Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Cenu celšanās un alternatīva

laukupele

Kalnata

Duujaa
Varbūt vēl iesakiet multikatlu un kafijas automātu nelietot.

Mēs tieāi nesen spriedām, ka kā no pēdējā atteiksimies no kafijas automāta


Vardarbība mīl klusumu https://calis.delfi.lv/forums/tema/18362447-httpsatorilvarticleesari/

Enerģija ir visuma valūta.


Norma Džīna

Kalnata
Savukārt man nekad nav bijis kafijas automāts. Man ir visādi aparāti, bet ne kafijas aparāts. Mēs esam ļoti dažādi.

MazaisMurmulis

pece
oficialie statistikas parvaldes dati. ja interesē, ticu ka atradīsi arī linku, jau aizverts

VLapsa

jā, Rīgā nav ievilkts ūdens un kanalizācija šur tur, bet tieši tagad Rīgas ūdens realizē vairākus lielus projektus centralizēto tīklu izbūvei.

Papildināts 18.06.2022 11:28:

Ja par atteikšanos no ierīcēm - nu, es ne no kā neplānoju atteikties (lai gan piederu pie cāļa nabaģēm, @Duuja), jo nu nekā diža jau man nav ne man žāvētājs, ne man robots)))

un vispār, sākoties runām par krīzēm, der atcerēties 2 likumus (autoru neatceros, bija kkāds miljonārs un teksts bija smukāks, bet jēga tā pati) -

1. meklēt iespējas nopelnīt vairāk;

2. meklēt iespējas tērēt mazāk.


Esot paradoksāli, bet tieši nabagiem ir vislielākais potenciāls ietaupīt, jo viņu finanšu pratības iemaņas ir kritiski zemas, līdz ar to nauda tiek tērēta daudz nelietderīgām lietām, ko normāli cilvēki nedara.

Norma Džīna


Nu ūdens ievilkts mājā jā, bet noteikti ne centralizēts ūdensvads. Lielākai daļai lauku māju ir pievilkts ūdens mājā, bet ne jau no centralizētā ūdensvada, jo tas centralizētais pievads nenāk 5 km no ciema uz vienu lauku māju.

Ūdens lauku mājās nāk no individuālām spicēm, akām, dīķiem, kā nu kuram.

VLapsa

jap, arī Rīgā neviens nevilks caurules līdz vannenei. tas pašiem jādara, tb, projekts, būvnieki. ir iespēja pieslēgties centralizētajiem tīkliem - protams, maģistrālie vadi nevar iet gar katru māju, vienam būs līdz pieslēgumam 10 m, citam varbūt km un vairāk.

black sand

Tiem kuriem Rīgā ir sausā toča pagalma (bija kaut kādi noteikumi kuri šo līdz kuram tur gadam teicās likvidēt) un ūdens no Spices un malkas apkure arī vienlaikus komunālie ir faktiski tuvu 0. Tādēļ aktuālajā krīzē viņi var justies tīri mierīgi un viņu ienākumi nemazināsies. Vācas Rīgas strādnieku rajoni ir pilni koka ēkām ar daļējām ērtībām, kuras vai nu uzmanīgi ļautiņi renovē vai tas iet postā līdz beidzot kāds tur visu nodedzina smēķējot gulta. Tajā paša tagad prestižajā Ķīpsalā ir kaudzēm pusgraustu kurus tirgo uz nojaukšanu/ renovāciju

VLapsa

black sand
tur tas āķis, ka līdz kuram tur gadam jānodrošina laikam 98% aglomerācijā centraizētā kanalizācija. lai to veicinātu, domāju, ka drīz par sausajām točām vietās, kur pieejama ck, būs smuks nodoklis uzlikts.


NobodyIsPerfect

Informēju, ka tēma drīz tiks pārcelta uz sadaļu "Naudas lietas". Lūgums sarunas turpināt tur vai atvērt jaunu tēmu Pļāpiņā. Šī tūlīt jau sasniegs Pļāpiņas lapu limitu.


Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18428751