Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai ir iespējams atbrīvoties no automātiskas sevis vainošanas?

martiniks

Tas ir ļoti neveselīgi, ja cilvēks neizvērtē savu vainas apziņu, bet visur uzreiz pieņem, ka pats pie visa ir vainīgs. Tas ir ļoti upuriski. Un tas noteikti neveicina cilvēka personīgo izaugsmi.

Abi grāvji ir pilnīgi nepareizi, gan tas, kuram nav savas vainas apziņas nekad, gan tas, kuri jau 'piedzimuši vainīgi ".

Saulziede
Citi cilvēki var speciāli izmantot tavu sevis vainošanu, lai tevi provocētu. Un tu vainosi sevi, nevis dosies uzbrukumā tam, kas izraisīja šo situāciju. Un viņš jutīsies nesodīts un provocēs nākošās situācijas aizvien bezkaunīgāk.

Meauk
Kādā veidā savas atbildības apzināšanās neveicina personīgo izaugsmi? Manuprāt, tieši pozitīvi, vienmēr zinu, ko daru nepareizi, ko uzlabot, ko nedarīt.

Papildināts 15.06.2022 09:36:

Rudā_
Es savu vainas sajūtu reti izrādu uz āru. Neredzu kā tas varētu mani provocēt.

Saulziede
Savas atbildības apzināšanās un pārlieku neveselīga vainas apziņa galīgi nav viens un tas pats.

Papildināts 15.06.2022 09:56:

Rudā_
Apkārtējiem ir ļoti izdevīgi un dikti ērti tādi cilvēki.

Meauk
Es gan uzskatu, ka tas ir viens un tas pats, tikai kā uz to skatās.

Saulziede
Automātiska sevis vainošana ir tieši tajā, ka cilvēks nemaz pat neizvērtē savu tiešo atbildību, bet jau a priori pieņem un jūtas, ka ir vainigs. Tā ir vainas apziņa bez objektīvas atbildības par to.

<cenzēts>

Komentārs neatbilda foruma lietošanas noteikumiem.

Pēdējās izmaiņas: NobodyIsPerfect, 15.06.2022 15:40.

Meauk
Nezinu, es tieši tavu formulējumu saucu par savu atbildību. Es vienmēr uzskatu, ja kaut kas nav tā, tad pati esmu ko nepareizi izdarījusi.

Saulziede
Manuprāt tu uzņemies pārāk daudz atbildības. Notiek tā kā notiek. Dažādu apstākļu un cilvēku rīcību mijiedarbības rezultātā. Var tak pāraustīt plecus un mierīgi dzīvot tālāk. Ko tas tev labu dod, ka vaino sevi?

Rudā_
Nez, nejūtos labi meklējot citu vainīgo un nešķiet pareizi uzgrūst atbildību citam. Labāk un vienkāršāk ir, ka viss manas rīcības rezultāts.

Saulziede
Nu tu, piemēram, vari rīkot nez cik smalkus dārza svētkus, bet ja uznāks zibens un vētra, tad svētki tā kā tā izjuks. Ko tad? Arī jutīsies vainīga?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429169