Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai izdosies fundamentāls " psiholoģiskais" remonts ?

zilas_debesis

Spulgacite

Mums ir līdzīgi. Ir lauku māja, zeme. Mājā dzīvo vecāki ar jaunāko māsu un viņas bērniem, kā arī mājas otrā pusē - jaunākais brālis, kurš ir veicis kosmētisko remontu. Dzīvo diezgan saspiesti. Mēs ar otru brāli esam izremontējuši saimniecības ēku, kuru izmantojam vasaras atpūtai. Taču vecāki, īpaši mamma neiespringst uz mājas atjaunošanu, un jebkuru mūsu ieteikumu uzņem kritiski. Jāsaka, ka atjaunošanai vajag lielus līdzekļus, pagaidām tik daudz nav. Mēs ar vīru esam izlēmuši, ka celsim savu māju, ja gribēsim.

Papildināts 18.06.2022 11:15:

Es ieteiktu investēt tikai tad, ja nav konfliktu ar senčiem un, ja ir pārliecība, ka pašiem būs iespēja dzīvot tajā mājā.

Laikam idejiski ir bauslis aktuāls, ko savulaik teikuši vec- vecvecāki: tas visiem bērniem, kopādzīvošanai. Bet nav bijis noteikts, ko drīkst un ko nedrīst mainīt, pārdot, dalīt utt. Un jaunākā paaudze dzīvo tādā dīvainā pieņēmumā, ka vec-veco teiktais ir iededzināts uz mūžiem un nav apspriežams??

Tieši tā, pareizi saki - kolhozs. Kā zināms, kopus cūka nebarojas. Kamēr nebūs viens konkrēts īpašnieks, kurš būs spējīgs veikt tās pārmaiņas, nekas tur nebūs. Komunaļņiks un viss. Kad sāksies mantojuma lietas, tad vispār viss sitīs augstu vilni. Šie tik ziediņi, ogas vēl priekšā.

Kad sāksies mantojuma lietas, tad vispār viss sitīs augstu vilni. Šie tik ziediņi, ogas vēl priekšā.
Tur nav risinājuma. Jāremontē tikai tas, kas brūk, kamēr vecvecāki šajā saulē.

Tieši tā. Kad māja būs mantojama, tad pēc lielā mahača tas, kuram tā tiks, arī varēs pēc sava prāta un saprašanas sākt saimniekošanu.

Ja vairāki bērni mantos, tad būs vairāki īpašnieki, domājamās daļas. Ja neviens nepiekāpsies vienam par labu, tad tāarī turpināsies. Tās vecāku iedomas, ka bērni draudzīgi ar savām ģimenēm roku rokā apsaimniekos ir tāda ilūzija.

dezavu
Ja vecāki nebūs bijuši pietiekami gudri (novēlot īpašumu vienam) tad brāļiem māsām jābūt gudriem un jāatdod vai jāļauj izpirkt mantojumu tam, kurš spējīgāks saimniekot. Citādi jā - tādā pašā garā arī turpināsies.

Testamentā jau var novēlēt vienam, bet tad tam vienam jāizmaksā viņu daļa pārējiem. Ja jau tagad nav naudas remontam, kur tad būs ko izmaksāt. Slazds tas ir jebkurā variantā.

Es to mazbērnu vietā nelolotu cerības un negandētu sev dzīvi, ietu dzīvot atsevišķi.

Izskatās, ka šībir situācija, ka dzimtas māja ir kā nervu bendēšanas iestāde, nevis mierā oāze. Uun tie nav reti gadījumi, diemžēl.

Gudri tie, kuri no tā tiek ātrāk prom. Kuri iestrēgst - ar tiem ir cauri, diemžēl.

Ja pat nespēj savā starpā izrunāties un nonākt kaut līdz - tagad neko nedarīsim, bet katrs var savu istabu, cik līdzekļi atļauj, uzfrišināt; tad tur nav ko cerēt uz vēlamu rezultātu un plaukstošu māju.

Beatrise11

Tur vienkārši jābūt vienam cilvēkam, kurš uzņemas iniciatīvu un rīkojas. Un pārējiem jāsamierinās.

Mēs savu lauku īpašumu sakārtojām, pārdodot blakus esošo īpašumu. Tagad viens no pagasta sakoptākajiem īpašumiem.

Meauk
Tā arī tagad ir. Ir ļoti daudz enerģijas ieguldīts ārējās vides uzpošanā, lai ir , kur aci piesiet vasarās, daudz puķu, zāliens, utt. Bet gadi pagājuši, un cilvēki saprot, ka arī ārpuses uzturēšana prasa baigos iekšējos resursus. Un, ja ir māja, kurā iekštelpās nav kur omulīgi atpūsties , tad viss iet uz īso. Es to izturēt nevarēju jau sen, man gribas māju kā miera oāzi, bet citi ģimenes locekļi agrāk vispār atteicās ieklausīties, jo mans redzējums bija nepopulārs

Papildināts 18.06.2022 12:35:

Beatrise11
Dzimtas mājas piemērs rāda, ka jàmācās no kaut kā atteikties un salikt prioritātes, lai iegūtu maksimālu labumu. Atteikties no kaut kāda īpašuma daļas- pārdot vai izcirst vai tamlīdzīgi, lai būtu līdzekļi, ar ko sakārtot pamatus ērtai dzīvošanai

Papildināts 18.06.2022 12:38:

Es redzu, ka no visa ir par daudz, katrs kaut kādu savu nišu atradis, kur darboties- un tas būtu ideāli, ja māja būtu ērta visiem cilvēkiem. Bet tagad ir nepadarāmu darba kalnu slogs, visi rīvējas un rūgst apkārt

Papildināts 18.06.2022 12:40:

Ir viens cilvēks, kurš ir ar mieru uzņemties atbildību, bet ir bailēs no tā, kā šie reālie darbi un pavērsieni līdzšinējā rutīnā tīri fiziski atainosies vecvecāku veselībā....

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429357