Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai izdosies fundamentāls " psiholoģiskais" remonts ?

zilas_debesis

Pirmkārt, jāsaprot, ka tā nav norma, ka vecie negrib uzlabojumus un remontu. Nespēju iedomāties nevienu no saviem vecākajiem radiniekiem, kam būtu tādi putniņi.

Otrkārt, tiešām visi gadiem dzīvo tur uz vietas un neko neiegulda jebkādos uzlabojumos? Es vnk nespēju iedomāties.

Treškārt, vai naudas nav nekādas citas (algots darbs utt), ja māju, kurā ikdienā dzīvo un plāno turpināt dzīvot (pieņemot, ka patīk kolhozs), iedomājas remontēt par meža ciršanas naudu? Nesaprotu. Mežu gan ir jākopj un ciršanu neuzskatu par kaut ko ļaunu, bet dīvaini, ka tā ir pirmā doma.

Joprojām dīvaini šķiet, ka uztraucies par vecvecāku veselību, izmaiņu sakarā. Viņi ir vareni nomanipulējuši jūs visus.

Cik saprotu, mazbērni jau pieauguši. Tātad ir arī bērni. Ko viņi saka?

Man pašai riebjas kolhozs, saviem bērniem un mazbērniem neplānoju to nodarīt.

Taaapati

Tādas ģimenes, kas 3 paaudzes, dzīvo un sadzīvo zem viena jumta zinu. Nekas ekskluzīvs tas nav.

Ā un vispār pati uzskatu, ka ir jāatdalās no senčiem, bet arī senčiem nav jātup uz saviem īpašumiem, bet jāsadala laicīgi . Jo nu nav iespējams visiem laimīgi dzīvot vienā mājā. Pat mazbērni var būt dažādas paaudzes. Man ir draudzene, kas dzīvo mantotā pusmājā, kur otrā pusē dzīvo viņas brālēna ģimene (brālēns onkulis gados) un viņi ir kā no citām pasaulēm, vienīgais kopīgais ir sēta pa vidu, mājas jumts un fasāde un tas, ka satiekoties sveicinās. Nekādu citu saskares punktu nav. Nu nevar vecvecāki gaidīt, ka mazbērni būs tuvi un kopīgi gribēs saimniekot mūžīgi. Gudrākiem jābūt.

Nekas tur nesanāks. Tas, kas sāks remontēties, sàks gribēt lielāko mantojuma daļu. Vai par mantojuma lietām viss sakārtots? Izejot no tā, var arī rīkoties.

Katram savs

Lieliskaasieviete
Nekas tur nesanāks. Tas, kas sāks remontēties, sàks gribēt lielāko mantojuma daļu.
Vai tad tas nav loģiski?

Katram savs
Tas ir loģiski. Es to iesaku, kā problemas risinàjumu.

Papildināts 19.06.2022 08:18:

Bet nu nojaušams, ka tas bars tur tolkam neko nesadalīs. Tik daudz pretendentu, vēl večiem dzīviem esot, jau tādas nesaskaņas.

Katram savs

Esmu viena no mazāk iesaistītajām pusēm, jo ir sava dzīves telpa, bet nupat man lūdz padomu un atbalstu šo smago sarunu uzsākšanai
Vispirms saliec pa plauktiņiem - kuri tur vēlas un arī plāno dzīvot, tad juridiskās lietas - kā ir šobrīd un kā būs mantošanas gadījumā. Kāds ir vecākās paaudzes viedoklis - uz ko viņi ir gatavi? Iespējams, lai to visu noskaidrotu, jāizrunājas pie vīna glāzes ar katru atsevišķi.

Un tad jau "ieinteresētās puses" sēžas pie kopējā galda un vienojas.

Undomiel

Tas bars jau tagad tur nav ne saimniekotāji, ne darītāji. Kārtējā latviešu neprasme rīkoties ar īpašumu, nevis pragmatiski darīt uzreiz, bet aiz māņticības par ņemšanos ar notāriem un testamentu (ir tādi kadri zināmi) vai bailēm sanaidot bērnus nedara neko. Bet tāpat skaidrs, ka sanaidosies vēlāk un beigās īpašumam nebūs neviena saimnieka.

Katram savs

vienreiz
Treškārt, vai naudas nav nekādas citas (algots darbs utt), ja māju, kurā ikdienā dzīvo un plāno turpināt dzīvot (pieņemot, ka patīk kolhozs), iedomājas remontēt par meža ciršanas naudu? Nesaprotu.
Tu laikam nestādies priekšā, cik maksā kārtīgs remonts. Ja strādā algotu darbu ar nelielu algu, tad tās atlicināmās summas var būt pārdsmit eiro. Ko gan ar to var pasākt?

(Ja būtu gadiem atlicināts, tad cita lieta, bet te, acīmredzot, tā nav.)

Autore visticamāk ir kāda vīra sieva no , kas netieši arī cer uz savas ģimenes labklājību nākotnes mantojuma vārdā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429357