Cenas aug-mēs pielāgojamies!

Hiāra

Slēdza Hiāra: "Limits!".

pelēkais nezvērs
Liksies dīvaini, bet ēdot lēti nevar notievēt tikai uzresnēt. Jo tas, kas maksā lēti, ir kartupeļi un makaroni, cūkgaļa. Laba gaļa un svaigi zaļumi ir pilnīgi cita cenu kategorija. Tā pati maize kaut vai. Prasts batons neko nemaksā, savukārt, laba rudzu maize vai tosterrmaize ar dārzeņiem būs pie 2€.

Papildināts 18.06.2022 20:34:

kikii_
Bbc pat bija uztaisījuši filmu par daugavpils guberņas okupēšanu un Nato minkstināšanos ar 5.panta iedarbināšanu!
Varbūt kāda zina, kur iespējams šo interesano filmu noskatīties?

kikii_

ēdot lēti nevar notievēt
Var, var. Ja ēd ļoti maz. Nu, putraimus, zirņus, bez aizdara. Tos pašus kartupeļus arī.

puku_princese

Interesanta loģika - pirkt māju, lai būtu lētāk. Es arī esmu apsvērusi ideju par māju, bet tieši energoresursu cenu kāpuma dēļ ar to iepauzēju, jo negribu malkas apkuri, bet cits kurināmais + elektrība mājā tērējas daudz vairāk nekā dzīvoklī. Tiesa, man ir ļoti zemi komunālie dzīvoklī. Cenu kāpums īpaši nebiedē, bet kara iespējamība Latvijā - gan.

Ēdot lēti, var notievēt, piemēram, ēdot sezonālos Latvijai raksturīgos augļus un dārzeņus - kāposti, burkāni, bietes. Gatavojot no nulles, izmantojot vienkāršas garšvielas, nevis pērkot pusfabrikātus un visādas mērcītes utt. Gatavojot mājās un ņemot līdzi uz darbu pusdienas, nevis ēdot kafejnīcās, kur ēdiens parasti ir treknāks.

kikii_

elektrība mājā tērējas daudz vairāk nekā dzīvoklī.
Tas fakts. Turklāt vēl dārza apgaismojums, pļaujmašīna, sūknis. Vienīgais - var mierīgi izlemt - kurināt, vai nekurināt. Galu galā, ūdeni var dabūt no akas (Jūrmalā pieejami publiskie ūdens pumpji), sveces, skali. Vēl jau var iet mežā, lasīt čiekurus, kritušos zarus, jūras krastā izskalotos mēslus. Es jau teorētiski to visu zinu. Bet nedod Dievs ko tādu piedzīvot praksē. Negribu! NEGRIBU!

kikii_
Ok, viena ikru burciņa piecām dienām un daudz olbaltumvielu!

Jau sen bija jābūt izstrādātam mehānismam, kā regulēt naftas cenas.
Ar klusuma brīdi pieminēsim to kovida periodu, kad degviela maksāja zem 1 eur/l. Bet ne jau izstrādāto mehānismu dēļ.

Man alga nav celta trīs gadus, toties kā cenas ir augušas. Laikam kamēr neuzliek atlūgumu galdā, tikmēr neko necels. Tā nu aktīvi meklēju jaunu darbu, savādak sāk likties, ka par velti vergoju.

puku_princese

Teiksim, ja nopērk māju Rīgā vai tuvajā Pierīgā, ne visur var izrakt aku vai ierīkot spici, turklāt spice jau arī maksā diezgan daudz. Nekurināt - es salstu, ja telpās nav vismaz +22, man tās ir elles mocības, tā ka arī nav opcija. Nopirkt māju kaut kur laukos, 60-100km rādiusā ap Rīgu, lai tur var izpausties ar aku, spici un malku? Bet cik maksās degvielā izbraukāt to Rīgu? Es jau smejos darbā, ja viss būs slikti, iešu uz darbu ar kājām, man kādas 40min ceļā sanāk. Riteni negribu, nepatīk turēt riteni dzīvoklī.

Ja mērķis ir ekonomēt, tad māja tālu prom no Rīgas un darbs Rīgā ir vissliktākā ideja, kāda vien var būt, jo degviela, auto uzturēšana utt. maksā kosmosu. Pat lietotām mašīnām cenas ir kosmosā. Pirms 3 gadiem nopirku lietotu mašīnu, skatos ss, ka tagad to varētu pārdot par augstāku cenu nekā nopirku.

pelēkais nezvērs

Cenu kāpums īpaši nebiedē, bet kara iespējamība Latvijā - gan.

Kāds karš, kas tad te karos..
Un vispār es brīnos - kādu laiku atpakaļ Latvija no Austrijas iepirka 45 diezgan labas pašgājējas haubices. Cik saprotu, tad neviens no vietējiem karakungiem netaisās izmantot situāciju, kad krievu armija galīgi iestigusi Ukrainā un atkarot Abreni. Ja paši nekarojiet, tad vismaz kādas 20 šīs M109 pašgājējas haubices nododiet Ukrainai, vismaz kāds labums no tām būtu - atvairīt krievu uzbrukumu pie Severodoņeckas.
Pagaidām lielākais militārais sasniegums šo haubiču izmantošanā izskatās aizsardzības ministra Pabrika brūtes vizināšana.

https://i.jauns.lv/o/2020/02/25/1907779.jpg

Opsā lillā, abi gali pillā. Sukā, runcīt, kažokā.
Цинизм - это искусство называть вещи своими именами. А. Г. Невзоров
La Femme Fatale ..   

VLapsa

pelēkais nezvērs
starujš svara zudums bez iemesla, diemžēl, nav laba zīme... aizej pie doka

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18429363