Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Klasiskā ģimnāzija

Meduza

Četri vēji
aprunāties un dabūt priekšstatu realitātē.
Ļoti šaubos vai šādi iegūs priekšstatu par realitāti, jo uz āru, īpaši svešiem, cenšas. Bet kad neviena nav, ir kas cits.

Bet aprunāties var.

Ja pareizi saprotu, runa par 7.-9. klases bērnu. Paziņa palaida meitu ģimnāzijā - tur ir citādi, jo jau samērā daudz latviešu un arī krievu bērni cenšas runāt latviski. Skola pagaidām viņiem ļoti patīk - mācības ir kvalitatīvas un klasesbiedri esot atsaucīgi, intrigu nav.

Taču 7.-.9. varētu būt cits stāsts.

segolena
Es laikam pārāk naiva, biju iedomājusies, ka mācības tomēr notiek latviski.

Tartu
Es kamēr tur nestrādāju arī tā biju domājusi.

Nespēju iedomāties kā pēc 3 gadiem notiks izglītošanās tikai latviski. Pedagogi nav gatavi, ne tuvu tam.

Četri vēji

Es kamēr tur nestrādāju arī tā biju domājusi.
Es tomēr vēlreiz atļaušos ierakstīties, ka nav korekti, nenosaucot skolu, likt visu pār vienu kārti, īpaši, ja rakstīts tiek vienas konkrētas skolas tēmā. Citādi lasītājs to attiecinās uz šo skolu, bet apgalvojums ir par citu (nav zināms, par kuru). Jā, zinu, ka problēmas ir, bet tad tās jāsauc vārdā nevis jāvispārina, jo zem vainošanas paiet arī tās skolas un pedagogi, kur viss ir atbilstoši.

Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Draudzenai abas meitas mācās un atnāca no ļoti latviskas pilsētas. Ir pat ļoti apmierinātas. Mācībām ir labs līmenis un klases biedri ir pat ļoti atsaucīgi. Abām meitenēm ļoti patīk.

Nav ko slēpt man bērns mācās jeb tikko beidza Salaspils pamatskolu, kas agrāk skaitījas krievu. Tagad katru gadu tiek atvērta viena mazākumtautības klase. Pilsētā runā, ka krieviska vide utt. Bērns gadu nomācījies nu nav tik traki. Bērnam skolotāja ir latviski runājoša un bērniem māca, ka runājam tikai un vienīgi latviski. Direktore var just, ka runā ar akcentu, bet man tas netraucē. Svin visus svētkus. Skaidrs, ka gan lielākās klasēs un gan jau savā starpā runā krieviski, bet kur tad tā nav.

Tas tā atkāpei par it kā krievu skolām.

Paldies par viedokļiem!

Jā, meitai ir izvēle, vai palikt uz 7. klasi Pierīgas vidusskolā, vai braukāt uz šo skolu. Protams, skola saka, ka nav problēmu ne mācību, ne komunikācijas ziņā. Tāpēc jautāju mammu, radinieku viedokļus. Esmu dzirdējusi, ka skola laba, bet komentāri (ne labi, ne arī slikti) ir ļoti, ļoti maz. Ir pieredze gan ar krievvalodīgiem treneriem, gan skolotājiem, gan grupas biedriem. Salīdzinājums ar "iemešanu skolā Japānā" nav īsti korekts

Papildināts 14.06.2022 23:56:

Papildinu: bērns gudrs, bet skola nemotivē censties un bērns slinko. Visus gadus ar savu "vieglo galvu" braucis cauri, tā arī punktiņus izvēlētajai ģimnāzijai pazaudēja. Uztrauc, ka paliekot esošajā skolā, tāpat turpinās.

Mizuno
Mazpilsētā tā varētu būt.

Rīgā ir cita situācija. Tiešām domājat ka pedagoģes, kas iet puķes pie Uzvaras pieminekļa likt, stundās runā latviski?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429075