Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Apsēstība ar ēdienu

Saulziede

Patricia L

Es gan laikam pēc savas būtības esmu frontes otrā pusē. Man patīk ēst un grūti atteikties no ēdiena. Uzreiz nepiekrītu, ka ēdu, jo nav nekā cita, ko darīt. Ir, bet darīšanas ir darīšanas, bet pusdienas pēc plāna

Vispār tas nāk no ģimenes. Vienmēr jāpaēd, svētki nozīmē pilni galdi, mūžīgi tika plānots, ko ēdīs, deficīta laikā medīts pa veikaliem ēdiens utt..

Un tagad arī, ledusskapim jābūt pilnam. Man tā ir, mammai tā ir un māsai arī.

Ja neesmu paēdusi, tad kļūstu nikna. Laikam kā atkarīgais.

Skauž tie, kas var atteikties no kūkas gabaliņa ciemos. Es gan pati to kūkas gabalu sev nepirkšu, bet ciemos apēdīšu divus.

Diētas vispār nav man. Jebkurš ierobežojums izraisa pretreakciju.

Tā kā atturēšanās man ir nesasniedzama pasaule.

ir dienas, kad kad neēd kārtīgi un arī nedomā par to, kad aizrautīgi kaut ko dari, vienkārši nav ēstgribas. Vēlāk gribas siltu un sātīgu. Zemeņu laikā 90% zemenes, ok auzu putra no rīta. Bērzu sulu dienas un citi sezonālie, tipa monodiētu piedāvājumi. Pašai liekas, ka organisms jūt un lietderīgi izmanto. Galvenais, vienkāršāk

Papildināts 14.06.2022 12:42:

Ne vienmēr ir izvēle. Ir taču visi tie draugi, kas followo man un ir tikai pieklājīgi viņus followot atpakaļ un tad gan man ir jāskrollo pāri kārtējam ēdienam.

haha, šis ir jautri

tu nevari neizvēlēties ig, tas ir nepieklājīgi

PelePele

Helsisms ir pārspīlēta veselīguma izpausme, prasība pēc tāda dzīvesveida, kas veselīgumu izvirza par dzīves prioritāti, tiecoties pēc iekšējas harmonijas, labsajūtas, ilgmūžības un laimes izjūtas.

Papildināts 14.06.2022 12:58:

tā ir slimība, tur apakšā ir arī bailes no neveselīgas ēšanas.

Sinate

Astoņmizu zobgrauzis
Ar veselīguma un pareizuma kultu, gan svaru "normas" robežās nenoturēt, jo to "veselīgo" arī viegli pārēsties.

Man izskats ir svarīgs, bet pieķeru sevi, ka pārāk bieži ieciklējos uz to cik daudz drīkstu apēst, lai noturētu esošo svaru un neapēstu par daudz.

Patricia L

Es varu svētkos atteikt kūciņai, bet tas nenozīmē, ka par to nesapņošu pēc tam. Labi zinot, ka ja apēdīšu kūciņu riskēju ar lieku tauciņu uzaugšanu. Kūciņa pie kūciņas noved pie plusiņa.

Papildināts 14.06.2022 13:07:

Sinate
Es gan domāju, ka tas veselīgās ēšanas kults ir tieši par notievēšanu. Ir pat tam vārds Ortoreksija. Cilvēki, kuri apsēsti ar ēšanu pareizi.

BonoN

Es esmu bijusi uz tievēšanas takas, biju tik ļoti ieciklējusies uz to, svariem, ēdiena gatavošanu, svēršanu, domāšanu par ēdienu, ko apēdu, cik daudz, ko gatavot, cikos gatavot utt. Nav tas veselīgi. Un bijusi pozīcijā, kad par daudz ēdu - pārēdos, jūtu ka vēders sapūties, grūti turpināt darbu, par daudz apēsts, svars nāk klāt, uzpampis no rīta no jaudīgām vakariņām...arī nav veselīgi.

Papildināts 14.06.2022 13:20:

Šobrīd dzīvoju ar šeit minēto domu, ēdu lai dzīvotu, lai vēders neburkšķ un arī nepārēdos, tas man veiksmīgā kārtā padodas dabiski, bet man nav foršā caurbiras ģenētika (to man piedēvē), tu jau nevari palikt resna. Oi, galīgi nē, es vienkārši mazāk ēdu

Patricia L

Saulziede
Nu, bet es par to arī runāju, ka ES nevaru atteikties no tās kūciņas, jo bauda no tās lielāka nekā domas par tauciņiem. No otras puses, tā arī ir apsēstība baidīties, ka uzresnēsi. Un kūkas jau neēd katru dienu. Vismaz man nav tāds piedāvājums. Pati sev nepirkšu un uz kafe neiešu.

teeja_bez_bulcinjas

Es no tiem, kas ar ēst gatavošanu baigi neaizraujas, bet sekoju vegānu grupām FB un man patīk tās ēdmaņbildes.

Tak riktīga māksla!

Tik interesanta ēdmaņa un, lielākoties tik smalki nobildēta, ka nevaru saprast- tā tagad visi, izņemot mani māk? (nu tur nogriež gabalu cepeša, mākslinieciski apkaisa ar drupatiņām un puķītēm... Tāda klusā māksla)

Gan jau arī gaļēdāji tā māk un dara, bet - nav aktuāli.

Papildināts 14.06.2022 13:57:

*klusā daba

es arī kādreiz biju no tām, kam grūti atteikties no kūciņām, bet ar laiku radās klikšķis, ka nekāda lielā bauda no ēšanas man nav. drīzāk tāda gandarījuma sajūta sevi apbalvojot ar kaut ko tādu, kas ir universāli atzīts kā bauda un svētki. kopš tā laika kūkas tikai tad, kad reāli prasās kaut ko saldu un ir svētki. gandarījuma sajūtu rodu ar citām metodēm. varu ēst vienu un to pašu ēdienu nedēļām no vietas, taču uztura dažādības labad piespiežu sevi ik pa laikam mainīt savu ēdienkarti. nealkstu iepazīt jaunas garšas.

Es pie tiem, kam pilnīgi vienaldzīgas citu ēdienu bildes. Nav saprotams kādēļ cilvēki to liek citu apskatei pārliecināti, ka visiem interesēs. Vienmēr tinu pāri.

Bet jā, piekrītu ļoti daudziem ir sarežģītas attiecības ar ēdienu. Tādēļ jau ir tie daudzie izaicinājumi, diētas tādas un šitādas, vesela industrija strādā un pelna miljonus.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429259