Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Apsēstība ar ēdienu

Saulziede

Babs

Man ļoti patīk gatavot, ir pavārgrāmatu kolekcija, visādi rīki, uzpariktes. Parasti jau iepriekš domāju, ko tādu garšīgu un skaistu gatavošu nākamajā ēdienreizē. Tagad, piemēram, ir vista un cukīnī, jāizštuko vakariņas, lai pagatavotais atbilstu maniem standartiem par to, kādam jābūt ēdienam no visiem aspektiem, plus vēl tas, ka atvase cukīnī neēd, bet vīram vajag kārtīgu gaļas porciju Un jauns čuguna katls, kuru tik ļoti gribas izmēģināt. Un man patīk šādas pārdomas un plānošana. Varēšu gulēt higiēnista krēslā un plānot vakariņas Vai tā ir apsēstība ar ēdienu?

Life is hard but, thankfully, short

viedaminka

Ēstgatavošana ir viens no hobijiem. Nosaukt to par apsēstību vai slimību ir nepamatoti. Vai cilvēkiem, kam patīk ceļot un publicēt ceļojumu bildes, arī piemeklēsiet diagnozes?

Bilžu publicēšanai soc.medijos ir komunikācijas funkcija, tā ir iespēja atrast domubiedrus, kam līdzīgas intereses, lai kaut ko darītu kopā, parunātu vai saņemtu atzinību. Patoloģija drīzāk ir sekošana IG cilvēkiem, ar kuriem nav kopīgu interešu. Nespēja viņus atsekot un tikt galā ar situāciju.

Kādi, jūsuprāt, ir normāli un pieņemami hobiji?

Kamerona

Oj .. man ne tikai IG bildes patīk, bet vnk nevaru acis atraut un reizēm pirms miega kā miega zāles ir skatīties kā citi ēd. It sevišķi sas-asmr jūtūbē.

Laikam galīgi ku kū esmu, bet neesmu, ja būtu tāda vienīgā, tad tas konts nebūtu tik populārs

Vislabāk man patīk skatīties, ja esmu uz diētas. Gandrīz kā pati būtu paēdusi Jo vislabāk patīk skatīties tie ēdieni kas garšo. Tie kas negaršo (saldumi-izņemot gumijkončas) pat tā kā šķebina Bet kad ēd visus tos lobsterus, lašus, fāstfūdus...mmmm...

Papildināts 14.06.2022 15:06:

Vai tiktokā tos ķīniešus kas ēd. Vai tie ir japāņi..koreieši... es viņus neatšķiru. Kad sukā iekšā cauraudzīšus

Patricia L

viedaminka
Tie ir Tavi asmr trigeri Es savukārt tos video šķiru prom, jo pretīgi. Man patīk make-up asmr. Toč dīvainītes.

Es gribētu, lai man būtu pofig uz ēšanu. Tieši uz ēšanu, jo gatavot nepatīk, ko citi ēd un bildē nepatīk. Un neesmu pat gardēdis. Varu, piemēram, kaut katru dienu ēst omleti ar dažādām piedevām un vistas zupu. No saldumiem, cepumus.

Es arī no tiem kas nezina kā pareizi ēst. Vai nu pārēdos vai esmu uz diētas. vidusceļa nav, jo man nav sāta sajūtas. Ēdu aiz garlaicības, apēdu emocijas. Esmu apsēsta ar domām par ēšanu.

Papildināts 14.06.2022 15:20:

Es arī no tiem kas nezina kā pareizi ēst. Vai nu pārēdos vai esmu uz diētas. vidusceļa nav, jo man nav sāta sajūtas. Ēdu aiz garlaicības, apēdu emocijas. Esmu apsēsta ar domām par ēšanu.

Babs
Tavā gadījumā tā noteikti nav apsēstība ar ēdienu, tas ir tavs hobijs un aizraušanās.

Papildināts 14.06.2022 15:23:

Man tāda plānošana izpaužas ar sastāvdaļu aprēķināšanu, cik daudz drīkstēšu apēst, ja vakariņās būs vista ar cukini vai maz drīkstu apēst pusdienas, varbūt jāizlaiž, lai sakrātu kalorijas vakariņām. Beigās vistu izņemtu un būtu tikai cukini, jo vista, īpaši ar ādu ir kalorijām bagātāka par cukini.

Kamerona

Man liekas, ka apsēstība ar ēdienu var būt dažāda. Katrs saprast to savādāk.

Kādam tas būs, ka līdz sīkumsm saservēs traukos. Ala augstākā virtuve!

Citam vienkārši ēdienatkarība. Citam bail ēst.

Visas savā ziņā ir apsēstības, ja kaut kādā ziņā jau sāk traucēt ikdienā. Varbūt pat ne traucēt, bet ja lielu dienas daļu domā par ēdienu. Jebkādā sakarā. Nu es šeit protams nedomāju kaut kādu āfrikas bērnu, kurš vienkārši aiz bada par to domā.

Gisi.
Man arī ir līdzīgi, jo sāta sajūta ir, bet nevaru apstāties ēst un tik turpinu, līdz jau atpakaļ nāk, bet nu ja kunģis pilns, barības vadā vieta vēl ir . Pēc tam uz dažām dienām saņemos un ēdu normāli, līdz ir kāds trigers un noraujos.

Man trigers ir IG, veikalu reklāmu bukleti un vispār aiziet uz veikalu un ieraudzīt gardumus uz atlaidi.

Kamerona

Es pati esmu ēdienatkarīgā.

Kā jau jebkuram atkarībniekam reizēm to izdodas uzvarēt, bet šeku reku nākamajā dienā tā ir atkal klāt. Ņemot vērā, ka ēdienu nevar izslēgt pilnībā kā citas atkarību izraisošas vielas, tad nākas cīnīties.

Papildināts 14.06.2022 15:31:

Saulziede
Tieši tas pats.

Man trigeris ir emocionālais fons.

Kamerona
Izslēgt jau var, bet tā jau saucas Anoreksija, kas arī ir ēšanas traucējumi.

Papildināts 14.06.2022 15:59:

Man emocionālais īsti nav trigers...vismaz parastajā izpratnē. Man vairāk ir gribu jo gribu un vis, kā mazam bērnam. Tad arī cīnos ar savu iekšējo bērnu, ka nu nevajaga apēst visu ruleti vai visu čipsu paku, vai viau cepumu paku utt. Nekur jau tie gardumi nepazudīs, bet nu liekas, ja neapēdīšu visu, tad pēc 5 min nekā vairs nebūs smieklīgi pašai, ka netieku ar sevi un tādiem sīkumiem galā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429259