Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Apsēstība ar ēdienu

Saulziede

Kamerona

Kamerona Izslēgt jau var, bet tā jau saucas Anoreksija, kas arī ir ēšanas traucējumi.
Nevar jau domāts=nedrīkst. Kaut gan viņi jau kādu salātlapu apēd pa retam.

Bet Anoreksija jau pārāk smags stāvoklis.

Te jau vairāk apsēstība.

Lai gan konvulsīvā pārēšanās ari nekas normāls īsti nav.

Man emocionālais īsti nav trigers...vismaz parastajā izpratnē. Man vairāk ir gribu jo gribu un vis, kā mazam bērnam

A kāpēc lai nebūtu emocionālais? Nejau rij tikai uz krenķiem. Emocionālais fons ir dažāds. Var tā labi uzēst ari uz priekiem Ēšana jau vispār ir dzīves bauda... citam pietiek ar mazu, citam vajag vēl un vēl

Patricia L

Jā, un ēdienam nav žēl naudu, jaunām kurpēm ir. Nu man nav nekāda emocionālw fona. Nu vismaz acīmredzama. Gan jau pssihologs aizraktos Man tieši, kad problēmas, neko nevaru ieēst. Kad viss labi, ēdu. Nav tā, kā filmās, dīvānā ar saldējuma turzu rokās. Es neēdu visu laiku, ir noteiktas ēdienreizes, bet porcijas krietni par lielu. Un tad vēl, nevaru vienkārši padzert tēju, kafiju vai iedzert vīnu, vajag "uzkodas".

vilks

Domāju, ka ēšanas traucējumi ir vai nav neatkarīgi no tā, vai cilvēks grib būt tievs vai negrib. Tikai tam, kurš grib būt tievs, tas rezultējas pārmērīgās rēķināšanās, tam, kuram vienalga, visdrīzāk tie rezultējas svara pieaugumā, kas ar laiku kļūst neveselīgs. Pirmajam ir drusku labāk fiziski, jo pārmērīgs svars ir kaitīgs pats par sevi. Otrajam varbūt vieglāk psiholoģiski, jo mazāk iespringšanas.

Īstenībā laikam mūsdienās pat ir teorija, ka visas atkarības (t.sk. atkarība no ēdiena) ir ļoti radniecīgas. Ja esmu pareizi sapratusi, tad par to ir grāmata "Pieaugušie bērni". Nu un ja cilvēkam ir atkarības (jebkādas) pazīmes, tad kaut kas ar to jāiesāk.

Man nav 100% veselīgas attiecības ar ēdienu, bet nu cenšos sevi pieskatīt, lai nav neviena galējība.

'If you don't know where you are going any road will get you there.' (c)

Kamerona

Tikai tam, kurš grib būt tievs, tas rezultējas pārmērīgās rēķināšanās, tam, kuram vienalga, visdrīzāk tie rezultējas svara pieaugumā, kas ar laiku kļūst neveselīgs. Pirmajam ir drusku labāk fiziski, jo pārmērīgs svars ir kaitīgs pats par sevi. Otrajam varbūt vieglāk psiholoģiski, jo mazāk iespringšanas.
Nez, nepiekrītu. Tas pārklājas. Ne vienmēr kalkulētājs ari paliek tievs.

Biežāk resnie lielāki kalkulētāji, tikai diemžēl viss kā pa kalniem. Kalkulē, pārēdies, kalkulē, pārēdies. Pofiga periodi mijas ar kalkulēšanas periodiem.

vilks

Kamerona
Kalkulē, pārēdies, kalkulē, pārēdies. Pofiga periodi mijas ar kalkulēšanas periodiem.
Tas laikam viens no nelāgākajiem variantiem.

'If you don't know where you are going any road will get you there.' (c)

Kļavaslapa

Es vairāk apkārtējos redzu, ka apsēsti ne ar diētām, bet ar dzīšanos pēc īpašiem produktiem, nu tur Maximas poļu krējumu neēdīs, ēdīs tikai kaut kādu viena Latvijas ražotāja krējumu, kūku nevis nopirks veikalā, bet dzīsies uz kaut kādu konditoreju blakus pilsētā. Katru vakaru stundām jātaisa kāds ēdiens, jo pa vienkāršo neēdīs, atsildītu neēdīs utt.

Kaut gan zināmā mērā apskaužu, ka cilvēkiem tik daudz laika un enerģijas ņemties ap ēdienu. Varu paēst pa vienkāršo- cepti kartupeļi, olas, maltās gaļas mērce...

Kļavaslapa es arī daudz labprātāk gurķu salātus ar rupjmaizi paēdu nekā dzenos uz kaut kādu izslavētu ēstuvi vai jūsmotu par sarežğītu ēdiena recepti, kur sastāvdaļu plānošana vien izsmeļ visu manu enerğiju. un īstenībā jo vienkāršāk, jo garšīgāk...

solar wind

Reali esanas traucejumi ir anoreksija, bulimija un kompulsiva paresanas. Nav ko visadus postinus neta lasit ar nepareiziem aprakstiem.

https://www.spkc.gov.lv/sites/spkc/files/content/esanastraucejumi_148x210.pdf

Kur tad ir robeža starp diētu/tievēšanu un ēšanas traucējumiem.

Dieta/tievesana ir racionali pienemti lemumi, kurus var kontrolet un partaukt, esanas traucejumi ir psihsikas kaites.

Vai tiešām ir tā, ka vairums tievētāju ir apsēsti ar domām par ēdienu?

Nevaru teikt par visiem, bet kad es biju uzsedusies uz 4 nedelu tievesnas progrmammas, ediens bija viss, par ko domaju un runaju kad beigsu so kursu un beidzot varesu est....sasliku, marinetus gurkus un sampinjonus, vinogas...mmm utt.

PelePele

Man ir žēl "apēst naudu" un slinkums ņemties ar grāpīšiem. Tas problēmu atrisina automātiski.

Papildināts 14.06.2022 19:51:

un vēl jau tā paika jānopērk un jāstiepj mājās, nu i napig!

Es ēst gatavošanu uzskatu kā mīlestības izpausmi pret sevi un ģimeni. Un man nav žēl sevis dēļ pacensties un pagatavot ko sevišķu. Tas man sagādā daudz lielāku prieku nekā jauna somiņa. Kaut kā jau sevi jālutina. Nevar tak izmest naudu par krēmiem utml. Figņu. Bet jāēd it tāpat. Kāpēc gan neēst garšīgi?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429259