Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Klasiskā ģimnāzija

Meduza

Sveiki. Variet, lūdzu, aprakstīt šo skolu! To, ka skolotāji un bērni galvenokārt krievvalodīgi, zinu. Kā ar "iedzīvošanos" bērnam, kas krieviski nerunā nemaz? Saprotu, ka 7.-9. klašu posmā mācības latviski, bet tomēr. Varbūt variet pakomentēt?


Priekš kam jāsūta bērnu "krievu" skolā?

ka 7.-9. klašu posmā mācības latviski
Jā, ministrijas papīros.

Realitātē viss ir krieviski.

Četri vēji

segolena
Tieši šajā skolā? Vai tāds vispārējs novērojums?

Jo visā visumā - skola ir progresīva, direktors - gribošs darīt. Gan metodiski dara vairākas lietas, gan izcīna pārbūves/aprīkojumu. Un - galu galā arī valsts ģimnāzija pirms pāris gadiem kļuva.

Mani laikam vairāk uztrauktu mentalitātes atšķirības. Jo nu ir tie bērni savādāki, aktīvāki. Skolotāji arī ar nedaudz citu pieeju (neviens nepīkst par mājas darbu apjomiem u.c. lietām).


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt


Četri vēji Laikam Jūsu komentāru gaidīju visvairāk

Papildināts 05.06.2022 19:44:

Četri vēji Laikam Jūsu komentāru gaidīju visvairāk

Četri vēji
Vairāk vispārējs novērojums. Bet strādāju mazākumtautību skolā, tā ka zinu, kas iekšpusē darās. Bet protams, tikai priecājos, ja šajā konkrētajā skolā ir citādi.

Meduza
Lai arī kādā valodā notiktu mācības, komunikācija krievu bērnu starpā, protams, notiks krieviski. Ja bērns krieviski nerunā, nu...khmmm... es savam bērnam kaut ko tādu nenodarītu.

RudensRoze

Nez, kā pašai būtu ar iedzīvošanos japāņu kolektīvā, pieņemot, ka japāņu valodā nerunājat nemaz ?

Nupat iekš la.lv izlasīju minētās skolas direktora teikto, ka skolotāji nav gatavi mācībām latviešu valodā. Pieļauju, ka gan jau viņš zina situāciju labāk, un šoreiz Četri vēji būs bijusi pārāk optimistiska.


Četri vēji

Raidījumā viņš nerunāja tieši par savu skolu, bet gan par mazākumtautību skolu situāciju kopumā.

Šajā gadā būs daudz jaunu latviešu valodas mācību programmu mazākumtautību skolās - tur gan es būtu ļoti uzmanīga, jo skolotājiem nav pieredzes. Bet tur, kur šīs programmas tiek realizētas jau kādu laiku, ir pieredze un realitāte. Iemesls tam, ka šogad būs daudz, saistīts arī ar ukraiņu bērniem - viņiem no septembra atļauts mācīties tikai latviešu programmās (vai ukraiņu skolā, bet ne mazākumtautību).

Autorei varu ieteikt sazināties ar skolu un aiziet aprunāties - nu jau trakākās lietas ir garām, rīt pēdējais lielais eksāmens - ir iespējams aprunāties un dabūt priekšstatu realitātē.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429075