Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Klasiskā ģimnāzija

Meduza

Ļoti laba skola. Saskarsme braucot ekskursijās ar šis skolas skolēniem. No 4-5 klašu grupas līdz pat 12. Latviešu valodas zināšanas "nepārbaudīju". Komunicējam krievu valodā. Bet bērni jn jaunieši labi runā angļu, vācu un kāds pat franču valodā. Attieksme pret pedagogiem... vēroju attiecības ceļojumos 7-8 dienu laikā, "cepuri nost".
Ir viens mīnuss. Trešdaļa jauniešu nesaista savu dzīvi ar Latviju. Pēc skolas absolvēšanas brauks uz citam valstīm. Vēsturiski-labi iestājas visās izraudzītajās augstskolās. Daudz runājām arī ar pedagogiem. Ir arī latvieši skolā. Vismaz latviski vārdi un uzvārdi.

ExCuca

jā, ir "latviešu" skolotāji un pat tādi, kas krieviski nerunā vispār un tādi paši arī bērni. Krieviski nerunājošie bērni savā starpā komunicē angliski. Mācības, protams, latviski, bet māc. gada sākumā mācību viela tika stāstīta gan krievu, gan latviešu valodā, ja skolotājs to uzņēmās. Izmantojot vārdnīcas stundu laikā.

kopumā, kā teicu iepriekš, skola laba, moderna, daudzi skolotāji jauni,

Papildināts 26.02.2023 11:24:

Precizēšu- krieviski nerunājoši bērni ar krieviski runājošiem komunicē angliski/vāciski. Komunikācija notiek!

Meduza
Hmm. Es dzirdēju sarunas krievu valodā. Visas 8 dienas. Bērnu ar latviešu vārdiem un uzvārdiem arī runāja krievu valodā.

Papildināts 26.02.2023 11:39:

Komunikācija, skaidrs, ka notiek.

Papildināts 26.02.2023 11:39:

Gan ar klases biedriem, gan skolotājām, gan mani. Mums bija viena sarunvaloda.

Meduza
krieviski nerunājoši bērni ar krieviski runājošiem komunicē angliski/vāciski. Komunikācija notiek!
Man arī gribas teikt Hmm.

Mana bērna klasē latviski nerunājošie ar krieviski nerunājošiem nekomunicē angliski vai vāciski. Krieviski protošie pārtulko no vienas puses uz otru. Tā gan nav Klasiskā ģimnāzija bet cita Rīgas skola.

Protams, sarunas krievu valodā ir! Un daudz. Bērni atrod veidu kā komunicēt, ja vēlas. Mana meita krieviski nerunā un nesaprot, līdz ar to reizēm citi klasesbiedri tulko. BET ar tiem pāris latviski slikti runājošiem bērniem, ar kuriem izveidojusies tuvāka draudzība, sarunājas angliski.

Upene

Meduza
Bet tas ir traki - bērni dzīvo LV un tik slikti runā valsts valodā, ka pat sadzīviski nespēj komunicēt.

Katram savs

Meduza
ar tiem pāris latviski slikti runājošiem bērniem, ar kuriem izveidojusies tuvāka draudzība, sarunājas angliski.
Par to vispār nav ko brīnīties - ja jau pat latviešu bērni savā starpā sarunājas angliski.

Vai kāds zina, cik liela daļa latviešu bērni ir Klasiskās ģimnāzijas klasēs? Intersē 7-9.klase. Tas vispār ir reāli - latvietis, pilnīgi nerunājošs krieviski, šajā skolā?

Lit33

man nav zināmi oficiāli skaitļi, bet varu izstāstīt par šī gada 7. klasēm. Ir 5 paralelklases, viena "neoficiāli" tiek saukta par latviešu klasi, jo tajā mācās, šķiet, 4 "latviešu bērni". Mans bērns krieviski nerunā un nesaprot. Pats sākums bija pagrūts psiholoģiski, bet tagad varu teikt, ka viss ir labi! Draugi ir gan "latvieši", gan "citi". Sarunājas latviski/angliski. Skolotāji ļoti labi, ir jaunie pedagogi, kas vismaz skolā sevi nostāda- es krieviski nemāku. Latviešu valodas stundām dalījums 3grupās (visas 5 klases sadalītas trīs grupās)

Papildināts 08.05.2023 22:25:

Mums bija grūti pieņemt lēmumu par mācībām šajā skolā, bet nenožēlo ne bērns, ne vecāki. Ir protams, pa darvas pilienam, bet katrā ģimnāzijā var atrast kaut ko, kas neapmierina vai varētu tikt uzlabots.

lietuts

Lit33
Vai kāds zina, cik liela daļa latviešu bērni ir Klasiskās ģimnāzijas klasēs?
Mēs bijām uzņemamo sarakstā un beigās atteicos. Kolēģes puikam šobrīd 7ā klasē trīs latviešu bērni, meita 9ā klasē, tur 1 latviešu bērns. Izlēmām, ka nelaidīsim savējo, labāk tad lai iet uz kādu spēcīgu vidusskolu. Dislokācijas ziņā tā skola bija laba, bet tieši bažas radīja krievvalodīgo pārsvars un bērns krievu valodu nezin.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429075