Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai izdosies fundamentāls " psiholoģiskais" remonts ?

zilas_debesis

Vispār tur diezgan neapskaužama tā situācija. Īpašums liels, viss prasa kopšanu, uzturēšanu. Gan mežš, gan dārzi, gan pļavas. Visi noveco un mazbērniem nav īpašas izvēles kā turpināt to nebeidzamo darbu apli. No vienas puses izklausās tik romantizēti skaisti - dzimtas īpašums, no otras - vergošana.


Taaapati

Manuprāt tieši apskaužami un apsveicami ka vecāki ir sagādājuši, un atstāj kaut ko jaunajai paaudzei.

Taaapati
Ja jaunajai paaudzei ir kādas izvēles iespējas, kā šeit redzams, to nav. Ir vienīgi veco ilgas un cerības, ka viss tā arī pa vecam funkcionēs tajā kolhozā.

Astoņmizu zobgrauzis

Izlasīju visu. Kamēr vecāki tur ir un jūtas kā saimnieki - bezcerīgi. Šito redzēju savā ģimenē.

Vai vispār īpašumu var apsaimniekot un apdzīvot vairāki - var, bet uz to saimniekošanu tad jāskatās kā uz biznesu, jāsaorganizē jēdzīgs lēmumu pieņemšanas mehānisms.


Canta tu conmigo si quieres conmigo canta


Undomiel

Taaapati
Manā ieskatā vecā paaudze ir sagādājusi un atstājusi jaunākajai problēmas. Jo Astoņmizu zobgrauzis saka pareizi - šādai lietai jāpieiet kā biznesam, bet tie ļauži pat nevar gadu desmitiem izlemt, ko un kā ar sienām darīt, kur nu vēl kaut ko vairāk.

Mazinjaa

Ak,zināma situācija. Ar vīru bijām gatavi ņemt kredītu mājas remontam,paši tur dzīvot uz vietas,uztaisīt vannas istabu,maju siltināt,uzturēt,lai neaiziet bojā un vecvecāki varētu nākt kā līdz šim uz māju un rušināties dārzā (jo tas ir tas,ko viņi pamatā tur dara). Pēc ilgām sarunām ielikām logus,uztaisījām mazliet kosmētiko 2 istabās. Ar to tas beidzās,jo runas apstājās. Mēs izvācāmies un tagad tur reti pat aizbraucam. Māja ar laiku droši vien nevienam nebūs vajadzīga un pavisam paliks ikdienā neapdzīvojama,sapūs.

Mans secinājums- jēga remontēt un ieguldīt līdzekļus nebija. Veci cilvēki liekas dažreiz tiešām nesaprot,ka īpašums ir jāuztur,nevis jāaizlaiž..

Papildināts 21.06.2022 12:00:

Jau tagad jēgu remontēt neredzam,pat ja īpašums paliktu mums. Pārdotu un viss. Jo māja principā jājauc nost,jāliek virsū jauna,ja kādam būtu tāda vēlme.

Inese_V

Es bēgtu no turienes pēc iespējas ātrāk, ja kaut kas man paliktu mantojumā, tad pārdotu savu daļu tam, kurš piedāvā visizdevīgāko summu un, lai palicēji tiek galā paši.

Mani dzimtas mājas neuzrunā, mums ar ir viens īpašums, kuru pagaidām nevar pārdot, savadāk vecākā paaudze vēl dzīva, savādāk tas "iedzīšot kapā", tad nu, kad tas kaps pats pienāks, tad arī viss tiks pārdots.

Nesaprotu to ņemšanos un dalīšanu, nekad NEKAD nebūs visi apmierināti, ja daudzi saimnieki, kam tas viss, dēļ tradīcījaām, atmiņām mistiskām? Tāpat nomirsim un kapā nepaņemsim to visu.

Papildināts 24.06.2022 10:26:

Tāpat nekad nesapratīšu, kad cilvēki pieķeras lietām, vecās kundzītes nevar no savām visām nevienam nevajadzīgām mantām tikt vaļā. Īpaši ir jautājumi - ko jūs ar šo visu darīsiet pēc manas nāves. Nu visu prom un remontu taisīsim, miskastē vai labdarībā, VISU, ĀRĀ.

Mazinjaa

Inese_V
Piekrītu,ka ir traki ar to bez maz vācēja sindromu veciem cilvēkiem..pie katras lietas piesien sentimentu. Diemžēl ar to jāsamierinās un viss. Veci cilvēki bieži nenormāli nolaiž īpašumus,jo pat sakārtot negrib,izmest veco,kārtīgi iztīrīt un izremontēt.

PelePele

Mazinjaa
un ko darīt ar tiem vecajiem cilvēkiem?

Papildināts 24.06.2022 13:15:

Pateikt, ka Tu esi vecs, līdz miršanai, esi tik saprotošs un izmet visas savas mantas?


magoņmaizīte Berta

Vispār jau būtu prātīgi - īpaši, ja mantām tiešām ir ne tikai sentimentāla vērtība, bet tuvākie mantinieki - no Visu Ārā Metēju sugas. Pameklētu, vai dzimtā nav kāds pētītājs un albumus viņam, kaut ko muzejam, kaut ko nonestu uz antikvariātu, kaut ko labdarībai, dzijas u.tml. figņas rokdarbniecēm, kaut suņu patversmei liekos deķos uz kā sunim gulēt.

Zināmas tantes jau laicīgi centās atrast kādu, kam interesētu ļoti labi saglabātas grāmatas - jo apzinājās, ka viņu tipa inteljentie bērni ārā izmetīs pat latvju klasiku - pilnīgi visu. Prekškam, mazbērniem tak ir planšetes

Vecuma galā vajadzētu sev atstāt tikai minimālo, un priekš sirds tā pa īstam jau ir tikai dažas lietas...


Mute domāta tam, lai tajā lietu aukstu alu, nevis censtos katram muļķim pierādīt pašsaprotamas lietas

Paskaties uz savu parakstu, ak nelaimīgā!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429357