Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Par mūzikas skolu un citām aktivitātēm

Zilspukuzirnis

Zilspukuzirnis

Sveicināti!

Vēlējos noskaidrot, kā jūsu bērni apvieno mūzikas skolu ar parasto skolu UN sporta aktivitātēm (vieglatlētika, dejošana, sporta spēles) vai pulciņiem (keramika utt)? It īpaši pirmajās klasēs. Kā tiek galā ar slodzi?

Meita ir izrādījusi interesi par kokles spēli, bet tai pat laikā ir arī skrējēja un dejotāja. Tagad domāju, kurām aktivitātēm varētu būt lielāka prioritāte tieši sākumskolas periodā, jo visu citu, izņemot mūzikas skolu, var sākt apmeklēt vēlāk.


Katram savs

Zilspukuzirnis
Vēlējos noskaidrot, kā jūsu bērni apvieno mūzikas skolu ar parasto skolu UN sporta aktivitātēm
Mūzikas skolu uzsāka vēlāk, no 4. klases. Kur tur vēl varētu iespiest nopietnu sportu, nestādos priekšā. (Bija tikai nelielas sporta aktivitātes 2x nedēļā).

Ap 4.-5. klasi slodze bija nežēlīga.

Nopietnu sportu kopā ar mūzikas skolu pavilkām (jā, runāju arī par sevi) līdz 3.klasei. Sapratām abas, ka pēc tam bija jāizvēlas, kura nodarbošanās zaudēs kvalitāti. Un vienam vecākam jābūt gatavam ziedot visas pēcpusdienas, vakarus.

Upene

Man čalim ir mākslas skola 3x nedēlā, futbols 2x nedēļā, šahs 1x nedēļā, flauta 1x nedēļā - 1.klase

Ir OK, jo pulciņi un mākslas skola ir uzreiz pēc stundām, tāpat pavada laiku pagarinātajā līdz tiem 15.00. Sports vakaros


Karusa

Mums nesanāca apvienot abus

sovunya

Mazajās klasēs (īpaši, ja bērns muzikāls un apķērīgs) pavilks. Galvenais, ja ir iespēja, mūz.skolu kompakti divās dienās ielikt. Tālāk...jau būs jāizvēlās. Ja mūzika dvēselei priekš sevis, tad turpinās vilkt, ja tomēr ir doma mūziku turpināt profesionāli, tad būs jāizdara izvēle

dace_bogdane

Man nekādi nsanāca neko apvienot. Mūzikas skola reāli aizņēma 2 - 3 stundas katru dienu. Bija 2 reizes nedēļā solfedžo ar mājasdarbiem, 2 reizes nedēļā klavierspēle, un sestdienās mūzikas literatūra - 2 mācību stundas - ar reāliem mājasdarbiem. Katru dienu vismaz 1 stunda instrumenta spēlei un solfedžo un mūzikas literatūras mājasdarbi vismaz 30 minūtes priekš katras nodarbības. Kā arī nodarbības notika tādos laikos, ka citreiz nācās bastot mācību stundas, reizi 3 mēnešos jābrauc bija uz Zveijniekciemu toreiz, uz ieskaitēm - atkal skola bastota...

Es laikam izvēlētos par labu sportam un mūzikas pulciņam, bet ne mūzikas skolai. Ja nu tiešām bērns talantīgs, bet savādāk nē.

Pati esmu bijusi koklētāja jaunībā,un arī viena no meitām beidza mūzikas vidusskolu kokles specialitātē. Teikšu tā-mūzika un sports ir divas pilnīgi atšķirīgas lietas.Ja cilvēks pēc dabas ir mūziķis,viņš nevar pilnvērtīgi nodoties sportam un otrādi. Kaa jau te teica,apvienot var mēģināt pirmajās klasēs,kamēr tikai izmēģina dažādas lietas un uzzina,kas īsti padodas. Bet vēlākajās klasēs tomēr viens vai otrs atkrīt. Un vēl-mūzikas skola nav pulciņš! Tā ir nopietna mācību iestāde ar savām prasībām,mācību vērtējumiem,ar ieskaitēm,koncertiem,eksāmeniem,mēģinājumuem u.c. Pie tam izvēlētais instruments KATRU dienu vismaz pāris stundas jāspēlē. Vēlāk nāk klāt arī obligātās klavieres,kas arī cīīgi jāmācās. Var paspēt aiziet uz baseinu 2 reiz nedēļā vai ko citu mazlit pasportot,bet tikai,lai izkustētos-ne profesionāli. To saku kā mamma,jurai 6 bērni ir gājuši (un daži vēl iet ) mūz.skolā.

Zilspukuzirnis

aprikoze123
Tieši kā koklētājai - ko Tu domā par ''Kokļu mežs'' (https://www.facebook.com/koklumezs/) kā mācību skolu tieši kokles spēlei? Viņi arī piedāvā gan grupu, gan privātās stundas.

Vai kādai ir pieredze instrumenta spēlei izvēlēties privātskolotāju, nevis mūzikas skolu?


Zilspukuzirnis
Ar privātskolotāju lielākoties ir zaudēts laiks un nauda. Mūzikas skolā tomēr ir noteiktas prasības, kas liek progresēt. Privātajam tādu nav. Tad nu - izdari, labi, neizdari- arī nekas, samaksāts tak tiek... Un solfedžo diez vai iemācīs. Ja bērns gribēs nopietni apgūt mūziku, nāksies vien doties uz mūzikas skolu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18429475