Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Apsēstība ar ēdienu

Saulziede

Vidēji sievietei 1600 - 1800, vairāk pie slodzes. Bez iemesla nav jātiek zem 1600, lai var normāli tērēt bez vielmaiņas B plāna

a, jā, grūtniece un pie laktācijas ēd par diviem, lieliem cilvēkiem vajag vairāk, plānie caurbiras var stumt cik grib ... zināmi mīti


Beatrise11

PBerzs
Tie ceptie pāri palikušie pelmeņi garšīgi sanāk, kad viņus otrā dienā pasutina diļļu krējuma mērcītē. No manējiem tikai vecākais dēls ēd ceptos. Ja viņam paliek pāri, tad es sev šitā pagatavoju un ir ņamma.

Beatrise11
nē, tas nav ok 2. dienā. Ne ceptā, kur nu vārītā variantā. Dabīgu produktu var atsildīt, bet, ņemot vērā pildījuma masas sastāvu... atsildīts pusfabrikāts nav labi. Aromāts nav labs. Ticu, ka ar diļļu mērci visu ko var apēst, vai vajag?

Papildināts 18.06.2022 14:54:

pelmeņi ir rezerves ēdiens. Kā vraps no benzīntanka

Beatrise11

Nezinu, mēs Lidiņa pelmeņus pērkam. Nekā briesmīga tur ir kā nebija sastāva ziņā.


jo jāizēd taču tukšs šķīvis.
Atceros kaimiņienes (jau 80gadnieces) stāstīto - viņas māsa bērnībā bijusi īsta ņerga - vienmēr atstājusi vienu kartupeli uz šķīvja, nevarējusi apēst. Viņa (kaimiņiene pati) vienmēr izēdusi tukšu šķīvi.

Nesen redzēju šo māsu - atšķirībā no kaimiņienes viņai nebija nekāda liekā svara.

Un starpība varbūt ir tikai viens kartupelis katrā ēdienreizē 80 gadu garumā...

Monday, patiesiba ir nerga, jo kara un peckara laika ar edienu daudziem bija slikti, apsmurgat ksrtupeli, kuru pec tam izmet ara? Ta vieta vnk panemt un uzlikt uz skivja mazak nevar?

Riparia

Mēs ceļojumā, Somijas kempingā uzdūrāmies uz diviem krievu baikeriem, ikdienā St. Pēterburgas ēdināšanas iestāžu blogeriem. Pie ugunskura vakarā papļāpājām. Viņi šausminājās par mūsu nacionālajiem ēdieniem. Pelēkie zirņi ar speķi vēl ok, bet kefīru/ rūgušpienu raut virsū? Kas ar jūsu vēderiem pēc tam notiek? Un tas kartupelis ar siļķi arī vēl saprotami, bet, kakova hrena biezpiens tur dara? Un tad, viens no viņiem pastāstīja stāstu par mūsu šprotēm. Kaut kādā Krievijas glubinā savākusies kompānija uz pasēdēšanu ar šņabīti, mūsu šprotes, protams, galdā. Nākamajā dienā viens no viesiem pieslejas, iedzer ūdeni no krāna (es pat iztēlojos, bezpiedurkņu maikā un pumpainos bokseršortos) un izdomā arī pārpalikušo šprotīti uzkost. Nozelē vienu, norij otru, izrij visu bundžu, un tikai tad nāk apskaidrība, ka tās nav nekādas šprotes, bet izsmēķi, eļļā nogremdēti. Tas čalis vēl tā retoriski, šī stāsta galā pajautāja: "Vi predstavljajete, na skoļko nasiščennij vkus u vaših šprotikov?" A, morāle nekāda, tikai pastāsts par ēdienu.

Morāle - nada menše pic

PelePele

jā, krievi daudzus mūsu ēdienus nesaprot. Man ļoti garšo dārzeņu piena zupa un klāt piekost siļķīti vai ceptu speķīti. Viens krievs domāja, ka es par viņu ņirgājos, kad šito stāstu. Tāpat viņš nebija redzējis štovētus skābos kāpostus ar ribiņām.


Katram savs

Pelēkie zirņi ar speķi vēl ok, bet kefīru/ rūgušpienu raut virsū?
Gan jau tie kaut kādi jaunmodīgie blogeri, kas tikai smalkos Airopas ēdienus pazīst. Padomju stolovajā kefīrs bija standarta uzdzēriens - gan jau ka visā padomju savienībā vienādi, pēc gostiem.

Papildināts 18.06.2022 18:34:

PelePele
Toties daudzi latvieši nesaprot krievu okrošku - auksto zupu ar kvasu.

Papildināts 18.06.2022 18:37:

Pelēkie zirņi ar speķi vēl ok, bet kefīru/ rūgušpienu raut virsū?
Labi, bet kurš no mums bieži tā ēd? Mūsmājās zirņi tiek vārīti uz Zsv un nedaudz, un nekāds kefīrs netiek dzerts virsū. Siļķi ar biezpienu reizēm ēdam, jo vīram garšo, sakņu piena zupu - ārkārtīgi reti un bez siļķes.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429259