Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Peripētijas ar dzīvokli

dzozefa

Savulaik tēvs nopelnīja dzīvokli. Visa bērnība tur nodzīvota. Vēlāk viņš pārrakstīja to mums visiem četriem vienādi, tātad pieder tēvam, mammai, man un manam brālim.
Kad pieaugu, aizgāju dzīvot citur. Tagad jau sava ģimene un savs dzīvoklis, par ko maksāju kredītu.
Vecāki jau pensijā un aizgājuši dzīvot uz lauku īpašumu.

Dzīvoklī tā arī dzīvo brālis. Izskatās, ka tā arī paliks tur.
Jūtos kā situācijas ķīlniece. Visu laiku maksāju nīn par savu daļu, bet reāli nekāda labuma man nav. Esmu piedāvājusi, ka vajag pārdot dzīvokli, jo tad saņemtu savu daļu, bet pārējie nav pārāk ieinteresēti pārdošanā.

Ko jūs darītu manā vietā? Negribas sabojāt attiecības. Bet gribas arī tikt no tās nastas vaļā.

Undomiel

Attiecības jau ir iebojātas, jo tavu kā viena no kopīpašuma īpašniecēm ( tā var saprast) viedokli ģimene neuzklausa. Aizej pie jurista un noskaidro, kādas ir tavas iespējas manevrēt šajā situācijā, tas būs visprātīgākais.

Lēdija

dzozefa
Es NĪN pilnīgi noteikti nemaksātu.
Brālis dzīvo, brālis maksā. Par to jau pašā sākumā vajadzēja vienoties.

Tad ir divi varianti. Esi īpašnieks uz papīra.
Vai "ceļ jautājumu gaisā" un runā, risina, lai sadalītu dzīvokli, t.i. Tev izmaksā Tavu daļu naudā un to dabū brālis vai tirgo nost un naudu sadala.

Leila.

Vēl jau dzīvoklis pieder arī vecākiem. Šajā situācijā, es teiktu, ka jārunā ar brāli. Ja viņš nepiekrīt, tad maksātu, kamēr abi vecāki dzīvi. Pēc tam jau brālim nāktos vienoties. Tas ir jāizrunā jau laicīgi, ja zini, ka gribēsi savu daļu naudā, lai viņš rēķinās.

Kļavaslapa

Ļoti liela kļūda no tēva puses pārrakstīt īpašumu bērniem, kuri vēl vecākiem dzīviem esot, sāk plēsties par mantu. Pārdot nav prātīgi, varbūt vecāki kaut kad, kad paliks vēl vecāki, gribēs atpakaļ uz pilsētu. NĪN gan nemaksā.

Kļavaslapa
Tas gan, kopīpašums nekad nav laba doma

Ja brālis tur pašubrīd dzīvo, tad normāli būtu, ka sedz arī visus izdevumus NĪN ieskaitot pilnībā. Arī vecāku un māsas.

dezavu
Diemžēl brālis domā citādi. Viņš saņem rēķinus, un tad piestāda nīn daļu gan man, gan vecākiem

dzozefa
Izrunā ar brāli, ka vēlies viņam atdot savu daļu un uzklausi piedāvājumu.

Es gan īsti nesaprotu - tur dzīvo brālis un tu maksā par daļu no komunālajiem maksājumiem?

Papildināts 21.06.2022 08:57:

dzozefa
Diemžēl brālis domā citādi. Viņš saņem rēķinus, un tad piestāda nīn daļu gan man, gan vecākiem
Tev arī ir tiesības domāt citādi, saku brālim, ka esi apdomājusi un nolēmusi savu dzīvokļa daļu izīrēt kādam, lai segtu izdevumus.

Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

Piedāvā brālim pārpirkt tavu daļu.

Lēdija
Es NĪN pilnīgi noteikti nemaksātu.
Ja autore ir īpašniece, tad viņai ir jāmaksā. Jo NĪN nodokli maksā īpašnieks, nevis tas kas dzīvo.

Lai tiek vaļā no savas daļas un tad varēs nemaksāt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429419