Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai izdosies fundamentāls " psiholoģiskais" remonts ?

zilas_debesis

PelePele

magoņmaizīte Berta
Vispār jau būtu prātīgi
tā ir, bet no kura vecuma cilvēkam taisīties uz miršanu? Cik vecam cilvēkam teikt lai "mantiski" sataisās uz miršanu?

Kā šai ziņā rīkojas jūsu vecāki un citi vecie cilvēki?

PelePele
Mani vecvecāki no mantām neatbrīvojas , bet piepērk vēl klāt - zārku un visas tamlīdzīgas lietas pēdējai gaitai!

Papildināts 24.06.2022 14:25:

Inese_V
Man šķiet, ka vecie cilvēki tevi arī pasūta - ĀRĀ!!!

Kaut kas stāstā mazliet neiet kopā. It kā dzimta ar lielu īpašumu un ciešām saitēm, bet, piedod, bars slinku un nevīžīgu cilvēku, kuriem dekādēm pa visiem nav pat naudas mājas remontam un izklausās, ka pilnīgi apmierina dzīvot tādā miskastē. Nu tā man vismaz nolasās. Ir redzēti tādi. Kur vecākiem jau krietnos gados priekšnamā grīdā dēļi izpuvuši, no sākuma visi tai bedrei staigā apkārt un brīnās, pēc tam beidzot pa virsu uzsit skārda plāksni. Dēls spēka gados netālu dzīvo. Vienkārši tādi cilvēki.

Mazinjaa

PelePele
Neiet runa pat vecs vai jauns,bet vācēja sindroms nav nekas pozitīvs. Tak neizmanto tās mantas,segas,grāmatas un sazin vēl ko...nu atdod,pārdod,ziedo. Vismaz sakārto. Nē,labāk lai stāv nebaltai dienai. un to nevar ieskaidrot un mainīt. Ir mēģināts. Bezjēdzīgi.

Papildināts 24.06.2022 14:45:

Hanna123
Bet kāda jēga visu "pielabot",ja mājai vajadzīgs fundementāls remonts? Par to te arī runa. Mazā pielabošana būs vējā izmesta nauda+ lieks laika patēriņš. Vienkārši vecie negrib,jo negrib neko mainīt. Jaunie negrib ieguldīt naudu,laiku un darbu. Un tas ir saprotami

Pateikt, ka Tu esi vecs, līdz miršanai, esi tik saprotošs un izmet visas savas mantas?

Nevajag tā teikt, vienkārši pēc tam izmest.

Man draudzenei ir mamma, 70+ un tai dzīvoklī ieiet nevar! Nē,no misenēm neko uz mājām nenes, bet neko nemet ārā, neko! Visādi 80 gados pirkti audumi, drēbes,kuras ir vecas un salāpītas, vecie sienas kalendāri, viss tiek saglabāts. Drēbju skapis pārbāzts, ko viņa 10 gadus vispār nav atvērusi, valkā vienas un tās pašas nošņurušās dreēbes. Un iepakojumi! Maisiņi, burciņas salikti ap gultām un katrā kaktā, kur kaut ko var iebāzt. Meita ir piedāvājusi to visu izvest uz pārstrādi vai atdot labdarībai, bet nē - skandāls uz līdzenas vietas.

magoņmaizīte Berta

Kā šai ziņā rīkojas jūsu vecāki un citi vecie cilvēki?

Man zināmie daudzi atbrīvojas - tieši tāpēc, ka viņiem kāda lieta šķiet Vērtīga, viņi meklē tai labus saimniekus Un viņiem ir laiks tādai šķirošanai un apzināšanai, kaut mazāk ir fiziskas varēšanas.

Pēc manis - strādājošās un daudz ko uz visām pusēm darošās - šobrīd paliktu daudz lielāks hlams - jo nav laika

Bet tā sķirošana un minimizēšana ir jādara pēc paša brīvas gribas, nevis tāpēc, ka kāds cits nu sadomāsies būt gudrāks un pieprasīs - Ārā!, tipa vecais cilvēks ir izkūkojis marasmatiķis, kas pats par sevi vairs nav lemtspējīgs. Protams, ka tādā gadījumā sagaidāma asa pretreakcija.

