Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Peripētijas ar dzīvokli

dzozefa

lielaiskartupelis

Cik nu nopelnījis... agrāk īres dzīvokļus deva tāpat ar nedaudziem izņēmumiem un 90tajos noprivatizēt pa lēto...

Tas nav tas pats, kas iekrāt zeķē pirmajai iemaksai un 20-30 gadus maksāt hipoteku...


Vavaa

lielaiskartupelis
Vismaz vēl uz šo brīdi atdāvināt tuvam radiniekam maksā salīdzinoši kapeikas ar mantojumu.
Kāda pils gan autorei un viņas brālim norakstīta, ka jābaidās, ka viņi nevarēs par mantojumu samaksāt dažsimt eiro? Nav jau tās summas tik nepaceļamas.

Ne hau pa velti tik daudziem nav sakārtotas zemesgrāmatas un tik daudz nolaistu ēku stāv gadiem, jo dokumenti nav.
Un tie, kas nevar mantojumu nokārtot, jo naudas nepietiek, saņemot īpašumu dāvanā, nu būs tie lielie īpašumu uzturētāji?

Papildināts 25.06.2022 08:29:

scarlet6
Vecāki gribēja nodrošināties, lai bērniem būtu īpašums kur palikt, ja dzīvē kaut kas atgadās.
Un, ja dzīvoklis ir vecāku īpašums, tad bērni tur nevarētu palikt?

Undomiel

lielaiskartupelis
Kāda starpība, kā vecāki dzīvokli ieguva? Ja cilvēki strādāja, tad tas ir nopelnīts šā kā tā. Mēs taču zinām, kā sovokā dzīvokļus "deva" un dalīja.

lielaiskartupelis

Vavaa
Nevajag mērīt pēc savas mērauklas...

Tev tie dažsimti, kuri nemaz nav dažsimti beigās ir sīknauda, bet citiem tā ir liela nauda.

Tālāk no jaunbagātnieku mikrociematiņa...

Māju fasādes neliecina, ka cilvēkiem nauda mētātos...

Vecs krāsojums, lētākie logi un vecs šīferis... un tas viss Rīgā... kur to būdu cenas ir lielas un jāpieņem, ka dzīvo iekšā turīgi ļaudis.

Papildināts 25.06.2022 08:52:

Undomiel
Starpība tāda, ka šādus dzīvokļus procentuāli dabūja vairāk, kā šobrīd spēj nopirkt...


Man jau liekas, jo zemākas rases/kastas/apziņas cilvēks, jo mazāk viņš spēj operet ar jedzienu kopīpašums. Kopīpašuma jedzienam ir savas priekrocibas. Piemeram, ja nem par piemeru manas draudzenes ģimeni. Viņi ar viru dzivo lauku majā, ko vecvecāki formāli ir sadalijusi vienu stāvu vienai māsai, otru- otrai, bet vienlaikus visa māja ir novēleta vienam no 8 mazberniem, jo viņš ir vienīgais likteņa apdalitais, kuram nav tēva ( dz.apl.svitrina) kaut arī aug ar labu patevu. Tātad maju patstavigi apdzivo viena masa un virs iegulda majas atremontesanā- jumts, remonts, santehnika utt. Otra masa un viņas berni tā kā tas ir kopipasums brauc, kad sagrib padzivot laukos. Ja tas butu čotka tikai vienas masas ipasums, otra gimene nejustos briva braukt, kad.sagribas. Un tajā pat laikā arī.draudzene ar viru rekinas, ka teoretiski maja noveleta mazbernam, kaut arī.ja nebutu vienas masas ieguldijumi, tā māja butu jau neapdzivojama. Citi ieguldit neko nevar, jo naudas nav tik daudz un arī negrib, jo laika un.motivacijas nav. Bet visi normali.sadzivo. ir vel viens ipasums, kuru apdzivootra masa. Tur afi viss organiski notiek- kam Riga vajag, tas tur dzivo. Kads izvacas- ire, parcelas uz arzemem, kads ievacas- piemeram, ģimenes studenti. Un nekas, baigi labi. Nevienam nenak prata ipasumu pardot un sadalit 8 dalas. Tas vispar ari tiek.uztverts kā kopipasums un dzivo, kuram sanāk- pirmajam aktuali, citu nevar atlauties. Vismaz pie dziviem vecvecakiem. Iegulda un strada, kuram ir nauda, velme, iespejas, dalās ar citiem, nevienam neskauz, gatavi maju pamest nepieciesamibas gadijumā. Ja kadam bus gruti, nepaliks bez naudas un pajumtes.

Vavaa
Nevaru spriest par šo gadījumu, bet iespējams kāds no vecākiem domā, ja kautkas notiek ar viņu (slimība, demence utt.) lai otrs nevarētu dzīvokli pārdot un lai paliek bērniem ar garantiju.

Ja autore nevēlas kopīpašumu, lai atsakas, nebūs nin jāmaksā. Vai tad kad dzīvokli sadalīja, bija runāts, ka dzīvokli pārdos?

Rosalia

Vavaa
Kāda pils gan autorei un viņas brālim norakstīta, ka jābaidās, ka viņi nevarēs par mantojumu samaksāt dažsimt eiro?
Nesaki vis. Autorei sāpe, ka NĪN jāmaksā apmēram 50 eiras gadā. Par to viss tracis. Un liela daļa cāleņu piekrīt, ka autore apjāta un apdalīta, jo maksāt tādu naudu un negūt no tās tūlītēju labumu, tas ir pavisam traki.

Intresanti, kāds būtu nākotnes ieguvums 3- istabu dzīvokļa koppīpašumam? Īpašumam nav robežas, ir tikai domājamā daļa. Ieguvums, tikai, ja kāds no koppīpašniekiem atpirktu viņas daļu. Diez vai ārkārtas gadījumā, autori laistu tur dzīvot. Drīzāk būtu gadiem ilga tiesāšanās. Tā nav māja, ne liels zemes gabals, ko var mēģināt sadalīt atsevišķos īpašumos.

Rosalia

Kilgors
Intresanti, kāds būtu nākotnes ieguvums 3- istabu dzīvokļa koppīpašumam?
Ieguvums reāls. Vecāki agri vai vēlu apmirs, tad dzīvoklis piederēs uz pusēm autorei un viņas brālim. Tad dzīvokli ar labu vai tiesas ceļā pārdos, būs katram ņaudiņa. 3 istabu dzīvoklis Rīgā vienmēr būs labi pārdodams.


lielaiskartupelis

Rosalia
Ja bērni sadzemd3ti savos 20 gados, tad visai iesp3jams vecāki pārdzīvos bērnus un bērniem cer3t, ka uz pensijas vecumu varēs kaut ko notirgot ir naivi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429419