Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

1. Klase

Tulip

Tulip

Mums līdz tam it kā vēl daudz laika. Bet iespējams nemaz nav tik daudz tā laika.
Pastāstiet lūdzu kā pieteikšanās skolai notiek? Kas jāņem vērā? man kaut kā netop skaidrs no lasītā.

Tēma tāpēc, ka apkārt aizvien vairāk ir bērnu, kas nav tikuši vēlamajā skolā, pat, ja tā ir tuvākā mājām. Ir tādi, kas vispār bez skolām palikuši, jo pārcēlušies pēdējos gados.

Kad ir jāpiesaka bērns skolai, cik liela nozīme ir pieteikšanās laikam, cik liela nozīme ir deklarācijai? Kā vispār var saprast cik liela iespēja ir tikt kādā skolā? Ir kaut kādi saraksti? Un kas notiek, ja bērnam nav vietas nevienā no skolām kurās ir pieteikts?


Tulip
Katrā pašvaldībā šis var atšķirties, un pat gana ievērojami.

Atliek lasīt savas pašvaldības saistošos noteikumus.

Nu, vai arī vismaz šeit jāprecizē, par kuru pašvaldību ir runa. (Pieņemu gan, ka, ja reiz nav norādīts, tad tā ir Rīga.)

Rīgā pieteicām nākamajā dienā pēc bērna piecu gadu dzimšanas dienas. Mūsu mikrorajona skolai mājaslapā bija lejupielādējams iesniegums. Aizpildīju, izdrukāju, parakstīju, tad ieskenēju un nosūtīju kā iesniegumu www.latvija.lv. Saņēmu apstiprinājumu, ka iesniegums saņemts. Mums deklarācija no dzimšanas visai ģimenei, bet arī nav 100% skaidrs, kā veidojas rinda. Saprotu, ka brāļiem/māsām ir prioritāte, deklarācija pati par sevi, varbūt vēl ir kaut kas vērā ņemams, ko kāds foruma dalībnieks varētu pastāstīt? Kā ir ar to vecumu? Lasīju iepriekš forumā, ka gada beigu bērni, vienādiem kritērijiem esot, var palikt aiz strīpas, vai tā ir?

vilks

Rīgā skolai var pieteikt (rakstīt iesniegumu), kad bērnam palikuši 5 gadi. Tomēr priekšroka rindā ir mikrorajonā deklarētajiem, jo senāk deklarēts, jo augstāka vieta rindā (pat ja skolai pieteicies vēlāk). Tad nu, ja visi gribētāji deklarēti mikrorajonā no dzimšanas, tad var gadīties, ka gada beigās dzimis netiek, jo visi agrāk dzimušie (deklarētie) rindā ir augstāk.

Esmu dzirdējusi, ka Rīgā parādās mikrorajoni, kur pat visi deklarētie vietējā skolā netiekot, piemēram, Mežciemā visu laiku būvē jaunas mājas (un ģimenes pērk dzīvokļus), bet latviešu skola tikai viena ar trim paralēlklasēm.

Juglā arī tikai viena latviešu skola, diezgan pārpildīta (paralēlklases gan vismaz 5, varbūt būs vairāk, nezinu), bet tur piesakoties arī no Berģiem, Garkalnes u.tml.

Papildināts 30.05.2022 16:34:

Mēs speciāli nepārdeklarējāmies pārvācoties, lai bērniem saglabātos tā pati skola (kas pie tam atrodas tuvāk par faktiskās dzīvesvietas mikrorajona skolu) - it kā viens bērns jau tur mācās, bet drošāk, ja deklarācija arī pietiekami sena.


'If you don't know where you are going any road will get you there.' (c)


Kaapurs

vilks
Rīgā parādās mikrorajoni, kur pat visi deklarētie vietējā skolā netiekot, piemēram, Mežciemā visu laiku būvē jaunas mājas (un ģimenes pērk dzīvokļus),
par šo skolu, kā reiz, sestdien bija ziņu sižets TV3 - ārpus paliek pat vesela klase ar mikrorajonā deklarētiem bērniem, jo vietu vienkārši nav. zinu, ka līdzīga situācija bija (vismaz pirms pāris gadiem) arī Āgenskalna sākumskolā.

LeEva

Hmm, bet kā ir tad, ja piemēram šobrīd visa ģimene esam deklarēti adresē, kuram piesaistītā mikrorajona skola arī ir tā, kurā gribam bērnu sūtīt... Bet paši ar vīru gribētu piedeklarēties citā vietā. Vai ir būtiski, lai skolas mikrorajona adresē būtu deklarēts ne tikai bērns, bet arī vismaz viens vecāks? Neatrodu šo info nekur. Vai bērns var būt deklarēts atsevišķi no vecākiem?

Papildināts 02.06.2022 10:29:

Laikam tomēr tikko atradu: 16. Iestāde katru gadu līdz 1.jūnijam pārbauda, vai pretendenta uzņemšanas 1.klasē dzīvesvietas adrese un vecāka dzīvesvietas adrese saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra datiem atbilst Iestādes mikrorajonam.

kristianna

Bet kāpēc visu laiku tiek apdalīti tie gada beigās dzimušie bērni? Jau uz bd ar to ir problēmas. Tad vismazuz skolām varētu tā nebūt!

Indza

Mūsu pašvaldībā bērnu rindā uz skolu caur Latvija.lv var pieteikt tāpat kā uz PII, uzreiz pēc dzimšanas. Tas tā ir jau kādu laiku. Šobrīd jau ir izziņots uzņemto bērnu skaits nākamajam mācību gadam visās novada skolās, un tiek komplektētas klases.


The punishment sometimes don't seem to fit the crime.

Jautājums par medicīniskajām izziņām topošajiem pirmklasniekiem. Es paprasīju savas ģimenes ārsti, ko darīt, ja septembrī ir pirmā klasē, kas nepieciešams? Mūs pie sevis pierakstīja ģimenes ārste jūlijā beigās, neko neteica vairāk. Bet nav tā, ka visādi ārsti līdz septembrim jāapmeklē? Acu, ausu ārsts? Tur laicīgi jāpierakstās taču. Vai pietiek tikai ar ģimenes ārsta slēdzienu/izziņu pirmajai klasei?


Cibinja
Acu ārsts ir obligāti jāapmeklē pirms skolas,bet pie tā nevajag nosūtījumu. Variet pierakstīties un iet jau tagad!

Papildināts 12.07.2022 10:13:

Bet vispār-ļoti vēlu sākāt par to domāt! Vai tad dokumenti skolā nebija jāiesniedz jau pavasarī? Ā,vēl taču ir pote 7.g.vecumā,analīzes jānodod!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18428873