Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pirmklasnieka un vecāku darba apvienošana. Kā?

FirstAustria

FirstAustria

Pirmo reizi esmu nākamā pirmklasnieka mamma, bet man jau pirmais šoks un vēlos dzirdēt jau esošo/bijušo pirmklasnieku vecāku pieredzi.

Tātad stundas pirmajā klasē beigsies plkst.12.15, to uzzinot, man iestājas panika, jo tajā laikā es esmu darbā, tētis ir darbā, vecvecāku nav. Ok, ir pagarinātā grupa līdz 17tiem, bet tajā laikā mēs joprojām esam darbā.

Aizkriet uz skolu pēc bērna, aizvest mājas un skriet atpakaļ uz darbu? It kā jau nedrīkst atstāt mājas vienu 7gadnieku.

Kā Jūs tikāt galā ar šo, protams,.tie,.kam nav palīgu šajā jautājumā.

Paldies par pieredzi un ieteikumiem.

Kaapurs

FirstAustria
nav jau daudz variantu: vai nu kādam jāpamet darbs vai jāatrod aukle, kas izņem bērnu no skolas un pieskata, kamēr vecāki pārnāk.

FirstAustria
pierakstīju puiku visos sporta pulciņos, kādi vien iespējami, tādējādi pavelkot pagarināto grupu līdz 18. Kooperējāmies ar kaimiņu ģimeni, tā sadalot vadāšanu uz 2 ( meitas gadījumā apvienojām pūliņus ar klasesbiedrenes vecākiem). A ko. Visi grozījāmies, kā varējām.

Sliktākās ir pirmssvētku nedēļas un saīsinātās dienas, kad pagarinātā vienkārši nenotiek. Vot tad bija traki.

Ak, padoma nav. Es arī esmu panikā, kaut līdz skolai vēl daži gadi. Man jau ar diviem maziem bērndārzniekiem, kuri slimo reizi mēnesī un turklāt viens pēc otra, nevis abi reizē, ir mega grūti visu savienot. Paldies Dievam, ka šobrīd vīrs daudz "ņem uz sevis", ebt cik ilgi?! Darbs man no 9:00 - 17:30, bez jebkādiem variantiem. Arī priecātos dzirdēt, kā to var savienot. Jeb nevar

aija

Var, var, šī ir mūžīgā tēma vasarā pirms pirmās klases un ziemā, kad sākās panika "ko darīt ar garo vasaras brīvlaiku" Kaut kādi risinājumi atnāk katram. Kāds sarunā darbā, ka piemēram sāk stundu agrāk un līdz ar to beidz stundu agrāk. Viens vecāks aizved, otrs dodās pakaļ. Sarunā kādu vidusskolnieci/ku, kas gatavs aizvest atvasi mājās un sagaidīt vecākus. sameklē kādu kaimiņu pensionāri, kas gatava piehaltūrēt un atvest skolnieku mājās un vēl ar gardu zupu pacienāt. Sarunā ar kādu klasesbiedra vecāku un kooperājas. 2. klasē jau droši var doties pats, ja nav jābrauc ar entajiem transportiem. Risinājumi parasti atnāk, kad tie nepieciešami.

Jā, pareizi, bija arī vidusskolniece, kura veda 2reiz nedēļā uz mūzikas skolu. Paskat, kā viss aizmirstas.

Kad bērns gāja 1. klasē, tad strādāju maiņu darbu. Citu nedēļu man bija nepieciešama palīdzība savākt bērnu no skolas divas reizes, citu trīs reizes. Es maksāju attālam radiniekam ( pensionāram). Viņiem bija sava darīšana. Abi gāja staigāt, mājās kādas spēles uzspēlēja vai klavieres. Tā viņi arī sagaidīja, kamēr es atnāku no darba. Tāda savākšana turpinājās līdz pavasara brīvlaikam, pēc tam mans bērns teica, lai viņam nenāk pakaļ, jo visi klases bērni ejot paši mājās. Maza piebilde, mēs nedzīvojam Rīgā.

FirstAustria

Kārļa mamma
Bērns nebija noguris visu dienu pavadot skolā?

Papildināts 09.06.2022 11:53:

aija
Ak jā, vēl jau vasaras brīvlaiks, omes opji nav....

Bērns visu dienu pavadīs ieslēgts dzīvoklī, kamēr es darbā, kaut gan pēc likuma nedrīkst atstāt vienu līdz 14.g.v.

FirstAustria
protams, ka bija. Pagarinātā, manuprāt, vispār ir gatavās briesmas, lielākotiesu gadījumu nīkuļo bezgaisīga telpā vesels bars bērnu. Bet biju laimīga, ka vispār iedabūju viņu tur, jo viss bija atkarīgs no vecāka reakcijas, pirmajā vecāku sapulcē pagrābjot pieteikuma lapiņu pietiekami ātri- visiem vietas nepietika. Bet ok, tas bija sen, gan jau tagad cita pieteikšanās kārtība.

Bet skola vispār ir nogurdinoša.

Indza

kaut gan pēc likuma nedrīkst atstāt vienu līdz 14.g.v.
Kopš kura laika ir šāds likums? No 7 gadniem drīkst palikt mājās viens. Cik bērns (un arī vecāki) tam ir gatavi, tas ir cits jautājums.

The punishment sometimes don't seem to fit the crime.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429161