Un, starp citu, par to mājas atjaunošanu un interjeriem runājot - vecais cilvēks var negribēt Pārmaiņas divu svarīgu iemeslu dēļ:

1. Viņš savu dzīves nogali grib pavadīt Mierā - nevis iesaistoties radinieku intrigās, pieņemot lēmumus, kas atkal var novest pie kašķiem, intrigām, neapmierinātības, naudiņu, ja tāda ir viš grib tērēt dzīves baudīšanai šeit un tagad, un negrib noslogot sevi ar dažāda veida izvēlēm - tapešu krāsu ieskaitot. Tb viņš sev izvēlas līdzšinējo komforta zonu, pat, ja no sadzīvisko ērtību viedokļa tas ir diskomforts.

2. Viņš pazīst savus radiņus un viņu gaumi, un saprot, ka jaunais dzīves telpas variants, pat, ja viss jauns un ērts, viņam nepatiks, bet viņa kā veca cilvēka domiņas un gaumi neviens tāpat par pilnu nejems, jo vecs - tas ir stulbs pēc definīcijas, ko tāds saprot...Kaut Zaigai Gailei ir 70, bet to, kā dzīvo dažs labs ap 30, var aplūkot un pašausmināties ss.com. Drausmākā virtuve, ko esmu redzējusi, bija 30 gadnieces dizainēta, ar Dikti Smukām tapetītēm - mirdzošas puķes un tā

Papildināts 24.06.2022 15:08:

Hanna 123

Vecs cilvēks nav sinonīms vārdam Krājējs. Krāšana ir psihiatriska diagnoze, tā saasinās īdz ar vecumu, bet šāds cilvēks ir krājis visu mūžu. Ne visi veci cilvēki ir tādi.

Mute domāta tam, lai tajā lietu aukstu alu, nevis censtos katram muļķim pierādīt pašsaprotamas lietas

Paskaties uz savu parakstu, ak nelaimīgā!

Mazinjaa

magoņmaizīte Berta
Jā..par gaumi 100%. Vecajiem ne īpaši patīk viss jaunais. Ja jau dzīvo 50 gadi ar to,kas ir- jaunais var nepatikt. Ne krāsas,ne mēbeles.

Es nezinu nevienu vecu cilvēku,kas būtu ar mieru kaut labdarībā atdot mantas.

magoņmaizīte Berta

Nu es tikko sev uzmetu ciparu 5-10, kas ne tikai būtu ar mieru, bet reāli ir atdevuši un atdod. Zinu tāpēc, ka atdošana bijusi caur mani. Cilvēku vecums 65, 70, 80.

Atdod to, ko tiešām uzskata par nevajadzīgu, tāpat, kā to dara jaunāki cilvēki. Neatdod visu, bet daudz ko pietur tāpēc, ka vēl cer kaut ko darīt, izmantot, sakārtot - tb nenovērtē savu varēšanu, vai - grib saglabāt Savējiem - tb nenovērtē savējo pofigismu. Abas šīs lietas saprast, apzināties un pieņemt ir sāpīgi.

Ziņa par atdevēju skaitu statistikai un lai labākas domiņas par veco paaudzi

Mute domāta tam, lai tajā lietu aukstu alu, nevis censtos katram muļķim pierādīt pašsaprotamas lietas

Paskaties uz savu parakstu, ak nelaimīgā!

labrencija

Nu vot, iedomājieties, liela istaba, sadalīta ar skapi uz pusēm. Vienā pusē 2 pensionāri skatās tv, lasa, ēd, otrā pusē guļ. Istaba lietojama, bet nolietota. Prasās jaunu grīdu, sienām remontu, vai apšūt ar ''reģipsu'', nojaukt veco krāsni un uzmūrēt jaunu, (kaut arī ir centrālapkure), griestus arī derētu uzprišināt, BET ! tas izraisīs diskomfort vecīšiem, jo tiks izvākti no savas dzīves telpas uz nenoteiktu, bet noteikti ne īsu laiku. Viņi pieraduši pie noteiktas dienas kārtības. Kā viņi savos krēslos skatīsies seriālu, kā ar kafijas krūzi pie galda lasīs avīzes, kā nosnaudīsies pusdienlaikā, klausoties radio pie auss. Tā istabas vizuālā problēma viņiem diskomfortu nesagādā, bet remonts, skaļa ņemšanās, sveši meistari un pārcelšana uz kādu citu mājas galu padarīs viņus oj, oj, oj.

Papildināts 24.06.2022 15:30:

Nu krāmu viņiem nav, nekas nebūtu jāvāc vardarbigi prom .

Hanna123
Nav drošības sajūtas par rītdienu, tādēļ visu taupa.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429357