Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai ir iespējams atbrīvoties no automātiskas sevis vainošanas?

martiniks

Saulziede
Var jau dzīvot arī tā, ka vienmēr un par visu jūties vainīgs un vienpusēji atbildīgs. Ja tas apmierina, kāpēc gan ne.

Papildināts 15.06.2022 12:34:

Bet bieži vien ir objektīvas situācijas, apstākļi un arī citu cilvēku līdzatbildība.

Par tiem pašiem vadiem - nez kāpēc tos tomēr mēģina savākt un droši novietot, attiecīgi domājot par citu drošību, nevis izsviež pa ceļu, kur cilvēki iet, un uzskata, ka tas, vai kāds neaizķersies, nenokritīs, negūs traumu, būs tikai tā nokritušā cilvēka vaina. Tas ir galīgi garām, ja nokritušais vēl par to sevi vaino...

Rudā_
nu bet es nenopirku nojumi?!

Vētra aiznestu nojumi pa gaisu un tu justos vainīga, ka esi arī nojumi salauzusi. Un vēl varbūt par to, ka kādam viesim tā nojume trāpīja un uzsita zilumu.

Rudā_
Nu bet es tak organizēju. Ja tu ierastos uz svinībām, kuras rīko pasākuma organizators un nebūtu nojume, vai tā slikti nostiprināta utt. Tad ar tikai dabu vainotu?

Saulziede
Jā, protams, ka vainotu dabu. Force majore apstākļi. Ja saimnieki mani ieaicinātu nojumē, tad priecātos, bet ja nu ne, tad neko. Kas tik negadās. Skraidītu pa peļķēm un mierinātu sevi ar domu, ka salijusi kleita ir baigi seksīga...

Vispār neko nevainotu, nu kurš varēja paredzēt, ka tik burvīgā, saulainā laikā uznāks negaiss no skaidrām debesīm. Vienkārši tā reizēm notiek un viss, neparedzami.

dezavu, Rudā_

Nu nez, biežāk ir cilvēki, kuriem tik atrast to vienu, kurš ir vainīgs pie visa un izgāst savu žulti.

Saulziede
Bet tā jau viņu problēma, man tādēļ automātiski sevi jāvaino.

Papildināts 16.06.2022 07:01:

nav sevi

Saulziede
Nu neesi tak tāda zaķa dvēsele! Ja kāds uzdrošinātos vainot mani šādā situācijā, viņš daudz jauna par sevi uzzinātu. Man sāktos tie traucējumi no blakustēmas...

Bet kā ar situāciju, kur jūsu vēlmes nesakrīt ar cita gaidām? Es esmu tiktāl tikusi, ka varu savas intereses (vēlmes) nolikt pirmajā vietā, bet ja otrs ir tāds pasīvais agresors un manipulators, tad spēj man likt sajusties vainīgai (nu vai arī ne vainīgai, bet diskonfortā). It kā es saprotu, ka otrs jau var likt, bet no manis atkarīgs, kā jūtos, taču tas teorijā. Praksē ne vienmēr nostrādā. Un otrs, māc mani šaubas par to, kā neievelties otrā grāvī- proti, kādreiz varbūt vajag (vai nevajag) savas vēlmes ierobežot otra vēlmes dēļ. Jo tas taču arī būtu cilvēcīgi. Vai arī nē?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429169