Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pirmklasnieka un vecāku darba apvienošana. Kā?

FirstAustria

Pēc likuma nedrīkst atstāt vienu līdz 7 gadu vecumam. To nosaka bērnu tiesību aizsardzības likuma 24. panta 6. daļa.

Pirmo mēnesi vadājām, pēc tam gāja viens pats bērns, skola tā atļāva, jo dzīvojam 5min gājiena attālumā. Pēc stundām bērns dzīvojas viens pats mājās, man gan ir prātīgi bērni. Pagarinātajā gan nekad neatstātu, tur tie bērni nīkuļo mazā telpā.

Tikko beidza pirmo klasi. Es vedu uz skolu. Vīrs izmainīja savu grafiku un iet uz darbu 6 un brauc bērnam pakaļ 15. Mums pagarināta līdz 16:20. Attālināts mācības vot, tas bija interesanti, jo skaidrs, ka viens pie datora nemacisies. Tad, kamēr stundas es kontrolēja zoom un mēģināju strādāt un pec tam braucu uz darbu. Palika vien uz 2 stundām. Bet tie garie brīvlaiki galvas sāpes. Pirmais ir oktobrī, tad Ziemassvētkos 2 nedēļas, tad februārī nedēļā, tad pavasara 1 nedēļa un tagad 3 mēnesi. Tagad ar viens tuse pa mājam, nu nav tā ka visu dienu es braucu pēc 8 prom un vīra ir 15 mājas. Omes un opji strādā. Nometnes ar nav opcija, jo viena nedēļa izmaksā ap 200 eur.

FirstAustria

Indza
Kapēc man bija pārliecība, ka līdz 14 gadiem nedrīkst atstāt vienu?

Papildināts 10.06.2022 13:11:

Mizuno
Man šis viss arī tagad grozās pa galvu....visi brīvlaiki....Kā? Kā mēs tiksim galā?

FirstAustria

Visi ir tikuši galā! Jūs neesat ne pirmie, ne vienīgie, kuri strādā un kuriem ir skolnieks!

Indza

FirstAustria
visi brīvlaiki....Kā? Kā mēs tiksim galā?
Paliks mājās un viss. Ko citu. Sākumā zvanīsieties 30x dienā, pēc tam pieradīsiet un būs viss ok.

Daudz atkarīgs no tā kāds ir bērns. Kad mūsu 14gadnieks sāka iet 1.klasē, pirmo nedēļu gan pavadīju viņu uz skolu, gan sagaidīju. Sākot ar otro nedēļu gāja un mājās nāca pats. Pastāvīgs un prātīgs bērns kam nav iebildumu būt vienam. Vasarā pirms skolas sākuma visu apkārtni kopā ar draugiem bija izmaluši, visi ceļi zināmi.

Ar jaunāko bija mazliet citādi, nebija tik droša un patstāvīga kā brālis tajā vecumā. Pandēmija un attālinātais darbs ļāva vairāk būt mājās, bet arī viņa 1.klasē no skolas mājās nāca pati, tāpat arī uz/no mākslas skolu kas netālu no mājām.

Pagarināto grupu nekad neesam izmantojuši. Omju/opju/aukļu nav.

The punishment sometimes don't seem to fit the crime.

FirstAustria
Nu nav jau īsti variantu. Sāciet jau tagad vasara atstāt uz stundiņu vienu,tas ilgāk un tā pamazām. Man nav nekas pret pagarinātājam, tāpēc atstātu tur, jo vismaz mūsu skolā, ja smuks laiks iet ārā un piens skolas ir laukumiņš.

Ir jau tā, ka te saka, ka gribas zvanīt ik pēc stundas, bet nu jāpierod jāzvana retāk. Piemēram, šodien es zvana un saka mammu gribu iet ārā, tad sāku aizslēdz durvis, paņem šoku un ūdeni. Pēc minūtēm par zvanu u prasu durvis aizslēdzi

Upene

Mūsu skolā sīčiem pagarinātā līdz 15.00, bet arī tad bieži - šodien skolotāji brauc ekskursijā, šodien īsā pirmssvētku diena, šonedēļ projektu nedēļa - bērni jāpaņem 12.30.

Man bērns papildus iet šaha pulciņā, flautu pulciņā, mākslas skolā. Jau tāpat ir daudz un tas tāpat neaizpilda visu laiku pēc skolas.

Mēs ar vīru kopš kovid sākuma strādājam attālināti un tas šobrīd arī ir vienīgais reālais veids tos skolas laikus pavilkt. Tie kas nevar, skatos, ka koopērējas kaut kā ar klasesbiedru vecākiem, bet tīri uz aizvešanu mājās. Sēdēt mājās vienam jau tāpat tad sanāk.

Astoņmizu zobgrauzis

FirstAustria
dažādi dara. Strādā pilnībā vai daļēji no mājām, sāk agrāk vai beidz vēlāk, lai kompensētu laiku, ko vajag, lai vadātu bērnu. Ja to nevar, tad meklē / algo palīgus. Arī maina darbu aiz tam, lai varētu visu samenedžēt.

pulciņi, nodarbības ir super, bet tad ir vēl jo vairāk jādomā, kā viņus turp nogādāt. Vai bērns nogurst - jā, bet, no otras puses, pagarinātajā grupā vismaz izpilda mājasdarbus. Manējam arī otrajā klasē reāli puse dienas brīva, mājasdarbu nebija daudz.

jā, nav nekādi 14 gadi te, tas ir kaut kādās ārzemēs. Te no 7. Protams, tāpat jāskatās, cik tas sīcis ir atstājams viens. Un kāds ir maršruts no skolas uz mājām - no kāda vecuma reāli ir droši bērnu laist pārvietoties vienu pašu.

Canta tu conmigo si quieres conmigo canta

Katram savs

FirstAustria
Kapēc man bija pārliecība, ka līdz 14 gadiem nedrīkst atstāt vienu?
Diespas, man 13 gadīgs ūsainis, nevaru iztēloties, ka es viņu pie rociņas vestu uz skolu.

Kaut gan dažās valstīs tuvu tam laikam ir - vai tik 12 gadi nebij augstākais slieksnis, kas dzirdēts.

Latvijā ir _līdz_ 7 gadiem, tātad, 7 gadnieku drīkst atstāt vienu.

Papildināts 11.06.2022 14:25:

Mēs 1. klasē ņēmām aukli, kas izņēma no skolas un aizveda mājās (mums skola nav gluži blakus mājai).

T.i., vispirms līdz kādiem 14 padzīvojās pagarinātajā, tad aizbrauc mājās, un tad pāris stundas viens. Mums pagarinātā bija nīkšana klasē, es to nespēju nodarīt savam bērnam.

Papildus dažas dienas sanāca ieriktēt skolas pulciņos.

Papildināts 11.06.2022 14:30:

Mizuno
Ir jau tā, ka te saka, ka gribas zvanīt ik pēc stundas
Ir whatsapp, ir aplikācijas, kas rāda, kur bērns - nav jau visu laiku jāzvana.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429161