quieres conmigo canta

Galvenais, lai drēbes bērns daudz maz pats var uzilkt, novilkt. Nekādas podziņas, jostiņas, šņores. Visam jābūt pa vienkāršo un apaviem uz ļipučkām, jo audzītes, protams, ģērbties palīdz, taču saģērbt 20+ bērnus viņām ir pagrūti un arī bērnam palīdz pašapziņai, ja viņš pats var saģērbties.

Lacīti vajag.
Deju čības var arī nevajadzēt, vismaz mūsu dārziņā nevajag.

No apģērba, ko es gatavotu:
- legingi + zeķes (zeķbikses ir vājprāts),
- īsroku tunikas vai kas tāds, lai var pa taisno vilkt virsū āra drēbes, neko nost nevelkot (nevis visādi svārki, smukkleitas un sarafāni),
- vairāki pāri cimdiņu un āra bikšu, jo "pastaigās" daudz laika gan jau rotaļlaukumiņā vārtīsies pa zemi, mazgāsi gandrīz katru vakaru,
- sandales gan aktuālo, gan nākamo izmēru, ja nu ziemā kāja paaugusies.

Visu apģērbu tādu, lai ir viegli saprast, kur priekša/aizmugure: apdruka uz vēdera un tamlīdzīgi. Un, lai nav ciešs, kas arī apgrūtina ģērbšanu.

Par pašģērbšanos pusotrgadīgam neiespringtu. Savukārt jebkurš viegli uzvelkams apģērbs būs labs gan ātrai apģērbšanai, gan, lai bērns mācītos tikt galā pats.


Kaapurs

apģērbs - jo ērtāk bērnam, jo labāk. kā jau minēja, pēc iespējas mazāk striķīšu, jostiņu, siksniņu utt. labāk legingi, tunikas, hūdiji utml. lai nav nekas jāsien, jāpogā utt. noteikti lai skapīti glabājas 1-2 rezerves kārtas iekštelpu drēbēm, jo mazajiem bieži var gadīties ēdot kaut ko uzliet, nosmērēt. lai tad nav visu atlikušo dienu slapjās/netīrās drēbēs jāstaigā. nekādas deju čības pusotrgadniekam vēl nepirktu, maz ticams, ka jau uzreiz sāksies kādas speciālās ritmikas vai tamlīdzīgas nodarbības.

kukainis

Pietiekami daudz apģērba, lai var neiespringt ar mazgāšanu. Un vienādu (multipakas)

Es dārziņa rezerves drēbes kodēju. Šobrīd visas rezerves ir strīpainas. Ja pārnāk mājaš strīpains, tad uzreiz skaidrs, ka jāpapildina rezerve. Tā viegāk, kad no rīta ved viens vecāks, mājaš otrs.

Izvēle strīpains pamatā balstās uz pieejamo garderobi, kas nu pagadās, speciāli neko nepērku. Agrāk rezerves bija melnas un tumši zilas.

Zeķubikses vs legingi: Kad bija mazāka, sūtīju ar zeķubiksēm, jo nevieni legingi neturējās uz apjomīgā dupša. Tagad tikai kad kļuvusi slaidāka + bez pampera tie legingi paliek par jēdzīgu varientu.

Papildināts 19.05.2022 14:53:

Mūsu bd nevajag ne pidžamu, ne deju čības. Lacītes gan noderēja.

Nairobi
Mums standarta miedzina pidzama, pamperisi, salvetes un otra mainas pidzama. Gulesanas milmanta un knupji 2, ja nu galigi bez nevar. Dvielitis.

Ziemas sezona kombis, protams, zabacini utt.

Otrs sets ar parvelkamam drebem, ja nu smuce gadas!

Udens pudele ar snipi. Var dot lidzi kastites uzkozamos, ja velas!


Šis jautājums būs uzdodam audzinātājai, kura organizē darbu. Mums audzinātāja iesniedza nelielu sarakstu ar mantām, kam jābūt bērnam skapītī. (ķemme, matu gumijas, pamperīši, mitrās salvetes, zobu birste ,(zobupasta pēc audzinātājas uzskatiem), bikses 3 pāri, zeķes 3 pāri, 3 īsroku vai garroku krekliņi (precizējams), dažas biksītes (jo bērnus radināja podiņmācībai, jāteic ka šo gan man izdevās pašai slimošanas laikā ap 2 gadiņiem, jo dārziņā pretojās un ar audzinātāju vienojāmies, ka ik pa brīdim pamēģināsim vai pienācis TAS brīdis), pidžama, sandales, ziemai un rudenim dežūrcimdi).

Tas ko tiešām jāsagādā ir ķemme, gumijas, zobubirste, sandales, pidžama (iesaku 2 BD velkamās, jo gadās sasmērēt vai saslapināt, un lai nākamajai dienai ir svaiga un sausa). Par citām lietām parasti audzinātājas informē.

Ja pavisam liela panika, tad izlasi grāmatu "Kas notiek bērnudārzā". Tur paskaidrots, ka vēlamas ērtas drēbes, kuras bērns var pats novilkt, uzvilkt (īpaši svarīgi podiņmācības laikam, lai var pašapkalpoties). Zeķubikses neiesaka, jo bērns pats nevar tās uzvilkt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18428659